şükela:  tümü | bugün
 • inci sözlük'ten artık ekşi sözlüğe hafiften sıçrayan motto. artık başlıkların altında "özet:"," piçler için özet:" gibi tabirleri görebiliyoruz.

  ama siz yine de özet geçmeyin, ama kitap gibi de yazmayın, az olsun temiz olsun.
 • gerçek hayatta çok konuşanlara söylemek istiyorum bu sözü. cuk oturuyor yahu.

  - bıd bıdı efendim şusu var şahane tam size gör...
  + özet geç lan piç.
  - .............
 • (bkz: for dummies)
 • (bkz: abstract)
 • "okuma lan o zaman yarraaam" diye cevaplanası ünlem.
 • bir şeyin bokunu çıkarmaktan hiçbir zaman imtina etmeyen taife bu güzelim ünlemin de anasını sikti. nereye baksam görüyorum. 3+ paragraf yazı gören hemen altına yapıştırıveriyor zira. komik mi? belki başlarda öyleydi, ama şimdi değil. bilakis iğreti. hangi kaygıyla ısrar edildiğini anlamış değilim. yazmayın demiyorum bakın, hobi olarak yine yazın, zira gülen vardır muhtemelen ama biraz daha seyreltin.

  bakıyon adam yazmış ha yazmış.. zaten ilk paragraftan veriyon kararını okuyup okumayacağına dair, burada bir sorun yok. 2 dakika sonra altına bir entry giriliyor: "özet geç lan piç". ulan dürrük, ulan hıncal uluç fuları; emine beder bonesi, fikrin varsa yaz yoksa siktir git, bu mizah kaygısı niye? kim zorluyor seni komik olmaya? yazdığın başlıkla alakalı mı? değil, bilgi içeriyor mu? hayır, değişik bir bakış açısı mı söz konusu? katiyetle hayır, iyi kurgulanmış bir mizah mı var? yok.. ee ne sikime aynı bakınızı verip duruyon? amacın ne? böyle yapa yapa milleti limonatadan, kekten, messi'den soğuttunuz amına koyyim ama uslanmadınız be. nasıl bir psikolojiniz varmış arkadaş anlamadım ki. devlet bahçeli'nin iktidar formülünü de bu şekilde pespaye ettiydiniz, orda burda üzerinden espri yaparak. adam o haliyle, hani parti başkanı tıtrine rağmen sizden daha sağlam mizah yaptı. orjinaldi de üstelik. fakat bitirdiniz, bıktırdınız. yeter. biraz sıkılın ya hu.

  bir ihtimal daha var, o da birinin şimdi gelip "özet geç lan piç" yazması mı dersin? eğer öyleyse onu yazacak olanın klavyesini sikeyim peşinen. ki rahatlasın, serin serin essin biraz yüzüne doğru. iyi gelir.
 • (ara: china called)
 • yerinde kullanıldığında güzel olan inci sözlük klişesi. baktın uzun bir entrynin ilk iki üç satırında entry sahibi gereksiz edebiyat yapıp, boktan espriler tespitler falan kasıp lafı uzatmışsa, ve o entryi okuman için eşşek gibi scroll down yapman gerekiyorsa özet geç lan piç o entrynin altında güzel duruyor.

  özet: ergen piçler, herşeyi bok ettiğiniz gibi bu lafı da skip attınız.
 • 9 mayıs 2010 ales'in sözel bölümünde sıklıkla kurduğum cümle.