şükela:  tümü | bugün
 • ntv radyo'da laterna isimli keyifli bir program sunuyormuş, ısrarlara dayanamayıp dinledim bugün ilk defa.
 • dün ntv radyo'da tekrarı yayınlanan ve norveç'i anlattığı laterna programında norveç'in aslında pek makbul bulunmayan orman ürünlerini anlatırken beatles'ın norwegian wood şarkısının tümünü gerçek bir hikaye gibi kullanmış adam. arkasından da önce norwegian wood'u, sonra da jan garbarek çaldı. pek enteresan adam.
 • bir rönesans erkeği.
 • eskilerden bir dost... laterna'dan bir güzel insan. bunca güzel işe imzasını atmış olmasının bir rastlantı olmadığını bilmek gurur verici...
  bugün itibarıyla programından haberdar oldum ve içimi tarifi mümkün olmayan bir sevinç kapladı.

  çünkü laterna bir buluşma yeri. hayır sadece bir buluşma yeri değil, bir yaşam biçimi, dinlediğimiz müziklerin yaşamımıza izdüşümü ve bizlerin topluca o mekana olan izdüşünü... evet izdüşün :)

  bu tabii ki 1984 senesinin laterna'sıydı. ve sanırım her birimizin hayatında önemli ölçüde tetikleyici bir rol oynadı ve gerçek anlamda iz bıraktı...

  yolun açık olsun sevgili özge!
 • özge isminin erkek ismi de olabileceğini öğrenmeme vesile olmuş insan.

  ööö sertifikası almak çok zormuş.
 • 17 aralık 2011 cumartesi günü las vegas ile ilgili hazırlamış olduğu programı ntv radyo'dan bizlere dinletecek olan

  bir divane,
  bir çılgın
  ve bir müzik bilgesi zaat-ı muhterem'dir...

  programı merakla bekliyoruz özge!
 • şeker adam. ntv radyo'daki programı da öyle...
 • radyo programı laterna'yı acayip keyif alarak dinlediğim kişi. her ne kadar twitter'den göndereceğim dediği dvd'sini göndermese de* https://twitter.com/#!/ozgeersu adresinden kendisini takip etmenizi şiddetle öneririm.
 • türkiyenin ilk ve tek radyo belgeselcisi. bir gece arabada evde giderken, ntv radyo'da newyork'un broadway'ini anlatırken denk geldim. farklı, eğlenceli ve zeki üslubuyla beni direk yakaladı. televizyonlardaki gezi programlarından çok daha güzel anlatıyordu, anlattığı yeri görsel olarak her hangi bir öğe olmamasına rağmen, görmüş kadar oluyorsunuz.

  sonra bütün programlarını dinledim tabiki. hatta yetmedi telefonuma indirdim`:http://ozge.ersu.net/` bütün gezi programlarını, koşarken, yoldayken dinliyorum eğleniyorum, bilgi sahibi oluyorum.
  en beğendiklerim st.petersburg ve paris bölümleriydi. şiddetle öneririm.

  tabi sadece gezi programları yok, konsept müzik programları da var, mesela blues özel programı, 10 kasımda hazırladığı atatürk özel bölümü gibi..

  türkiye'de böyle insanların olması beni çok mutlu ediyor. sonsuz bilgi dağarcığını bizimle keyifli bir şekilde paylaştığın için teşekkürler özge ersu.
 • abraham maslow un insan ihtiyaçları teorisinde -kendini gerçekleştirmiş insan olarak bahsedilen- çok nadir bulunabilecek kültür sanat adamı . okulda bu konu anlatırken hocamızın verdiği örneğe tıpatıp oturan,sohbeti dinlenesi radyo, gezi,kültür sanat insanı... bu kalıplara sığamayacak güzellikte bir insan.