şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: özge özpirinçci) nin yeğenine bakıcısı tarafından şiddet uygulanması vakası.
  detaylar

  peşin edit: bakıcının yaptıkları hiç bir şartta kabul edilemez. önce bebeğe ardından aileye geçmiş olsun demek isterim.

  ancak:
  haberde belirtildiğine göre bakıcı özbek, türkiye'de çalışma ve oturma izni yok. bu durumda aklımdan ilk geçen, ailenin, üç kuruş daha az para verip, çalışanının sigortasını ödememek adına üçkağıt işler yaptığı. hırsızın hiç mi suçu yok muhabbetini bir kenara bırakalım da, böyle birini nasıl çalıştırırsın aklım almıyor?

  kadın hakkında çocuğa şiddet uyguladığı için yasal süreç başlatılmış. ancak haberde, yasadışı işçi çalıştıran aile hakkında herhangi bir yasal işlem yapıldığına dair bilgi yok.

  neyse, siz siz olun, insan sömürmek için böyle işlere bulaşmayın. zira kıyamadığınız üç kuruşun cezasını masum bebeler ve yanısıra işsizlikle mücadele eden halkımız çekiyor.
 • yeğenine şiddet uyguladıysa cezasını verecek olan mahkemelerdir. "yegenime siddet uygulayan bu kadın" diyerek lince teşvik etmemeli. sahsen benim yegenime yapilsa böyle yapmazdım. ünlü olunca böyle şeyler yapma hakkınız olamaz.

  edit: bir yazar arkadaş zanlı kayıp olduğundan bulunması için öyle bir paylaşım yapmış olabilir dedi. durum öyle ise üstteki dediklerim geçersizdir.