şükela:  tümü | bugün
 • ankaranin en iyi dönercilerinden biridir. gmk bulvarinda sag tarafta kalir. kömürde et döner yemek isteyenler için cici piknikten sonraki ikinci adrestir. buranin karsisinda da volkan piknik vardir ki ayvalik tostu için sanat eseri diyebiliriz.
 • kömürde et dönerin yanında közde pişmiş biber vererek beni benden alan, her seferinde lan bi yarım daha yesem mi diye düşündüğüm ufacık tefecik lezzet noktası. canım çekti şimdi
 • ufacık bir dükkanda yıllardır harikalar yaratan dönerci.girişte sağınızdaki kasadan fişi alırsınız,hemen solunuzdaki amcaya verirsiniz.amca klasik soruyu sorar:soğan yeşillik olsun mu.ardından dönerci ustaya talimat gider.bi soğansız at ustam.1 dakika içinde döneriniz hazırdır.yanında açık ayran gelir.bar taburesi tarzı taburelere oturursunuz.masa yoktur(dışarıdaki 2 masa hariç ki onlarda yer bulmak imkansıza yakındır) dönerden ilk ısırıgı aldığınız anda fast food dönercilere lanet okursunuz.genelde yarım ekmek kesmez.erkekler için ideali üç çeyrektir ayranı da her daim güzeldir.

  (bkz: olsa da yesek)
 • yaklaşık olarak 15 yıldır ne lezzetini ne tasarımını bozmamış, fevkalede kömürde et döner yapan işletme.
 • ankara'da ilk on içinde yer alacak dönerci.

  hemen her gün kasalarına para akıtırız. birinci, ikinci değil. paşa gönlüne kalmış; ilk on içinde. sadece ekmekleri biraz daha lezzetli olsa iyi olur. hep de söylüyoruz. bir gün direnişe geçip yemek söylemeyeceğim; ama ne zaman. karşıya geç, fevzi çakmak sokağı'nın köşesinde mutlu döner'i de dene. pişman olmazsın. kısası: cici piknik, özge ve mutlu döner kızılay bölgesinin iyileri.
 • özge pikniğin başarısını yakın mahallerde açılan ve kömür ateşinde döner yapan dönercilerin artmasıyla ölçebilirsiniz. zira çevrede bildiğimiz yöntemlerle döner yapan mekan kalmamıştır. bunun yanısıra közde kızartılmış müthiş biberlere sahip olmasıda artı bir tercih nedenidir. son olarak yıllardır kredi kartı olayına girmemesi özge pikniğin kalitesinin bozulmayacağı konusunda bir garanti gibidir.

  bir diğer lezzet durağı;

  (bkz: cici piknik)
 • kullandığı ekmekten, eti pişirme usulüne kadar her şeyiyle güzel bir mekandır. ankaralı olup da burda yemeyen yoktur heralde. akşam saatlerine kadar döner bulundurmasıyla rakiplerine gol atmaktadır. keza rakipleri öğlen mesai tatili bittiği saatlerde döner ustasını eve yollamaktadırlar. lakin kendisi gibi kömürde kıymasız dana yaprak döner yapan diğer mekanlara da bakınca özge piknik bir şekilde aynı tadı yakalayamıyor bir türlü.

  mesela aynı menekşe sokağın diğer cephesinde yıllardır hizmet veren pehlivan kebap salonu kadar olamaz asla benim gözümde.

  diğer kömürde döner için önerebileceğim alternatifler,
  (bkz: ankaragücü köfte döner) *
  (bkz: süha'nın yeri) *
  (bkz: mutlu lokanta ve kebap salonu) * *
  (bkz: cici piknik) *
  (bkz: meşhur dönerci dursun usta) *
  (bkz: fehmi usta) *
 • kızılayın göbeğinde tam bir ankara lezzeti ve ankara mekanıdır. insana sadece gösterdiğini verir. ne eksiğini ne de azıcık fazlasını. döner közde pişmiştir. eti az yağlı ve hafif serttir. ekmeği klasik taş fırın ekmeğidir. közde biber garnitürüyle güzel gider. personel saygılıdır. fiyatı ise mekana göre az değildir. ağzının tadını bilenler için tecrübe edilmesi kuvvetle önerilir.
 • 80'lerin sonundan bu yana istikrarla gittiğim, kendini hiç bozmadan, kendimi bildim bileli aynı kasiyerle çalışan*, şimdilerde ankara'ya her gidişimde "ya bi uğrayım" dediğim dönercidir. yavaş saldırın, ekmeğin kabuğu damağı, yanağı keser. biraz da pul biber atın.*
 • etten hazzetmeyen tavuk döner sevdalılarına tavsiye edeceğim tek yer. üç çeyrek ekmeğe bir buçuk porsiyon tavuk döner yerim, yanında da kolamı içerim. 8 liramı bırakır, karşıdaki malinka'dan 3 top dondurmamı yerim. toplamda 11 lira verip öküz gibi doyarım, aldığım keyif de yanıma kalır.