şükela:  tümü | bugün
 • geçen yıl twitter'da ali koç'a baktığı fotoğrafıyla görsel dikkatimi çeken güzel kız. miss turkey 2017 finalisti falanmış sanırım zamanında, ama modellikte takılıp kalmayıp aktif olarak siyasete atılmış herhalde. twitter bio'sunda chp büyükçekmece gençlik kolları başkan yardımcısı yazıyor. bir bakıyorum görsel, 1 mayıs'ta deniz gezmiş'le taksim'e yürüyor falan.

  kendisini ali koç sevgisiyle tanıdım, sevdim. fakat zaman zaman kürtler ve suriyeliler hakkında ırkçı mesajlarına rastlıyorum twitter'da. 20'li yaşlarının başında olsa gerek. dilerim tez zamanda bu ırkçı ve eskimiş ideolojiden kendini kurtarır. resmi tarih dışında okuma yapar, kabuğunu kırar. madem siyasette aktif olarak yer alıyor, sahada görev yapıyor, herhangi bir stk ile suriyeliler ya da kürtler hakkında yapılan bir saha araştırmasına gönüllü olarak katılabilir mesela. sırf "ötekiyi" kendi gözleriyle görmesi için. karşı mahalleyi tanıyıp, empati yaptıktan sonra yine sırf türk olduğu için kendisiyle gurur duyarsa yapacak bir şey yok. fakat ayrımcılık konusunda destek ve eğitim alması gerektiği kesin. zira, şimdi bulamadım ama, bir tecavüzcü suriyeli olduğu için suriyeliler'e duyduğu nefreti dile getirdiği tweetlerini falan hatırlıyorum. durum vahim.

  edit: niye editledin diye sordular, açıklayayım. uyarı üzerine eksiup linklerini kaldırıp, görselleri sözluk üzerinden yükledim. iyi linçler.

  edit2: başlık başa

  edit3: capsler kurbağa olmuş :/
 • kız ünlü olmak için dört koldan saldırıyor. güzellik yarışması sonrası siyasete girmiş.
 • chp'nin seçim reklamlarında boy göstermesi gerektiğini düşündüğüm kişi

  düzeltme: ben kız güzel diye bunu yazmıştım. ne bileyim torpil ile işe gireceğini.
 • ibb'de işe başlamış sjdhhd, bayağı liyakatli bir seçim. eminim çok objektif bir seçim sonucunda o pozisyona yerleştirilmiştir. maaşı ne kadar acaba...
 • belediyemizin imajı için yapılan bir güzellik...

  tebrik ediyorum... türkiye'mizin genelinde olduğu gibi, geldiği yere hak ederek gelmiş :)

  ülkenin sağı da solu da torpil ve referans peşinde... ondan sonra hak-hukuk-adalet!
 • ibb şirketi isper aş'de kariyer danışmanı olarak işe başlamış. arel üniversitesi moda tasarımı mezunu. liyakat...
 • liyakat tarifi zarif bir hanım.
  aşırı kemalist.
  göstermelik çalışma odası da var.uğruyor mu acaba?
 • belediye akp'de olunca chp'li olduğun için işe giremiyorsun. chp'de olsa chp'li olduğun için işe girmen etik değil.

  sonuç olarak, belediyede işe girebilmek için cehapeli olmaman gerek ya da cehapeli'lerin belediyelerde çalışmaması gerekiyor.

  öte yandan, kariyer danışmanının kendi kariyerini dikemediği bir durumla karşı karşıyayız sanırım. hoş bir durum değil. ben onun yerinde olsaydım ve ne olur gel belediyemize çalış deselerdi, sırf hakkımda söylenecekleri düşünüp kabul etmezdim. net bir çıkar çatışması var, ama işte burası türkiye.

  edit: askerde tanıdığım yavşak bir çocuk vardı. seçim günü "ekrem kazansın, işim hazır." deyince, uzaklara bakıp bir sigara yakmıştım avluda. oç değilsen kazanmanın imkansız olduğu bir ülke burası. böyle kabul edip, böyle yaşamak lazım. aksi halde lustral dayıyorlar.
 • babadan chp li olarak, ekrem imamoğluna adı ilk geçtiği günden beri asla güvenmemekte ne haklı olduğumu gösteren görevlendirmedir.

  kendisi tamamı ile akp li müteahhitlerden farksızdır. bir nevi laciverttir, denize düşüldüğünde sarılacağınız yılandan fazlası değildir.

  vah benim sosyal demokrat, halkçı, atatürkçü partim. vah bana babamdan miras kalanım.

  edit: bana özelden troll diyenlerin de anasını net olarak sikeyim. benim milyonda birim kadar halk partili olamaz hiç biri. sizin bu kafanız yüzünden %25 i geçemiyoruz yıllardır zaten.