şükela:  tümü | bugün
 • verdigi derste surekli eksi sozlukten bahseden, eksi sozlukle wikipedia arasindaki farki soran hoca.
 • dönem sonu akademisyen değerlendirme formunda hiç utanmadan evli olmasından duyduğum rahatsızlığı belirttiğim doktor.
 • odtü uluslararası ilişkiler bölümünün en tatlı hocalarından biridir..dersini zevkle sıkmadan dinletmeyi başarır..ara vermekten pek haz etmez..:))..ayrica bugün öğrenmiş bulunmaktayım ki boks sporuna karşı oldukça ilgilidir...:d...
 • odtü'nün adına, şanına yakışan başarılı bir akademisyen. türk okullarındaki avrupa birliği finanslı projeler hakkında söz ve bilgi sahibi kişi. başarısının sebebi çok büyük bir oranda gündemi ve dünyayı çok yakından takip etmesidir.

  eski usül hocalar gibi değil yeni usül bir hoca gibi düşünmektedir. şöyle ki; kapı komşusu hüseyin bağcı'ya bir soru sorsanız size falanca yazarın filanca kitabının altıncı baskısının üçüncü bölümünün son sayfasında şöyle yazar diye cevap verir. dolayısıyla siz de kilitlenip kekeleyerek geri dönersiniz. fakat özgehan hocaya gittiğinizde sizi direk olarak internet üzerinden bir makaleye yönlendirir ki hem siz ne aradığınızı anlarsınız hem de sorunuzun cevabını aslında kendiniz bulabilirsiniz. bu şekilde hem hoca kitapları ezberlemekten kurtulur hem de öğrenci araştırmanın ne demek olduğunu öğrenir. ayrıca bu beyefendiye copy paste ödev yutturamazsınız. sakın kalkışmayın, rezil olursunuz. her zaman söylediği "yazdığınız makale dandik olsun ama sizin olsun" sözüyle kız erkek fark etmeden tüm öğrencilerin gönüllerini kazanmıştır. ekşisözlük, wikipedia gibi kaynakları makalelerinizde referans gösterirseniz referans kelimesini size açıklar ve hatanızı anlamanızı sağlar. derslerinde çeşitli filmler ve belgeseller izleterek derslerde nelerden bahsedildiğini görsel olarak desteklemeyi bilir. ama sırf bu yüzden, bazı sığ öğrenciler "ohh kebap.. derste film izlicekmişiz" diyerek bu hocanın adını çıkarmışlardır. ve eski usül hocalardan tepki almasına sebep olmuşlardır.

  son olarak da merak edilen eşiyle ilgili yapılan şakalar hakkında şunu söylemeliyim ki, şöyle kendinizi ayna karşısında iyice bir süzmeden bu kadıncağız hakkında fazla yorum yapmayın bence. üzülürsünüz. *
 • "endirekt serbest vuruş nedir?" diye soran bir arkadaşımı(bağyan tabi ki) "doğrudan kaleye vurulan, pas verilemeyen vuruş" şeklinde kekleyen komik insan.
 • sözlük yazarlarına dönem sonunda bonus vereceğin söyleyen ama karsılığında nick'imizi öğrenmek isteyen hocadır...
 • avrupa birliği finanslı projeler hakkında söz ve bilgi sahibi olmasının sebebi, öğrencilik döneminden beri projelerin içinde yer alması, gençlik projeciliğinin türkiye'deki kitabını yazan ekibin içinde bulunması, avrupa'daki gençlik platformlarında türk gençliğini temsil eden ilklerden olmasıdır.

  boru değil, yaşıtları oyunda oynaştayken o avrupa gençlik parlamentosunda, avrupa gençlik forumunda ve bilumum uluslararası ortamlarda ülkesini canla başla savunmuş/temsil etmiş kişidir.

  hocalığının yanında, başarılı bir gençlik eğitmeni,
  avrupa komisyonu ve avrupa konseyi'nin düzenlediği eğitimlerde çalışmalar yapıyor.
  iyi bir dost,
  sıkı bir behzat ç takipçisi,
  o reddediyor ama sözlük yazarı olduğuna inanıyorum, (düzeltme: değilmiş)
  ayrıca penguen veya uykusuz'da yazdığını bile düşünmüyor değilim.

  ve daha aklıma gelmeyen ama alt alta sıraladığında göz dolduracak bir sürü özellik, güzellik.

  üniversite hocası deyince akla gelen olumsuzlukları bünyesinde barındırmayan, canlı, hayatın içinde, adam gibi adam.
 • bölümün* en kral ikincisi hocasıdır kendisi, fatih tayfur'dan sonra. yakın bir zaman içerisinde bölüm başkan yardımcısı olmuş, daha doğrusu yapılmıştır. kendisinin bu durumdan çok da memnun olmadığı yönünde derin şüphelerim var, zira kendisi zaten meşgul bir insanken artık çok daha meşgul bir insandır.* kendine has bir tarzı vardır, ders sırasında verdiği örnekler ve sık sık tekrarladığı "are you with me" tümcesiyle sınıfı canlı tutmayı bilir. geçen dönem her derste söylediği "eğer eğitim sisteminde bir hata yaparsanız en fazla 1-2 jenerasyonu kaybedersiniz, dış politikada bir hata yaparsanız ise ülkeyi kaybedersiniz" cümlesi ise herhalde hiç bir zaman unutamayacağım cümleler arasındadır. sözlükleri de takip eder kendisi, hatta ekşi'de yazar olmasından kuşkulanmıyor değilim.
 • deneysel dersler yapmayı kendine adet edinmiş, öğrenciye nasıl daha keyifli ders işletirim, nasıl daha çok öğrenmelerini sağlarım diye düşünen odtü uluslararası ilişkiler bölümünün nevi şahsına munhasır hocasıdır. kendisinden ders alırken, notu önemsemezseniz (ki kendisi de önemsemez) ve dersin dinamiğine ayak uydurabilirseniz, intihalden şiddetle uzak durursanız (ki dersten kalma sebebiniz olabilir intihal), zaman zaman size takıldığında bireysel algılamzsanız geçirdiğiniz en keyifli dönem olabilir.

  komplekssiz, öğrenci dostu, öğrenme düşkünü, öğrendiğini paylaşma meraklısı, biraz sivri dilli, koyu beşiktaşlı, çok kral bir insandır. bölümde öğrenci kalabilmeyi, ve öğrenciyi anlayabilmeyi başarmış yegane insandır.

  şimdiye kadar verdiği dersler:

  foreign policy analysis,
  research methods (tahminen necati polat'ın yerini tutamaz ama yine de hakkını yememek lazım)
  applied research method
  public opinion in ir
  turkey and eu/ec