şükela:  tümü | bugün
  • başta karakalem -ya da yeni adıyla kırkaltı karakalem- dergisi olmak üzere benzeri dergilerde yazan, www.ikugazete.com kurucularından amatör ruhlu profesyonel yazar. tasvirlerinde bol bol ece ayhan, cemal süreya, küçük iskender etkileri görülür.

yazıları için: http://phaloe.blogcu.com/
  • okunasidir.
  • paylasmadan duramayacaginiz ayni zamanda kendinize saklamaktan baska bir sey yapmak istemeyeceginiz türden güzel yazilar yazan insandir.
    bunlari yazan insan nasil sevilmez ki.
    devam takip etmek icin tumblr;

http://ozgenaydos.tumblr.com/
  • candır.
  • "derin" dir.
  • hakkında çok şey söylemek isteyip söylemek için kelimelerinizin yetmeyeceği insan. sohbeti ayrı bir güzeldir. birgün çok param olduğunda kırmızı koltuk alacağım kendisine. (bkz: tanımadan sevmek)
  • sanırım bana 52 sayfa blog okutacak bir yazar. hep yazsın.
  • kızıl saçlı, kocaman kalpli, mükemmel abla, mükemmel yazar ve her şeyden öte yürekli bir insandır. son zamanlarda insanların bir şekilde yitirdiği "insanlığı" hatırlatır. okunası, anlaşılası birlikte oturup iki tek içilesidir.
  • yazdıkları falan bir yana, kendisi tanıdığım en tatlı kadınlardan biridir. insan moralsiz kaldığında onun gülümseyen yüzüne bakıp moral bulabiliyor örneğin. ya da birkaç dakika onunla sohbet etmek bile bütün stresinizi alıp götürebiliyor. yazamamanın bahanesidir "onu tarif etmeye kelimeler yetmez" cümlesi. ama bu kadın için bu cümle tam anlamıyla yerine oturuyor. çünkü gerçekten onun sıcaklığını ve insanlığını kelimelerle tarif edemezsiniz. üzülmesin bu kadın hiç. bu kadın hep gülsün istiyor insan.
  • kadınları kırmayınız efendiler adlı yazısında işin özünü ''bence kadın erkek ilişkisi ilk baba - kız da başlıyor. babalarıyla arası iyi olan kadınların -nedense- hep daha iyi ilişkileri olduğunu düşünüyorum. bir erkeği anlamayı, anlaşılmayı ve beraber bir şeyler yapmayı iyi biliyorlar çünkü. hani diyorlar ya babası olmayan yahut babasıyla iyi anlaşamayan kadınlar, sevgililerini babaları yerine koyuyorlar diye bence tam tersi babasıyla arası iyi olanlar yapıyor bunu. çünkü öteki kadınlar zaten erkeksiz yaşamayı yahut bir erkeğin vereceği kararları kendi kendine vermeyi becerebiliyorlar. bu yüzden o kadınlar hep daha güçlü, daha dürüst, daha dik. korktukları tek şey, gece yatarken tüm gün kaçtıkları düşünceleri. ne de olsa insan en çok kendine yeniliyor.'' şeklinde doğru betimleyebilen kadın. yazısının devamı ise şöyle;

------- alıntı-------

mesela başbakan olsam ben şöyle bir açıklama yaparım ilk olarak; ”kadınların kalbini kırmayınız, efendiler.”

çünkü tanıdığım tüm akıllı kadınların kalbi kırık. bir kadın kırıldığı zaman kolay kolay tamir olamıyor üstelik. hepsi başka başka yollar izliyor, hepsi hikayesini ayrı yazmaya başlıyor ama sonunda hepsi deliriyor, biliyorum.

bence kadın erkek ilişkisi ilk baba - kız da başlıyor. babalarıyla arası iyi olan kadınların -nedense- hep daha iyi ilişkileri olduğunu düşünüyorum. bir erkeği anlamayı, anlaşılmayı ve beraber bir şeyler yapmayı iyi biliyorlar çünkü. hani diyorlar ya babası olmayan yahut babasıyla iyi anlaşamayan kadınlar, sevgililerini babaları yerine koyuyorlar diye bence tam tersi babasıyla arası iyi olanlar yapıyor bunu. çünkü öteki kadınlar zaten erkeksiz yaşamayı yahut bir erkeğin vereceği kararları kendi kendine vermeyi becerebiliyorlar. bu yüzden o kadınlar hep daha güçlü, daha dürüst, daha dik. korktukları tek şey, gece yatarken tüm gün kaçtıkları düşünceleri. ne de olsa insan en çok kendine yeniliyor.

bu ülkede kadınları çok kırıyorlar, efendiler. hem gönlünü, hem gururunu kırıyorlar. diyorlar ki ” ben sevişmek istiyorum ama sen sevişme, tamam mı?, sen el sürülmemiş kal. çünkü senin namusunu bacağının arasıyla ölçmeyi ben atalarımdan öğrendim.” seviştikleri kadınlara ”orospu” muamelesi yapıyorlar bu topraklarda. 13 yaşında 26 kişinin tecavüzüne uğrayan n.ç ”kendi iradesiyle” yaşamış oluyor ne yaşadıysa ve devletin dosyaları arasına bir isim olarak giriyor sadece. sadece bir isim. o 26 kişi evine dönüp kız çocuklarının babaları ve belki kahramanları olmaya devam ediyorlar. ve bilmeden babalarının ne halt yediklerini, onların namuslu kızları olmak için savaş veriyorlar. bu ülkede namus kadının iki bacağında yatıyorsa eğer, o 26 kişinin çıktığı yer çok namussuz bir yer, haklısınız.

kadınlar şiddet görüyor, kadınlar aşağılanıyor, kadınlar öldürülüyor. çünkü bir kadın evinden çıkmışsa artık kocasının malı oluyor. korusun diye gittiği polis de evde karısını dövdüğü için aldırmıyor; ”olur öyle şeyler” diye geçiştiriyor. olur öyle şeyler dediği şey o kadının her gün dayak yemesi, istemeden ilişkiye girmesi, her gece yatarken ”ölsem de kurtulsam” demesi. ama o kadınların uğruna canlarını verebilecekleri çocukları var, öldüremiyorlar kendilerini. ”olsun” diyor dayak yiyen kadının babası ”alkolü yok, kumarı yok, idare ediver.” çünkü o baba da zamanında dövmüş kızını, karısını. çünkü normal bu topraklarda kadının, erkeğin stres topu olması. geçen gün gazetede okudum akıl hastası eşi tarafından 47 yerinden bıçaklanmış gencecik bir kadın. yattığı akıl hastanesinden 1 hafta sonra çıkarılıyormuş adam. bu devletin doktoru, polisi, o kadının ailesi bilmiyor muydu sonunda böyle bir son yazılacağını? hikayelerini beğendiler mi sonunda? aman ya doğru, kimin umurunda?

sezaryan artık yasak. kürtajın yasaklanabilirliği hala konuşuluyor. sigortan babanın üzerindeyse hamile olduğunu ilk baban öğrenecek. kadınlar aptal çünkü, tabiki onların yerine tüm kararları erkekler verecek. erkek isterse sevişecek, erkek isterse vuracak, devlet istediği için doğuracaksın o çocuğu. artık devlet ana yok, devlet baba. devlet erkek. devlet ata. bedenin hakkındaki kararını sana sormadan onaylayabiliyor. devlet senin sevişmene kendi kuralları içinde izin veriyor! devlet çocuğunun nasıl doğması gerektiğine kendi karar veriyor. devlet diyor ki birini sevdiğin zaman kapıyı bacayı kilitleyen baban, seviştiğini öğrensin de seni çatır çatır öldürsün. sen bunu hak ediyorsun çünkü bu topraklara kadın olarak geldin.

ağladığınız omuza nankörlük yapmayın yazmıştım bir yerlere. şimdi de diyorum ki çıktığınız rahime terbiyesizlik yapmayın. kadınları kırmayınız, efendiler.

--------- alıntı -----------