*

şükela:  tümü | bugün
 • özdemir erdogan'ın eski albümlerinden. içinde bilimum tsm parçasının ve türkünün cazımtırak yorumları var. örnek olarak: ayrılık ümitlerin ötesinde bir şehir, köroğlu, farfara ve hatta bi de take five.
 • albümün kitapçığında özdemir erdoğanın albüm şirketlerine serzenişleri vardır, bu serzenişlerin sebebi de gene kitapçıkta yazana göre albümün amerikada bir caz programında iki gün üst üste çalınan şarkılarını türkiyede hiç bir şirketin albüm halinde çıkartmaya yanaşmamış olmasıdır bunun üzerinede özdemir erdoğan kendi kasedini kendi çıkarmıştır.
 • take five adlı eserin içinde bulunduğu albüm;birçok jazz ustasından dinlediğimiz bu eserin türk sanat müziği sazlarıyla seslendirilmesi oldukça etkileyicidir. bu albüm ne yazık ki türk müzik tarihinde hakettiği yeri alamamıştır.
 • evinde bu album olmayan "iyi muzik dinlerim" diye cıkmasın karsıma, inandırıcı olmaz.
 • müzik yolculuğumun mihenk taşlarından biridir..kelimelerle izah edemeyeceğim kadar değerli bir albümdür..nasıl iltifat edeceğimi bilemediğim büyük üstad özdemir erdoğan'ın gelecek nesillere bıraktığı çok ama çok önemli eserlerden biridir..dinlemeyen büyük kayıptadır,behemahal dinlemeli ve feyzine ermelidir.deryalar ve köroğlu parçaları favorilerimdir.
 • bu albümden süzülen 7/8 lik davul kompozisyonları asım ekren imzalıdır.
 • çocukluğumun açıklanamayan fenomenleri arasında yer alan özemir erdoğan'ın çağının çok ilerisindeki albümünün adı.

  sanırım ilkokul 3. veya 4. sınıfa gidiyordum. ebeveynlerimin müzik zevki ortalama türk insanının müzik zevkinden hallice değildi. öyle çok kasetimiz falan da yoktu. evdeki bir kaç kaset içinde her nasılsa özdemir erdoğan'ın bu kaseti de vardı. grundig marka teybin altındaki çekmecede ibrahim tatlıses'in allah allah ve mine koşan kahire'de kasedi arasında neden ve nasıl böyle bir kaset vardı bilemiyorum.

  çok uzun yıllar bu kaset benimle birlikte gezdi. en son bir taşınma sırasında da kayboldu gitti. şimdi başlığı tekrar görünce hatırladım ve youtube'dan dinlemeye başladım. çocukluğumda tımbıllı'yı ve misgeti çok severdim. başa alıp alıp dinlerdim. biraz büyüyünce deryaları sevmeye başladım. az daha büyüyüp ergenlikten ilk gençliğe geçiş yaptığımda köroğlu'nu sevdim. üniversiteyi kazanıp entel havalara girince take five ve bir adım öte favorilerimdendi.

  bu albümdeki üç türkü zamanında abd'de voice of america radyosunda yayınlanıyor. gerçekten çok enteresan bi adam bu özdemir erdoğan.

  şimdi kendimi tekrar çocukluğuma götüren ve bana acayip yaşlandım hissiyatı veren bu güzelim kasedi sizlerle paylaşayım.
  özgün caz denemeleri

hesabın var mı? giriş yap