şükela:  tümü | bugün
  • üzerinde yaşadığımız gezegendeki en lezzetli meyveyi, özgün yeşil kırma domatı üreten ve satan firma. ben yeşil zeytin sevmem, yemem, ağzıma sürmem diyen adamı köpeği yapar bak o derece. muhteşem bol etli küçük çekirdekli yeşil zeytini kırma yöntemiyle öyle bir hale getirmişler ki sertliği ne beton gibi sert ( ki onlar turşu gibi ekşi olur zaten ) ne ağza atar atmaz cıvıycak kadar yumuşak mükemmel bir konsistansta. ekşiliği ise ağzı burmayan fakat ben yeşil zeytinim diyen çok tatlı bir dengede.

ille de siyah diyenler için ilk defa denediğim siyah seleyi tavsiye ederim ama "yeşili bi dene hacı" da demekten gocunmam.

zeytinyağını bilmiyorum. ekşide başlığı açarken gördüm. özgün zeytinyağı başlığında incelenmiş biraz. ben o işi akrabanın zeytinliğinden onluk pet şişelerle yılda yirmi litre alıp çözüyorum çünkü.

gelelim teminine. ayvalık menşeli bu firmanın zeytinyağını istanbulda her markette bulurken zeytinini beşiktaş meydandan sağa doğru çıkan yokuşlardan birinde iki metrekarelik minik bir dükkandan başka yerde bulmak malesef mümkün değil. i manım gevredi tee ordan çapaya zetin taşımaktan. taa ki internetten siparişi iki gün önce verene kadar. kapıya getiriverdiler beş kilo yeşilimi iki günde. hem de kapıda ödeme yaptım ohh kafam rahat.

not: hayvan gibib övdüm ama firmayla hiçbir bağım yoktur. bir garip devlet memuruyum. sadece zeytin çok güzel.
  • kendisi sanal ortamlarda, bircoklarinca yere goge sigdirilamayan bir marka oldugundan; ayvaliga gittigimde gemlik tipi siyah zeytinlerinden edindim.
    zeytin guzeldi hostu ama kavanozun icerigini okuyunca bogazimda kaliyordu desem yeridir. koskoca ozgun zeytinyagi; suserlerin ove ove bitiremedigi , hani o yillarin ozgun zeytinciliki, zeytinlerini aycicek yagi ile satiyormus ya la!
    aycicek yagina yatirilmis zeytin satmak? neyin kafasi ya? akillarinca maliyet mi dusuyorlar?
    ben sahsen aycicek/misir yagi kullanmiyorum. ve bu konuda da esnek degilim, uzgunum.

sozum ona yillarin zeytincisiymisler!
    ulan allahtan memleket kontenjanindan zeytinden de zeytincilikten de anlayan biriyim.

benimle diilsin ozgun, sozlukteki fanboylarini bilemem.
  • şöyle güzel bir reklam çekmişler.10 kasım