şükela:  tümü | bugün
 • senelerdir değişik zeytinyağları denerim, tadarım.
  tatilimi geçirdiğim sarımsaklı'da bunu denemek istedim. bu kez "dur ulan bi sözlüğe bakayım" dedim. muttinin entrysi dikkatimi çekti.

  "ayvalık ana cadde üzerinde özgün yağlarını göreceksin, git ve tadına bak. ben oranın yerlisiyim, sürekli oradan getirtirim" dedi.

  öncelikle belirtmeliyim ki ben daha önce zeytinyağı tadmamışım diyorum. böyle bir lezzet, böyle bir tad ve hafiflik samimi söylüyorum bugüne kadar denk gelmedi.
  sadece zeytinyağı değil, zeytin ve tüm zeytin ürünleri bir birinden lezzetli.

  türkiye'de bir çok yerde şubeleri mevcutmuş. internet üzerinden de sipariş alabiliyorlarmış.
  firma sahibi halil amca son derece şeker birisi ve çok alakadar. çalışanlarda bilgili ve kibarlar.

  buda web siteleri
 • her daim ayni lezzeti bulabileceğiniz şurup gibi zeytinyağı üreten marka. ayrıca halil amca zeytinyağının nimetlerini anlatırken bir anda minik bir paket acar ve yağı suratınıza sürer bilginiz olsun. özellikle taş baskı çiğ yemelik zeytinyağı çok ama çok güzeldir.
 • uzun süredir ürünlerini kargo yoluyla getirtip iştahla tüketiyoruz. kalite ve kusursuz hizmetlerine zaten aşinayız. bu yaz hem cunda adasındaki hem de ayvalıktaki şubelerini ziyarete gittiğimde ayrıca bir gönül bağı da oluştu bu adamlarla aramda. hele ki ayvalık şubedeki ismini bilmediğim o hafif balık etli genç adam..arabaya aldığımız ürünleri atarken "bakalım nasıl çınlayacak bu kulaklar" demişti. buradan selam edeyim kendisine, tüm iyi niyetlerle çınlatıyoruz kulaklarını...yolunuz düşerse muhakkak uğrayın almayacaksanız bile o efsane ağacın meyvesinin hikayesini dinlemek için uğrayın.
 • en son 10 sene önce gitmiştim ayvalık'a. ailece, sadece isminden dolayı, pek piyasa araştırması yapmadan tüm zeytin ve zeytinyağı alışverişimizi buradan yapmıştık. kuturkuturyesilpapazerik sayesinde adını öğrendiğim tonton halil amca minik şişelerden hepimizin suratına zaytinyağı sürmüştü. hem ilgi alakalarından hem de ürünlerinden çok memnun kalmıştık. bu yıl ayvalık’a tekrar gitme fırsatım oldu ve cunda şubelerini evim belledim. zeytinyağı ile ilgili her soruma bıkmadan cevap verdiler, her çeşit zeytini denettiler, aldığım her şeyi güzelce kolileyip taşımak istemezsem istanbul’a göndermeyi teklif ettiler ve işsiz kalırsam gelip orada çalışabileceğimi söyleyerek gönlümü bariz fethettiler* kaldığım süre boyunca “nereden zeytinyağı almak lazım burada?” soruma ise hep kendilerinin adı cevap oldu. dilerseniz siparişlerinizi kargo ile de gönderiyorlar ama neden ziyaret fırsatını kaçırayım ki? bu stok beni yaza kadar götürür ve yazın cunda daha da güzel olur.
 • 3 seneden beri sürekli zeytinyağı aldığım yer. bugün beni şok eden firma!
  pazar günü verdiğim siparişten sonra kendilerini arayıp 1-2 tane tadımlık zeytin rica ettim. tadına baktıktan sonra verecektim siparişi. saolsunlar kırmamışlar, göndermişler. ben 4-5'er tane tadımlık zeytin beklerken karşımda 2 tane yarım kiloluk farklı türlerde olan siyah sele zeytin kavanozu görünce dumur oldum.

  şimdi ne yapsam da teşekkür edebilirim diye düşünürken aklıma ekşi geldi. zaten zeytinyağlarının kalitesi ortada. bu zamanda jestleri ve süprizleri olan firmalar kolay bulunmuyor. aklınızın bir kenarında özgün zeytinyağı bulunsun derim.
 • 4-5 yıldır sadece bu markanın sızma zeytinyağını kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. son dönemde fiyatları uçmuş olsa da vazgeçemiyorum. yazın ayvalık'ta 5 lt'sini yanlış hatırlamıyorsam 70 tl'ye almışken, geçenlerde 90 tl'ye satıldığını öğrendim.
  (bkz: 2015 zeytinyağı fiyatlarındaki inanılmaz artış)
  kadıköy'deki şubeleri kapanmış, istanbul'da bir tek beşiktaş'ta kalmış. telefonla sipariş verince eve kadar getiriyorlarmış.
  yukarda, taş baskısı vs. övülmüş merak ettim ama sızma'dan vazgeçemem sanırım
 • reklami yapilmasi gereken zeytinci. zira marketlerden sikindirik bi boka benzemeyen makina yagi almaktan biktik. bu tarz kucuk orta olcekli isletmeleri buraya yazip tanitalim ki, millet zeytinyagi yesin.
 • hoplaya zıplaya en bedavasından ve de gönüllüsünden reklamını yapmaya geldiğim marka.

  geçen yaz ayvalık'tan başka bir markanın taş baskı zeytinyağını almıştım ve bana göre o da çok lezzetli bir yağ idi, bütün bir sene de afiyetle yedim. şimdi ayvalık'a gitmişken ve de hazır zeytinyağım bitmek üzereyken elim boş dönmek olmazdı. kaldığımız otele nereden iyi zeytinyağı alabileceğimi ve geçen sene nerden aldığımı söyledim, 'orasını boşver, alacaksan özgün'den al' dedi. ee peki, bu sefer de özgün'den olsun madem. taş baskı ve soğuk sıkım 0.4 asit naturel sızma zeytinyağı aldım. eve gelir gelmez bendeki taş baskı zeytinyağı ile kıyaslama amaçlı lezzet testi yaptım, anam anam anam anam. tamam evdeki yaklaşık 1 senelik ve tabii tadı biraz değişmiştir ama bu kadar büyük bir fark olmamalıydı aralarında. özgün'ün taş baskısı şahane ve bendeki yağı ezdi geçti evet ama o soğuk sıkım zeytinyağı nedir öyle arkadaş? yağ falan değil o, bambaşka bir şey yemnederim.

  sonra tabii yurdumda zeytinlik bırakmayan, zeytin ve zeytinyağı fiyatlarını tavan yaptıran zihniyete sövdüm, bu kadar muhteşem yağlar üretebiliyorken dünyaya açılamıyor oluşumuza, dünyayı geçtim yurdumun nimetlerinden her hanenin faydanalamıyor oluşuna, zeytinyağının ciddi bir lüks tüketim maddesi oluşuna sövdüm. o kadar ucuz olmalı ki aslında, her sofrada o yağdan bulunmalı bence? yani bunu vaadeden partiye ben şahsen oy verebilirim, çok ciddiyim. 'her sofraya soğuk sıkım zeytinyağı'ndan güzel seçim propagandası mı olur lan?

  neyse konuyu iyice dağıttım, yolunuzun ayvalık'a düşmesine gerek yok, online satışları da varmış. zeytinyağı alacaksanız marketlerde satılan o ne olduğu belli olmayan yağlardan alacağınıza bu markaya biraz daha fazla para verin ama lezzetli ve gerçek zeytinyağı alın bence.
 • zaten özgün zeytinyağı fanatiğiyim, başlıkta yazdıklarımda ortada. bitmesine daha vardı ama dayanamayıp ve bir üstteki entryden gaza gelerek soğuk sıkım aldım. allah'ım böyle bir şey gerçekten olamaz.

  yediklerimiz zeytinyağı ise özgün nedir? yok özgün zeytinyağı ise piyasada olanlar nedir?