şükela:  tümü | bugün soru sor
 • senelerdir değişik zeytinyağları denerim, tadarım.
  tatilimi geçirdiğim sarımsaklı'da bunu denemek istedim. bu kez "dur ulan bi sözlüğe bakayım" dedim. muttinin entrysi dikkatimi çekti.

  "ayvalık ana cadde üzerinde özgün yağlarını göreceksin, git ve tadına bak. ben oranın yerlisiyim, sürekli oradan getirtirim" dedi.

  öncelikle belirtmeliyim ki ben daha önce zeytinyağı tadmamışım diyorum. böyle bir lezzet, böyle bir tad ve hafiflik samimi söylüyorum bugüne kadar denk gelmedi.
  sadece zeytinyağı değil, zeytin ve tüm zeytin ürünleri bir birinden lezzetli.

  türkiye'de bir çok yerde şubeleri mevcutmuş. internet üzerinden de sipariş alabiliyorlarmış.
  firma sahibi halil amca son derece şeker birisi ve çok alakadar. çalışanlarda bilgili ve kibarlar.

  buda web siteleri
 • her daim ayni lezzeti bulabileceğiniz şurup gibi zeytinyağı üreten marka. ayrıca halil amca zeytinyağının nimetlerini anlatırken bir anda minik bir paket acar ve yağı suratınıza sürer bilginiz olsun. özellikle taş baskı çiğ yemelik zeytinyağı çok ama çok güzeldir.
 • uzun süredir ürünlerini kargo yoluyla getirtip iştahla tüketiyoruz. kalite ve kusursuz hizmetlerine zaten aşinayız. bu yaz hem cunda adasındaki hem de ayvalıktaki şubelerini ziyarete gittiğimde ayrıca bir gönül bağı da oluştu bu adamlarla aramda. hele ki ayvalık şubedeki ismini bilmediğim o hafif balık etli genç adam..arabaya aldığımız ürünleri atarken "bakalım nasıl çınlayacak bu kulaklar" demişti. buradan selam edeyim kendisine, tüm iyi niyetlerle çınlatıyoruz kulaklarını...yolunuz düşerse muhakkak uğrayın almayacaksanız bile o efsane ağacın meyvesinin hikayesini dinlemek için uğrayın.
 • en son 10 sene önce gitmiştim ayvalık'a. ailece, sadece isminden dolayı, pek piyasa araştırması yapmadan tüm zeytin ve zeytinyağı alışverişimizi buradan yapmıştık. kuturkuturyesilpapazerik sayesinde adını öğrendiğim tonton halil amca minik şişelerden hepimizin suratına zaytinyağı sürmüştü. hem ilgi alakalarından hem de ürünlerinden çok memnun kalmıştık. bu yıl ayvalık’a tekrar gitme fırsatım oldu ve cunda şubelerini evim belledim. zeytinyağı ile ilgili her soruma bıkmadan cevap verdiler, her çeşit zeytini denettiler, aldığım her şeyi güzelce kolileyip taşımak istemezsem istanbul’a göndermeyi teklif ettiler ve işsiz kalırsam gelip orada çalışabileceğimi söyleyerek gönlümü bariz fethettiler* kaldığım süre boyunca “nereden zeytinyağı almak lazım burada?” soruma ise hep kendilerinin adı cevap oldu. dilerseniz siparişlerinizi kargo ile de gönderiyorlar ama neden ziyaret fırsatını kaçırayım ki? bu stok beni yaza kadar götürür ve yazın cunda daha da güzel olur.
 • 3 seneden beri sürekli zeytinyağı aldığım yer. bugün beni şok eden firma!
  pazar günü verdiğim siparişten sonra kendilerini arayıp 1-2 tane tadımlık zeytin rica ettim. tadına baktıktan sonra verecektim siparişi. saolsunlar kırmamışlar, göndermişler. ben 4-5'er tane tadımlık zeytin beklerken karşımda 2 tane yarım kiloluk farklı türlerde olan siyah sele zeytin kavanozu görünce dumur oldum.

  şimdi ne yapsam da teşekkür edebilirim diye düşünürken aklıma ekşi geldi. zaten zeytinyağlarının kalitesi ortada. bu zamanda jestleri ve süprizleri olan firmalar kolay bulunmuyor. aklınızın bir kenarında özgün zeytinyağı bulunsun derim.
 • 4-5 yıldır sadece bu markanın sızma zeytinyağını kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. son dönemde fiyatları uçmuş olsa da vazgeçemiyorum. yazın ayvalık'ta 5 lt'sini yanlış hatırlamıyorsam 70 tl'ye almışken, geçenlerde 90 tl'ye satıldığını öğrendim.
  (bkz: 2015 zeytinyağı fiyatlarındaki inanılmaz artış)
  kadıköy'deki şubeleri kapanmış, istanbul'da bir tek beşiktaş'ta kalmış. telefonla sipariş verince eve kadar getiriyorlarmış.
  yukarda, taş baskısı vs. övülmüş merak ettim ama sızma'dan vazgeçemem sanırım
 • reklami yapilmasi gereken zeytinci. zira marketlerden sikindirik bi boka benzemeyen makina yagi almaktan biktik. bu tarz kucuk orta olcekli isletmeleri buraya yazip tanitalim ki, millet zeytinyagi yesin.
 • zaten özgün zeytinyağı fanatiğiyim, başlıkta yazdıklarımda ortada. bitmesine daha vardı ama dayanamayıp ve bir üstteki entryden gaza gelerek soğuk sıkım aldım. allah'ım böyle bir şey gerçekten olamaz.

  yediklerimiz zeytinyağı ise özgün nedir? yok özgün zeytinyağı ise piyasada olanlar nedir?
 • maalesef beşiktaş şubesi de kapanmış. artık mecbur internetten sipariş edeceğiz.

  dalış için ayvalık'a gittiğimizde durmuştuk mağazanın önünde. duruş o duruş. beş senedir hep bu markayı tüketiyoruz evde.