şükela:  tümü | bugün
 • ass muzik merkezinde ders veren elektro gitar hocasi. duzgun tirnaklari, kivircik ve daima daginik saclari ve acayip gitar calmasi ile goze batar, derste arada gaza gelir. benim de hocam olmaktadir.
 • kendisi ile bir processor denemiştim ki akıllara zarar.

  -bak anakha'cığım bunlar da kendi kaydım olan tonlar. bak bu thrash:
  [cıkıdıdı cıkıdıdı bililililililil biruba biruba daaauuuuwwwww fşhıkaah]
  -sonra bu erkan oğur tonum, özel bak ehehe:
  [drındınnnn frıy fıhıyyyy][anlayın işte tam erkan oğur ayarında nasıl yazıcam ki onu tövbe]
  -bu blues...
  [şahane, ufak bir blues jam yapar]
  -bu swing...
  [kıpır kıpır bir swing beat atar]
  -bak bu da....
  ...
  anakha: [sanırım gitarı bırakıcam. baksana nasıl çalıyor eşşoğleşşek]
 • 17 yaşından beri gitar çalan adam. öncesinde darbuka ve davul çalmışlığı var. gitarın yanında bağlama, kopuz gibi enstrümanlar çalıyor, perdesiz gitar konusunda da oldukça iyi. bir çok tarzda oturmuş bir tarzı var, kendine özel bir tuşe yaratmış ender adamlardan. şu anda muhtemelen bir subay gazinosunda "haydi bütün eller havaya" çalan maddeleşmiş yetenek.
 • 2010 tbd halıcı 17, bilgisayarla beste yarışmasında yaptığı beste ile 1.lik ödülü almış olan aşmış gitarist. ödül töreni videosu için;
  http://www.facebook.com/…/video.php?v=1610278265190

  edit: özgür abbak'a özürlerimle birlikte, beni başka bir ekşi sözlük yazarı vasıtasıyla yazdığım entry'deki yanlış verdiğim bilgiyi düzeltmem yönünde bir geridönüş yaptığı için teşekkürler. tam olarak kendisinin yazdığı mesajı aynen buraya yazıyorum:

  "2010 yılında emrehan halıcı bilgisayarla beste yarışması piyano hocam ''yavuz durak'' ın parçasına gitarımla eşlik ettim. birincilik sevgili yavuz durak' a hocama aittir. yine ekşi sözlükte yazan bu yalnış bilgi de editlenirse çok sevinirim, bilginize..."
 • abant izzet baysal üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünden mezun, kaliteli müzisyenlerimizdendir.
 • ben mi abartıyorum bilmiyorum ama bence dünya çapında bir gitarist.
 • "dem" isimli bir albümü bulunan sanatçıdır. gökyüzü isimli çok hoş bir bestesi var. gitarın beraberindeki ney arabi tarzda üflendiği için ilâhiler bana çok hitap etmedi ama öyle bir eser var ki albümde, o arabi usul üfleme nasıl da yakışmış. (bkz: endülüs) bildiğimiz sözlü haliyle lamma bada
  ondan kim dem vursa çirkin olur ki demeyin, benim için lena'dan sonra özgür abbak&tarkan ergün var artık. ellerinize gönüllerinize sağlık efendim.

  edit: link; http://www.youtube.com/watch?v=zpvgh_agviq
 • zakir hussain, mısırlı ahmet, erdal erzincan, erkan oğur, serkan çağrı, niladri kumar ile çalma fırsatı yakalamış gayet başarılı bir gitarist. ankara'da ikamet ediyor. trt'de birçok programda ve yardım kampanyalarında aktif rol aldığını da biliyorum. günden güne daha da çok tanınacağına adım gibi eminim.
 • enter a sound ile birlikte çengel bar'da ankara'nın cuma ve cumartesi gecelerinde bildiğin yardıran adam. sarı çizmeli mehmet ağa'daki performansını dünya gözüyle görüp dinlemeden ölmeyin derim o derece.

  daha da ötesi, bir adam hem bu kadar ehil, hem bu kadar usta, hem bu kadar donanımlı olup hem de bu kadar mütevazi olabilir mi şaşırtıyor insanı. millet agd olmuşken o sahnenin kuytu bir köşesinde elektro gitar nasıl konuşur dersi veriyor.

  saygıyla eğiliyoruz önünde.

  edit: bu da bonus olsun.
 • özgür abbak'ın üslubuna hastayım. böyle bir gitar çalmak yok. nabıyosun aq!? gerçekten ivedilikle bir fusion albümü yapmalı ve bize bu minvalde youtube videolarının ötesinde bi şeyler bırakmalı. üstad, lütfen.