şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilgelikle yaşama sanatı diye bir kitap yazmış. facebook'taki bir çok sayfa kendisinin reklamını yapıp duruyor. yalnız kendisini uyarmak lazım bu reklamlar bünyelerde ters tepkiye sebep olabilir. kitabı okuyacaksam da okumayasım geldi bu kadar reklamdan sonra.
 • kendi sayfalarında ha bre kendi adını pompalayan birebirde yarım bile olamayan.
 • geçenlerde instagramda kitap kulübü sayfası ona ait bir yazı paylaşmıştı. kitap kulübü özgür bacaksız'ın reklamını daha az yapsa daha yerinde olur gibi bir yorum yazdım.yazdığım yorumda en ufak bir hakaret dahi yok. bir de baktım sayfa beni takipçileri listesinden çıkarmış. muhtemelen sayfa ona ait.çünkü o gün beş tane yazarın yazısı paylaşılmışsa en az dört tanesi kendisine ait oluyor. bir insan evladı bu kadar mı eleştiriye tahammülsüz olur. daha yolun başında bile değilsin. kendini beğenmişliğin afran tafran kime. kitabıyla ilgili yorum yazsak tepkisi ne olurdu kim bilir.
 • iki kült kitap bir yazarın güncesi *ve bir delinin hatıra defterinden * kırpıp birleştirerek deli çocuğun güncesi diye bir kitap yazmış, daha da kötüsü bir sürü sayfa bu kitabın reklamını yapıp duruyor. evlerden ırak olası yazar (!).
 • sosyal medyayı sadece kendi kitaplarını pompalamak için kullanan, yazar olmaya çalışan iyi niyetine inanmadığım kimsedir.
 • üç kardeşin ortancası. eski komşu oğlu. lisedeydi o zamanlar. ben de ortaokuldaydım. aramız iyiydi, sohbet eder, gülerdik diye hatırlıyorum. yıllar önce... büyümüş de kitap falan çıkarmış.
 • ankara' lı olan genç oyuncu, son dönemlerde yaptığı işlerle kendinden söz ettirmeye başladı. ileride çok fazla ismini duyacağımızı düşündüğüm özgür bacaksız en son eğreti gelin ladik adlı filmde oynamıştır. güzel ses tonu ile ayrıca sunuculuk, şiir yorumcusu ve seslendirmen olarak bir çok programa davet edilmektedir. kendisi hala başkent üniversite radyo-tv öğrencisi olup film tayfası ile oyunculuğa merhaba demiştir.
 • güzel şeyler yazdığını fark ettiğim adam.
  hafif melankolik anlarda iyi gelen bazı satırları var.

  hep o en sevdikleriniz kıyar size;
  ilkokulda en sevdiğiniz hoca size tokadı atar,
  ilk sevdiğiniz o insan kıyar size,
  en yakın dostunuz kıymıştır size sisli günlerde,
  en sevdiğiniz çiçeğin dikeni batmıştır,
  en sevdiğiniz meyvenin çürüklüğü kıymıştır size,
  en sevdiğiniz hayatlarınız, planlarınız, işleriniz kıymıştır size,
  en sevdiğiniz o ayakkabınız yırtılmıştır beklenmedik günde,
  en sevdiğiniz kokulu silginiz bitmiştir,
  sabahları tam lazım olduğunda kullanmak istediğiniz o en güzel parfümünüz kıymıştır size,
  okuduğunuz kitaplar kıymıştır size satır aralarında,
  bazen cebinizdeki paranız kıymıştır size,
  delik çorabınız kıymıştır size karizmanın sarsıldığı günlerde,
  tuttuğunuz takım kıymıştır size en heyecanlı maçta,
  hep o beklenmedikler kıymıştır size hayatta.

  öyledir, size o hep sevdikleriniz, sevdiğiniz şeyler kıymıştır.

  (bkz: deli çocuğun güncesi)
 • (bkz: deli çocuğun güncesi) kitabını okuduğum yazar .
  öncelikle edebi kalite kaygısı olmadan ve popülarite isteğinden uzak olmayan bir tavırla yazıldığını düşünüyorum.kitapta yeterince his yoktu yazdıklarını yaşadığını hissedemedim yeterince o samimiyeti yakalayamadı gözümde.kitabın ismi, ilk kısımları umut verici olsada vitesi giderek düşürdü malesef .