şükela:  tümü | bugün soru sor
 • odtu elektrik ve elektronik muhendisligi bölümünün fanatik beşiktaş taraftarı genç hocası. öyle ki odasına girer girmez beşiktaş ve de çarşı posterleri, takvimleri, dergileri ister istemez dikkatinizi çeker. hatta beşiktaşlı değilseniz dikkatinizi çekmekten öte gözünüze batabilir. o derece fanatiktir kendileri.
 • next generation communication networks üzerine çalışır, ama öyle dandik next generation değil, baya bir next'tir bunun kafasındaki şeyler. yolu açık olsun.
 • kendisini bir kez görmüş olmama rağmen gördüğüm ekiple birlikte arabasına kadar takip ettiğimiz, sonraki 2 saat boyunca adından söz ettiren, kızların "kıskanmayın yaa" diye bağırmasına sebep olan şahıs.
  şahsen konuşma sırasında ettiği küfürden sonra dinlemeyi bıraktım çünkü gerçekten özgün bir küfürdü, ben bunun üzerinde kafa yorarken kendisi güzel şeyler anlatmış sanıyorum.
  bir de konuşması bittikten sonra bir kız arkadaş yanına gidip burcunu sormuş. ciddi olmaya çalışırken ciddiye alınamayan insan kısaca.
  adamı incelemekten konuşmasını dinleyemiyorsunuz.
 • ankara'dayken haftasonları beşiktaş'ın maçlarına giderdi. hatta bildiğim kadarıyla haftaiçi avrupa kupası maçlarına da giderdi. koç üniversitesi'ne masrafları azaltmak için geçmiş olabilir.
 • avrupa birliği araştırma komisyonu tarafından 3680 kişi arasından en iyi araştırma ödülüne layık görülmüş profesör.
 • koç üniversitesi'nden ayrılarak cambridge üniversitesi'ne giden akademisyen. türkiye'nin şu andaki akademik ortamanın daha da kötüye gideceğini düşünmektedir.

  nature'da yer alan yazının(the turkish paradox: can scientists thrive in a state of emergency?) ilgili kısmı: “ı think worse will come,” says özgür akan, a physicist working in neuroscience who decided a few months ago to depart koç university in ıstanbul for the university of cambridge, uk. “ı don't think it will be possible to do high-tech, high-risk research in the next ten years.”
 • youtube'da tübitak iş birliği ile akademik makale yazma eğitimi veren, dünyada alanındaki (ıoe) sayılı profesörlerden birisidir. 120'den fazla scı indeks makale ve 9000'den fazla atıf almıştır. cambridge ve koç üniversitelerinde aynı anda profesör unvanıyla görev yapmaktadır.