şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir hakaret içermeyen, ironi içeren haklı bir yorumu sindirememiş ego makinesi.

yüz yüze geldiğimizde neden ağzımızı açamayacakmışız onu merak ettim? sen kimsin ki? bunu söylerken bile egosu tavanda. ne yapacaksın yani, yöneticisi olduğun akbank korumalarına mı dövdüreceksin bizi?

cahil bir insanın karşısında 1 dakikalık saçma sapan bir videoyla meşhur olmuş birisin. bütün şanını şöhretini bu 1 dakikalık videoya borçlusun. akp'yi açık açık eleştirme cesaretin bile yok. bol bol ucundan azıcık eleştiren tweet atıp, 3 dakika sonra ondan bile korkup silen birisin. ezberledik artık. orwell yazıp bırakacağına, ne diyeceksen yazsana açık açık.
  • bizle ugraştıkları için güçsüz degiliz,güçsüz oldugumuz için bizle ugraşıyorlar diyerek yedi düvel bize karşı tezine noktayı koymuştur.
  • twitter'da çok basit bi test var.

birisi ona gelen övgüyü retweet ediyorsa tırttır.

fiziğin kanunları kadar net:)
  • çok telaşlı anlatıyor. hocam arkandan kovalayan mı var yavaş biraz. kafandaki her şeyi boşaltmana gerek yok. biraz ilber hocayı örnek al. adam mohaç savaşını, mohaç savaşından uzun anlatabiliyor ( ki mohaç savaşı bildiğim kadarıyla iki saat sürmüştür )
  • aylaar önce “türkiye hakkında ekonomi yorumları yapmam.” diyerek çok fazla dayanamadan türkiye hakkında ekonomi yorumları ve analizleri yapmaya başlayan,

abd seçimleri yaklaşmadan önce “siyaset benim işim değil; ben ekonomiyle ilgilenirim.” diyor iken, trump'ın kaybedeceği belli olmaya başladığı günlerde “trump'ı hiç sevmem, babasını da sevmezdim zaten.” minvalinde yorumlarıyla en azılı trump düşmanı olan ekonomi uzmanı.

geçen sene ekşi'cilere kızıyordum “çok popülist
    bu adam yea.” dedikçe ama ben de twitter kullanmaya başlayıp, kendisini daha yakından gözlemleyince ekşicilere hak verdim.

artıları:
    -alanında başarılı.
    -liyakatli.
    -hırsıza benzemiyor.

eksileri:
    -siyasi ikiyüzlülük.
    -popülistlik.
    -kişisel gelişim zırvalıklarına bağlılık
    -alanı dışındaki çoğu söylediğiyle çelişmesi
  • bu adamı da cumhurbaşkanı adayı olarak görenler vardı ne günlerden dönmüşüz ya

bir diğeri için (bkz: metin feyzioğlu)
  • daha fazla dayanamadım ve takibi bıraktım ya ülkenin akademisyeni bile iki ilgi görünce kendisini kaybediyor. tahminleri tutmayabilir, kendisinin doğru tahmin yapma görevi de yoktur, isterse hiçbir tahmini tutmasın bana göre sorun değil. doğal olarak 173 tane tahmin yapıp 2 tanesinin tutması normal, ama bu 2 tanesi tutunca da sabahlara kadar kendisini öven tweetleri yazmaz ya bir insan 45 yaşında adamsın hocam biraz sakin ya bu neyin onaylanma ihtiyacı böyle. ama tabi suç bu adamda değil, sağda solda "haluk levent içişleri bakanı olsun özgür demirtaş da ekonomi bakanı olsuuuun" kafasında gezen avellerde. ayrıca türkiye siyaseti hakkında asla yorum yapmıyorum triplerine girip mesela amerikan siyasetine ya da başkanına baya baya geçirmesi, kendisinin sandığı gibi ilkeli bir duruş değil hocam yemezler. bu bildiğin, sırf cesaret edemediği için atatürk'e giydiremeyip inönü'ye giydiren dinci triplerinin başka bir türevi. şimdi birazdan yine kariyer övücü tipler gelecek ve bu tartışma başa saracak. bu okullardan sadece bu adam mı mezun oldu anlamıyorum ki, sırf şu sözlükte bile kendisinin gittiği okullara gitmiş en az on kişi vardır, daha ne kariyerler ne okullar ne geçmişler. ee nedir yani eleştirmek yasak mı anasını satayım gına geldi bu kralcılardan artık.
  • üç gün ortamdan uzak kaldım, bakıyorum ülke norveç olmuş, özgür demirtaş'ın adaylığı konuşuluyor. zaman mekan bükülmesi mi oldu arkadaşlar? şu ülkede muhtar evine gelip "özgür demirtaş selahattin demirtaş'ın amcaoğludur" dese inanacak en az 8 milyon insan var, sözlükte bile var adam açık açık yazmış tv izlemediğimden tanımıyorum diye.
    kozyatağı zübeyde hanım parkı gerçekten güzel yer ama bu ülkenin yüzölçümü 780.000 kilometrekare, lütfen biraz çıkıp etrafta yürüyelim.
  • sosyal zeka çok önemli. profesör olabilirsiniz. eğitimli olabilirsiniz. başarılı da olabilirsiniz. ama sağlam bir hayat tecrübeniz, görmüş geçirmişliğiniz, düşmüşlüğünüz ve kalkmışlığınız yoksa hayata dair kritik pozisyonlarda saçmalıyorsunuz.

herkes hayalindeki koalisyonda hocaya da ekonomi ya da bilim/teknploji bakanlığını ona emanet etmişken o sosyal medyada gün geçtikçe saçmalıyor.

onu meşhur eden şakkadanak dolar satmalı her videoya ilişkin her yorumu ve paylaşımı beğenerek takipçilerinin gözüne sokması, yok efendim en iyi youtube kanalına aday gösterilmiş bunun için oy attırmaya teşvik etmesi, abd de kaos olacak demiş de dediği çıkınca helal olsun hocam diyen her twit e yprum yapmalar, en sonunda da hamamböcekli hakaret.

hoca kalk şu bilgisayarın, tabletin, telefonun başından. bi kendini ve kafanı dinle. kitap oku. müzik dinle. sosyal medyadan uzaklaşırsam ilgiyi kaybederim diye gerilme. aksine böyle devam edersen tırnak içinde sosyal medya maymunu damgası yiyip kalan saygınlığını da yitireceksin.

benden söylemesi.
  • venezuela hakkındaki tweetini "iş sadece kaynak bulmakla bitmiyor. satmak içi hala iyi dış ilişkilere ihtiyacımız var" şeklinde değil de "petrol/gaz bulunca üzüldü" şeklinde yorumlamak nasıl bir iq eksikliğidir.