şükela:  tümü | bugün
1424 entry daha
  • gördüğüm en kolpa adamlardan, yurt dışında eğitim görmüş, bildiğin plaza adamcıklarının reenkarnasyonu, twitterda saçmalayıp duruyor, bildiğin egosunu tatmin edip hiç bir bilgi vermeden seyirciye oley çektirip kendi egosunu şişirmekten başka birşey değil.

ekonomi meselesi ordan bir tutam tuz şurdan zencefilden 3 gram ile recepta ile olacak iş değil. bazen ekonomi konularında da yazıyor yazmıyor değil ama üstünkörü.

az önce ekonomi konusunda nirvanaya erişmiş herhalde ki şampiyon kim olur diye anket düzenlemiş.

misal vedat milor da acaip egoludur ama adam kendi hesabından sürekli bilgi verir, bu ise boş teneke.

ne yapmış yani bu adam, milyar dolarlık batan şirketin ekonomik problemlerini çözüp karlı hale mi getirmiş?
  • bitirdiği okulları dereceyle bitiren, yurt dışındaki pek çok saygın eğitim kurumundan ekonomi alanında ders vermesi için çağrı alan alanında uzman bir adama, anonim kimliğe gizlenerek sağlam argümanlar sunmadan bok atmak zaten ancak bizim ülkenin insanlarına has bir özellik. bunu tekrar görmüş olduk.
  • okulları derece ile bitirip prof olmak gerçek anlamda insanın o konuda ilaç yazabilecek kapasiteyi vermez, misal hekimlikte prof olabilmek için acilde bilmem kaç sene çalışmak gerek, ardından hastanede yine bilmem kaç yıl falan falan.. binlerce hasta görüp okulda birincilikle bitirmiş olduğu bilgi ile değil yıllardır uyguladığı deneyimle prof olur.
  • yok ya gerçekten şu iki entryi yazmak için harcayacağı vakti adamın birikimini araştırmaya kullansa burada beyninin yerinde bok olduğunu bize göstermeyecek ama cahillik de zaten bu yüzden ciddi bir hastalık. hiç değilse yıllardır katıldığı ekonomi programlarını ve seminerlerini izleseydin. bilemiyorum altan...
  • madem cok biliyor, damadın yerine mahfi eğilmez ile beraber ekonominin başına alalım kendisini, hayrına düzeltsinler ekonomimizi.
  • ekonomist degil finanscidir.
  • bu kadar sık twit atan bir akademisyen olsa olsa boş tenekedir. o kadar boş vakti nasıl oluyor anlamadım.
  • mesleklerde inekler vardır, çok okuyup çok bilip iş gerçek hayatta uygulamaya gelince hiç bir bok yapmayanlar veya sıçıp sıvayanlarla doludur. demem odur ki kendisinin laf dışında herhangi somut çok büyük bir başarısı yoktur, öğretim görevlisidir, bu kadar.
  • hiçbir bok bilmediği özellikle de finanstan anlamadığı için akbank yönetim kuruluna girmiş profesördür.

https://www.akbank.com/…ayfalar/yonetim-kurulu.aspx

kendisi mühendistir ve futuristik bir vizyonu vardır.
    geleceğin katma değerli üretimde saklı olduğunu bilmesi ve sürekli buna vurgu yapması ile ezberbozan bir finansçıdır benim için.

memleketini sevmektedir. bugün dünyanın neresine gitse “ şakkadanak” iş bulacakken burada sivilceli ergenlerin eleştirilerine maruz kalması ironiktir.
  • dünyada tek ekonomist çalıştıran akbank değil, onlarca bankada yüzlerce ekonomist görev alıyor, finansçı ise onbinlerce.

kaldı ki akbank sever diplomalı adamları. ne iş yaptığına bakmaz genelde, diploması olduğu için çalıştırır.
73 entry daha