şükela:  tümü | bugün
2669 entry daha
 • fikirlerini beğenmezsin, hareketlerini samimiyetsiz (bu da ne demekse) bulabilirsin ama balon nedir arkadaş?

  adamın akademik kariyeri, makaleleri, yazdığı kitaplar ortada. intihal mi yakaladın, daha önce çalışılmış konuların üstünden geçtiği için zayıf mı buldun, literatür çalışması mı az geldi nedir?

  türkiyede başarılı olanı sevmeyen çok ciddi bir kitle var. kitle derken grup insan olarak değil; kanser anlamında kullanıyorum. resmen içten içe yiyip bitiriyor ülkeyi. özgür demirtaş balon, peak games boktan oyunlar yapar... oldu olacak bize bir yol çizin de sizin istediğiniz gibi yürüyelim.
 • “başarı osuruk gibidir. sahibinden başka herkesi rahatsız eder” sözünün vuku bulmuş hali
 • bal gibi balon denebilecek şahsiyet.

  diplomalarla, sınavlarla, notlarla anca bünyenizi şişirirsiniz. bu şişkinlik üretken olduğunuz manasına gelmez.

  ayrıca: (bkz: #106369109)
 • atomu parçalayan pezevenkler hocaya balon diyorlar.
 • cehalet turnosulüdür bence...
  burada kendisine çıkıp saydıranların tamamı istisnasız zırcahildir. biraz araştırılsa muhtemelen çoğunun aktrol olduğu görülecektir.
  özgür hoca youtube üzerinden paylaştığı videolarda hükumete dokunuyor son zamanlarda. bana göre aktrollerin zıp zıp zıplaması bundan kaynaklanıyor.

  adam dünyanın en önde gelen dergilerine bir sürü makale sokmuş. elsevier'da kitabı çıkmış... eminim ki kendisini eleştirenler elsevier'ın ne olduğunu bile bilmiyordur.
 • yusuf yerkel'i savunmak için oturma organını parçalayanlar tarafından beğenilmeyen akademisyen.
 • bunun fanlarının zırcahil olduğunu söylemiştim değil mi?

  ad hominem'e sarılmadan edemiyorlar. aktroll olduk.

  hocanın neden eleştirildiği ortada, daha 2 sene önce siyaset yapmayın robot yapın temalı twitler atıyordu.

  gezi zamanı geziye karşı twitler attı.

  corona'nın ilk zamanı, corona'yı hiv virüsünden laboratuarda yapmışlar gibi, bırak elsevier'i, atv'de haber yapanın yapmayacağı komik iddialar yazdı.

  saçma opsiyon stratejileri önerdi, doğrusunu bilmemesine imkan yok, tamamen tembellik ve umursamazlık, nasılsa anlamazlar şovumu yapayım.

  sonra da corona çok önemli, çok dikkat edin deyip durdu. borsa düştükçe çok dikkat bak söylemiştim. niye, corona'nın ratinginden pay almak için. hep olumsuz haberleri şehvetle twitledi, volkswagen %81 düştü, boeing'in notu kırıldı bilmemne, felaket senaryosu, fed bilançosu aman allahım...

  ben demiştim diye şov yaptığı borsa %25 çıktı corona öncesi seviyeye geldi tek satır yok.

  ben demiştim dediği de, 24 saat açık olan future piyasasına bakıp, spot piyasanın açılışta nasıl hareket edeceğini söylemek, yani piyasadaki herkesin gördüğü şeyi kehanet gibi yazıp sonra ben demiştim demek.

  e cahil olunca etkilenirsin tabi. bunları yazmak beni aktroll yapmaz ama bunlara cevap veremeyip dile getirene iftira atmak sizi boktroll yapar.

  bir arkadaş dedi ki ne takılıyorsun, burhan kuzu falan gibi olsa daha mı iyi? ligleri farklı, burhan kuzu'yu karısı bile ciddiye almıyordur. özgür hoca ise düşündüğünü, okuduğunu, bilinçli olduğunu iddia eden kesime sesleniyor. o kesimin burhan kuzu'su olmaya oynuyor.

  bizim muhalifimiz özgür hocaysa çoktan boku yemişiz demektir.
 • 21. yy'da dijital okur yazarlığı olmayıp bu kadar dijital olan az akademisyen vardır. internetin suretine inanmış, muhtemelen kullanabildiği tek şey twitter ve browser olan bir kişinin dijital içeriklerle manipüle edilmesi çok kolay. özgür demirtaş da sürekli buna maruz kalıyor. başarılı akademik kariyerin yanına biraz da toplumun suyuna giden söylemler ekleyip, dijital, robot mobot gibi keyword'lerle soslayıp servis ediyor.

  özgür demirtaş'ın kendi uzmanlığı dışında bahsettiği konularda derinlemesine bilgisi olanlar insanlarla karşılaştığı zaman tavrı da itici. getirin oradan bi necmettin ayar versin hozom.
133 entry daha