• bu kadar hiç bir şey söylemediği halde övgüler, beğeniler alan birini daha görmedim. yazdıklarına biraz göz gezdirdim, bomboş bir içerik ve inanılmaz bir sığlık hakim. takip edenlere yazık valla.

edit: arkadaşlar sakin olun öncelikle. sizinki hayranlık falan da değil artık, troll diyen mi ararsın, ergen diyen mi ararsın.
    kendisi iyi bir eğitim görmüş olabilir, ancak twitter hesabında “siyaset yapmayın, bilim yapın” temalı içeriklerine on binlerce beğeni almasını eleştiriyorum ben. bir tane işe yarar bilgi vermeyen birine bu kadar ilgi göstermeniz anlaşılır bir şey değil.
    ayrıca demirtaş’ın cv’sini gösterip bana sen kimsin ki diyen arkadaşlara safsata sözlüğüne bir bakmalarını öneririm.

son olarak duayen akademisyen özgür hocamın bir tweetini de buraya bırakayım: “dünyanın çivisi çıktı. çekiçlerin etrafında gezmeyin.”
  • ahlaksız liberallerin resmini çiz deseler, ortaya çıkan resim özgür demirtaş olur. insanın midesini bulandıran bir tip. ciddi ciddi adamın tipini görünce midem bulanıyor.

insanlar sokak ortasında keyfi bir şekilde öldürülüyor, ama adamımız neden bu şeyleri konuşuyorsunuz, bakın özel bir şirket kar amaçlı bir projeye imza atmış, onu konuşun, diyor. sistemin insanları nasıl öldürdüğü, aç bıraktığı vs. paşamızın umurunda değil.

özgür demirtaş, olur da bir gün karşılaşırsak, ilk işim yüzüne tükürmek olacak. bunu senin gibi tipi tiplerden daha fazla hak eden yok. mide bulandırdığını söylemiş miydim!

edit: adamın cv'si üzerinden argüman ürettiğini sanan acayip "gerzek" bir kitle var. özgür demirtaş, sınıfın en ön sırasında oturan, hocanın her söylediğini kelimesi kelimesine not eden, tüm sınavlardan 100 alan ve ortalaması çok yüksek olan öğrenci tipine çok benziyor. hani bu öğrencilere, "her şeyi çok güzel ezberlemişsin, sınıfın birincisi olmuşsun, hele şu not aldıklarını bir analiz et" dediğinizde, far görmüş tavşana dönerler ya, bununki de o hesap. genelde bu öğrenci tipinin biricik motivasyonu babasının, "notların iyi olursa, yazın sana bisiklet alacağım" sözlerinden öteye gitmez. ya da çok itilip kakılmış ise, notlarıyla kendini kanıtlama peşindedir. yani, özgür de ya bir yerlerden bisiklet bekliyor ya da egosu çok zarar görmüş ve onu tamir etmeye çalışıyor. tüm bunların ötesinde, o bir liberal. bu yüzden de biraz "şey" olması gayet doğal. diğer taraftan, tweetlerini kontrol ederseniz, adamın türkçe bilgisinin yerlerde olduğunu görürsünüz. dahi durumundaki "de-da"yı ayıramıyor, soru eklerini birleşik yazıyor, "direkt" yazacağına "direk" yazıyor, özel isim olmayan kelimeleri bile cümle içinde büyük harfle başlatıyor vs. say say bitmiyor yani. bunların çoğu ilkokul bilgisi... ama ortamlarda sorarlarsa "boş olmayan prof" (!) dersiniz.
  • videolarına baktım tamamen boş

kim takip ediyor bu adamı anlamak zor
  • gerçekten ya bomboş bir adam.

--- spoiler ---

üniversite yerleştirme sınavında türkiye'de ilk 50 öğrenci arasında yer aldı. boğaziçi üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği'nden mezun oldu. amerika birleşik devletleri, boston college'da ana dalından farklı bir dal olan finans alanında 5 yıl içerisinde doktora çalışmalarını tamamlayarak 27 yaşında (2003 yılında) doktor ünvanını kazandı. çalışmaları dünyanın önde gelen akademik dergilerinde (journal of monetary economics, management science, journal of financial and quantitative analysis ve journal of business economic and statistics) yayınlandı. 25'in üzerinde akademik yayın yaptı. kitap çalışması elsevier tarafından basım için kabul edildi. ilki 2004 yılında olmak üzere, araştırmaları city university of new york tarafından 6 sene boyunca ödüllendirildi. 2003 yılında, yardımcı doçent ünvanını alarak baruch college city university of new york‘ta göreve başladı. yine 2003 yılında, finans bölümü içerisinde ve 2004 yılında, işletme fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek “üstün öğretim madalyası'nı” madison square garden'da aldı. 2012 yılında new york university (nyu) stern school of business finans bölümü'nde en yüksek öğretim değerlendirmesini aldı. 31 yaşında doçent doktor ve yine 2007 yılında, tenür (ömrünün sonuna kadar city university of new york'ta çalışma ve üniversiteden çıkarılamama hakkı) ünvanlarını aldı. 2010 yılında sabancı üniversitesi'nden işletme fakültesi finans kürsü başkanlığı ve profesörlük teklifi aldı. yine aynı yıl amerika birleşik devletleri, ingiltere, kanada ve iskoçya'da yapılan 1 milyon profesör için yapılan 10 milyonu aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi. 2012 yılı eylül ayında amerika birleşik devletleri'ndeki tenür hakkını bırakarak sabancı üniversitesi'ne finans kürsü başkanı olarak katıldı. yine 2012 yılında marie curie araştırma fonunu almaya hak kazandı. 100,000 euro değerindeki proje, ab tarafından, türkiye genelinde, ekonomi dalında kendi proje başvuru döneminde desteklenen tek proje oldu. prof. dr. özgür demirtaş, aynı zamanda, türkiye'nin ilk tasarruf ve finansal okur yazarlik derneğinin (foder) kurucu yonetim kurulu üyeliğini, ve türkiye genç ışadamları derneği (tugıad), taysad ve dask danişmanlıklarini da üstlendi.
    --- spoiler ---
  • 16 bin tane tweet atmış olan bir akademisyen .tatmin edememiş olduğu bir egosu var. hangimizin yok ki ?

çok çalışıp da mutlu olamamış bir adam görüyorum. umarım istediği konumlara gelir ve mutlu olur.
  • “kendisini okumak ve dinlemek bana göre zaman kaybıdır.“

hacı bakkal

(bkz: #108103125)
  • kendisinin cvsi yazdıklarının temelsiz ve denildiği gibi bomboş olduğu gerçeğini değiştirmiyor sayın yazar. bir de ciddi ciddi yazmış ahaha
  • şu adam kadar abartilan bir kişi varsa o da yine aynı kafa olan cem seymendir . abi hiç mi orjinal bir fikriniz olamaz ya
  • an itibariyle necmettin batırel fanlarının saldırısına uğramış akademisyen.
  • dinci/ulusalcı işbirliğiyle kurulan yeni milliyetçi cephenin trollerinin hedefi olmuş.

bunların babası da böyleydi.
hesabın var mı? giriş yap