şükela:  tümü | bugün
 • ozgur demirtaş kimseye bir zararı olmayan, bildiğini anlatmaktan zevk alan biraz fazla coşkulu biri.
  bu insana, bu kadar öfke duyulmasının bir sebebini arıyorum arıyorum bulamıyorum.

  eğitimde zor olan, karmaşık bir şeyi basit olarak anlatabilmektir. bir eğitimciden beklenen en büyük meziyet budur. bir diğeri de merak uyandırmasıdir. dinleyicinin ilgisini anlatacağı konuya çekmek ve onda öğrenme arzusu uyandırmaktır. özgür demirtaş ikisini de yapabiliyor.

  ve adam, basit anlatma işini o kadar iyi yapıyor ki, bazı mental retardeler var, “onu öyle bende anlatırım” diyor.

  çık anlat desen iki cümleyi bir araya getiremeyecek birikimi olmayan adam gelmiş eleştiriyor. hadi onu anlıyorum. mental yetersizlik cekiyor. okuma yazma becerisi edinmesi bile iyi bir gelişme onun icin. çok da üstüne gitmek istemiyorum. zaten buraya yazdıklarımın çoğunu da anlayacak kapasitesi yok :(

  bir de zeka sorunu olmayıp, basit anlatıyor diye kızan bir kitle var. iste ben asıl onu anlamıyorum. tam olarak ne istiyorlar özgür demirtaş’tan?
  “çok basit anlatıyor?”
  sana ne zararı var basit anlatmasının?
  “ben zaten biliyorum bunu”
  eee? sen zaten biliyorsun diye başkası öğrenemesin mi?
  senin bildiklerini anlatmak yasak mı?
  ben aslında bu kadar egosantrik olarak nasıl yaşıyorsunuz çok merak ediyorum.

  bir tane olsun yakın arkadaşınız olduğunu sanmıyorum. herkesin sizi kıskandığını ve kimseye güvenilemeyeceğini filan zannediyorsunuz muhtemelen.

  size bir sır vereyim mi? hersey sizinle ilgili olmak zorunda degil. herkes size bir şey anlatmak, size hitap etmek zorunda değil.

  hatta bazı insanlar sizden daha “gözde” olabilir. sizden daha birikimli, daha popüler olabilir. ve böyle olması o insandan nefret etmenizi gerektirmez.

  “ benden daha birikimli değil, ben daha iyi biliyorum ama beni değil, özgür demirtaş’ı dinliyorlar” “ benim hak ettiğim etkileşimi o alıyor” zannediyorsanız, yanılıyorsunuz.

  sizin hakkınız olan ilgiyi sizden çalmıyor. zaten sizin elinizi kolunuzu bağlayan da yok.
  siz daha güzel ve cazip anlatırsanız sizi de dinleyen çıkar.
  çıkmıyorsa maalesef zannettiğiniz kişi değilsiniz demektir. gerçekleştiremediğiniz hayallerinizin sorumlusu özgür demirtaş değil.
  biraz büyüyün rica edicem.
 • çıktığı tv programında kripto para olayını halk diline çevirmiş üstad.

  edit: imla
 • nasıl barcelona topu en kötü, en sıkışık, en işin içinden çıkılmaz zamanlarda messi ile buluşturuyorsa, "al abi senin yapacağın en kötü hareket, bizim en iyi hareketimizden iyi olacaktır" teslimiyetiyle kabulleniyorlarsa, özgür hocaya da biz türkiye cumhuriyeti vatandaşları, "al abi kasanın anahtari sen ne yaparsan kabulümüzdür" demeli... :)
 • sosyal medyada çok sık gündeme geldiğine ve kendisiyle aynı alandan olmayanlar tarafından yine çok sık alay konusu yapıldığına şahit olduğum profesör. nedir bu kadar yaygara diye geçen gün fatih altaylı'nın programının ilgili bölümünü izledim. kripto paraya da ilgiliyim. gayet güzel tertemiz açıkladı, kendini paraladı adam bilgi aktarmak, soru işaretlerini gidermek için. ara sıra timeline'da önüme düşen tweet'lerinden anladığım kadarıyla az biraz dikkat çekmeyi seven bir tarafı da var. aynı şovları emrah safa gürkan da yapıyor. esg merak duygusu aşılamayı hedeflediği o programların birer şov olduğunu itiraf ediyor ama demirtaş etmiyor diye sanırım bu tantana. sonuçta öyle veya böyle, toplum genelinde sıkıcı olarak görülen iki alanda merak duygusu aşılamayı başaran, bir şeyler aktarabilen insanlar bunlar. neticeye bakmak lazım. ülkedeki kaliteli akademisyen sermayesi zaten sınırlı, adam harcamaya bahane aramayın.
 • bu vasatın bu kadar pompolanmasını gerçekten anlamıyorum.

  doktora yaptığı üniversite boston college’ın qs sıralaması 450’lerde.

  yine lecturer olarak görev yaptığı baruch college kendine ancak ilk 500’de yer bulabilmiş.

  kumbarada para biriktirme ile enflasyon arasında ilişki kurarak popüler oluyor, gerçekten çok komik. ergenlikten çıkamamış bir nerd’den fazlası değildir, vasat eğlendirir.
 • çocuğum dahi sendromundan muzdarip olan ebeveynler, hayatının tek gayesi beğenilmek olan çocuklar yetiştirebiliyorlar.
  bence çocuğunun başarılarını sürekli abartan anne-babalar, ona iyilik yapmış olmuyor.
 • televizyon izleyen kitlenin çoğunlukla eğitimsiz ve basitleştirilmiş bilgiye aç olduğunu bildiğinden salağa anlatır gibi konuşan akademisyen.
 • özgür hocanın da büyük fanı değilim ama zorla adamı savundurtuyosunuz

  ulan ekşi sözlük yazarları siz nesiniz aq evde götünüzü büyütürken ona sallayım yok özgür şöyle yok aq bu yönetmen yarrak gibi yok böyle dizi mi olur yok duy bizi uefa yok aq apple çok bozdu yok samsung naptın sen, fatih terimin hıncal uluç videosu var ya firavun dediği aynı öylesiniz aq herbokologlar

  eskiden bilgi vardı paylaşım vs bişi öğreniyodun şimdi aq her sike laf etme derdinde çoğu, troll topluluklar whatsappda buluşup aynı başlığa entry girip birilerini gömmeler fln bu ne aq adama demezler mi kendiniz ne oldunuz bu hayatta da finans profesörüne böyle yarak kürek yorumlar yapıyosunuz aq, herkesi doldurup üye yaparlarsa olcağı bu.

  ilgili firavun videosu ; https://www.youtube.com/watch?v=oxm_doyh65i
 • siyasette mustafa sarıgül ne ise ekonomide de özgür demirtaş o dur.
 • tuvalet egitimini yeni tamamlamis, annesinin yardimi olmadan corap giymeye yeni baslamis insanlar ekonomi profesörü olmus adama salliyor.

  "ergenlikten cikamamis nerd"
  "vasat"
  "ekonominin mustafa sarigül'ü"
  ...

  merak ediyorum bunlari yazanlarin kariyeri ne acaba ? emlakci ? mahalle arasi telefoncusu ? beyaz esya bayisi ? dönerci ? kurye ? ktü mezunu üretim mühendisi ?

  bir yavas sallayin, bir haddinizi bilin ya.