• ekonomi alanında uzman, saygıdeğer bir profesör.

adam ülkeyi düşünerek yine fikrlerini belirtmiş.yedek akçe
    keşke ekonominin başında olsan be hocam.
  • saygıdeğer profesördür sanırım hali hazırda sabancı üniversitesinde hocalık yapıyor
  • yedek akçe tweetlerini silmiş, neden sildiğini de yazmamış.
  • nazarımda mahfi eğilmez ile birlikte ekonomistlerin şampiyonlar liginde yer alan insan. belli bir çizgisi vardır, youtube’da “dolar 15tl olacak vuhuuu” gibi clickbait videolar çekmez, tv’de kanal kanal gezerek yüzünü eskitmez.
  • yeni nesil troll. sosyal medyada elde edilen niceliksel desteğin insanı nasıl yozlaştırabileceğinin göstergesi bu adam. eskiden efendi, kibar, soğukkanlı, kendince makul ve mutedil konuşan biriydi. sonra bu (aynı zamanda muharrem ince’nin endüstri 4.0 muhabbeti yaptığı dönem) aşırı bilim vurgusu başladı. boston dynamics’in korkunç robotlarının videolarını paylaşıp “siz daha din/siyaset vs tartışın eloğlu neler yapıyor” seviyesine indi. o sırada ben, bana da ibret olsun diye takip etmeyi sürdürüyordum. sonra bir ara büyük harflerle “bilimden başkası yalannnn...” diye bir tweet atınca hepten bıraktım. şimdi yine önüme düştü, “odadaki en zeki kişi sizseniz yanlış yerdesiniz” yazmış. gerçekten korkunç bir zihniyet bu. çevreye, insanlara iq puanı olarak mı bakıyoruz? özgür demirtaş 19.asır pozitivizminin 21. asra musallat olmuş vülger bir örneğidir.

edit: imlâ
  • ali babacan'ın kuracağı partide ekonomi ekibinde yer alması beklenen isim.
  • yaklasik 1 saat once eksicode sitesini tweetleyip telegram gruplarina cilgin attirmaktadir kendisi. tweet
  • açığa satışı öyle berrak anlattı ki...öğrendim...
  • karakteri, politikaya bakış açısı, sosyal medyayı kullanım tarzı şahsım tarafından da sıkça eleştirilmektedir, hoş olmayan sözler kullandırmaktadır. akademik kariyeri, akademik saygınlığı, başarısı ve olağanüstü anlatım dili ise tahminimce bu sitede entry giren hiçbir sikik tarafından eleştiremez, eleştirilse bile değersiz kalır. bu ayrımı yapmakta fayda var.
  • televizyona ilk çıktığı dönemlerde farklı bir bakış açısı gördük .ekonomiden iyi anlayan ve bunu tartışma ortamında iyi aktaran bilge birini gördük.adam kendini dinletiyordu .twitter ını takip ederim güzel paylaşımları var.adam halka anlatmasını biliyor .bu kadar birikimin halka anlatılacak kadar basite indirgenmesi bence büyük başarı .ama bir ara tek başına sahnede konuşma videoları dolandı , olmamıştı .doğallığını yitirmiş çokça prova edildiği için tiyatro gösterisinden farksızdı . önerim ; bir youtube hesabı açması ve günlük yorumlarını oraya bırakması .çünkü çok şey öğrenebiliriz ondan .
hesabın var mı? giriş yap