• biri bilim adamıdır.diğeri ekmeğinin peşinde bir çakal.
  • biri eğitimli ve seviyeli, saygı duyulan bir bilim insanı, diğeri tüccar kafalı bir trol, kalitesiz bir çomar...
  • wikipedia vs eksisözlük
  • birinin bir başarısı olduğu bile bilinmiyor. diğeri ise internetin dahi çocuğu. siz daha bilgisayarı bomba sanıp polise götürürken adam kodlama yapıyordu. türkiye'nin ilk sözlüğünü kurdu. diğeri ne yaptı? gerçekten ne yaptı? sözlüğü gerçek çomarlar basmış. adam 1999'da bunu düşünmüş ve kurmuş. daha önce bir webmaster'lık geçmişiniz yoksa anlayamazsınız dediğim şeyleri.
    bana diyecekseniz amerika'da okudu falan ben de size derim ki cambridge mezunu mimar bizim üniversitede 1 projeden 3 defa kalarak okulu bıraktı. (denklik alamadığı için türkiye'de mimarlık okuması gerekiyordu ve bunu msgsü'de denedi.) yani amerika falan filan hikaye. bizim eğitimler kadar zor eğitim yok dünyada.
    kişilerin laflarına değil ne ürettiklerine bakarım. ssg'ye laf atmak popüler oldu diye tanımayan kimseler bile kendinde söz hakkı buluyor.
  • üstteki ,özgür demirtaşın başarısının olmadığını düşünmüş gerçekten bu akıl tutulmasına çare yok.
    bu kıyaslamadansa ssg vs mark zuckerberg yapalım daha yakın kulvarlar.

edit : üstteki arkadaşımız entry'e yaz da görelim özgür ne yapmış dedi ,
    özet geçmekle uğraşacak değilim tabi ki, biyografisi burada :

https://cef.sabanciuniv.edu/hakkimizda
    ülkenin en iyi finansçılarındandır. bütün ekonomik sıkıntılarımızı önceden uyararak belirten ve önlem alınması için çaba gösteren bir prof. dünya çapında kabul görmüş bir akademisyen ve bu ülkeye en çok lazım olan insanlardandır. bunu övmek veya bayıldığım için söylemiyorum ortadaki gerçek bu. bu kadar akademik başarı bazıları için bi anlam ifade ediyor bilmiyorum ama gerçek hayatta önemli şeyler bunlar.
  • şampiyonlar ligi vs tff 2.lig
  • ssg'nin kurduğu sözlükte yapılan karşılaştırmadır.
  • koskoca bir profesörü dürümsevergillerden bir çomar ile karşılaştırıyorsunuz ya ayıp valla..
  • esesci içten yanmalı motor gibi kendi kendini gaza getirmiş. sosyal medyada doğruculuk kasan liberal bir fenomene hemi de atatürk konseptli eyyorlamalar yapacak kadar özgüvenli olduğuna kanaat getirttmiş kendini.

amma velakin öyle de değildir. üzerine yıkılacak çığı seyretmeye koyuldu hayırlısı be gülüm.
  • özgür demirtaş ile kıyaslanması bile yeter sedat'a. artık en büyük başarısı bu sedat'ın.*
    real madrid vs akçaabat sebatspor

edit: akçaabat'lılardan özür dilerim.
hesabın var mı? giriş yap