şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda hemen hemen her yerde karşıma çıkan bu profesör arkadaşımızın konuşmalarından oluşan bir kolajı açıp izledim. kendisi belli ki teori ile kavrulmuş ve sürekli teorik konuşan bir arkadaşımız, pratik zekasını yeterli bulamadım. yanlış konuşuyor demiyorum ama laboratuvar ortamı kadar idealize edilmiş bir ortamda geçerli olabilecek savlar üretebiliyor ancak.

eğer matematikçiyseniz iki kere iki dünyanın her yerinde dört eder, işiniz kolaydır. ama sosyolojiden, politikadan bahsediyorsanız ki burada durum odur, söylediklerinizin çoğusu havada kalıyor. özetle bu arkadaş iyi bir matematikçi olabilir ama lütfen diğer konulara çok fazla girmesin.
  • başarılı bir klasik iktisatçıdır. balonluğu kendinden değil klasik iktisatçı olmasındandır. bilgili ve donanımlı bir hocadır lakin yıl olmuş 2018 klasik iktisat mı kaldı allahısen? işin ilginç yanı bu balonu şişirip parlatan kesimin tatlı su solcusu diye tabir ettiğimiz kesim olmasıdır. ben solcuyum diyen insanların klasik iktisatçı güzellemesi yapması bir tek bizde olur herhalde.
  • hayattan keyif almayı bilmeyen, insanlarda hep olumsuz özellik arayan, bunu yaparak egosunu tatmin eden bir kişinin düşüncesi olabilir ancak.
  • katıldıgım önerme.. daha once de defalarca yazdım.. yapısal reform diye cıyaklamaktan başka hiç bir şey bilmeyen, siyasetin s'sinden anlamayan insanlardan birisidir. adamı kahraman ilan etti ekşiciler...

yok ekonomonin başına geçirmek lazımmış da... ulan mehmet şimşek ne yaptı da onun onda birine sahip özelliklere sahip bile olmayan özgür demirtaş yapacaktır?

artık bu adamın ve ekşicilerin anlaması gereken bir konu var: burası türkiye ve sizin kitaplarda okuğunuz teoriler ancak kitaplarda ve ideal sürtünmesiz ortamda geçelidir.
  • şşş aman ha deme öyle şeyler hemen yazdığın entryi alır twitter hesabında 1 milyonla paylaşıp bakın bana bunu dedi der süvarilerini üstünüze salar. akıllı olun şşş aman.
  • özgür demirtaş'ın abartılmış bir balon olması fikrine katılıyorum. özgür demirtaş gerçek dünyadan kopmuş ve sosyal medyanın yalan gerçekliğini yaşamaktadır.

güncel döviz kurlarını twit atıp "ay uff üretim yapmazsak böyle olur işte" yazıp binlerce beğeni alıp ülkeye bir sikim katkı yaptığını zannetmektedir.

henüz seri üretime geçmemiş deney aşamasında olan son teknoloji harikası cihazların videolarını paylaşıp "uyum sağla, uyarla, üstesinden gel" yazarak ülkeye bir sikim katkı yaptığını zannetmektedir.

demirtaş'ın balon olmasını sağlayan tek unsur sosyal medyada kendisini cumhurbaşkanı adayı olmasını isteyen aptallardır. koskoca bilimadamını yiyip bitirdiler. efendi adamdan ellerini çamura sokup politikacı olarak kirletmesini istediler. sanal gerçekliğin yalancı sonucu olarak demirtaş şimdi kendisini gönüllerin cumhurbaşkanı/başkanı olduğunu zannediyor.

demirtaş şimdi elinde telefon twit, akşama kadar ergen ergen takılıyor sosyal medyada. yazık oldu.