• katıldıgım önerme.. daha once de defalarca yazdım.. yapısal reform diye cıyaklamaktan başka hiç bir şey bilmeyen, siyasetin s'sinden anlamayan insanlardan birisidir. adamı kahraman ilan etti ekşiciler...

yok ekonomonin başına geçirmek lazımmış da... ulan mehmet şimşek ne yaptı da onun onda birine sahip özelliklere sahip bile olmayan özgür demirtaş yapacaktır?

artık bu adamın ve ekşicilerin anlaması gereken bir konu var: burası türkiye ve sizin kitaplarda okuğunuz teoriler ancak kitaplarda ve ideal sürtünmesiz ortamda geçelidir.
  • başarılı bir klasik iktisatçıdır. balonluğu kendinden değil klasik iktisatçı olmasındandır. bilgili ve donanımlı bir hocadır lakin yıl olmuş 2018 klasik iktisat mı kaldı allahısen? işin ilginç yanı bu balonu şişirip parlatan kesimin tatlı su solcusu diye tabir ettiğimiz kesim olmasıdır. ben solcuyum diyen insanların klasik iktisatçı güzellemesi yapması bir tek bizde olur herhalde.
  • hayattan keyif almayı bilmeyen, insanlarda hep olumsuz özellik arayan, bunu yaparak egosunu tatmin eden bir kişinin düşüncesi olabilir ancak.
  • özgür demirtaş’a balon diyebilecek haddi kendinde bulan adam , bilimin neresinde duruyor ? hayatının hangi evresinde bilim vardır ? genelleme yapmak yerine , şu beyanı yanlıştır demek daha doğru olurdu. o zaman belki biraz ciddiye alırdım.
  • adam ne sosyoloji ne de siyaset ve politika konusur,bahsettiği konular siyasete teğet geçecek olsa bile ''ben siyasetçi değilim" desturuyla girdi yapmasi düsturu olmuştur adeta.
    aile özlemi olmasa da gelip türkiye'de yaşayacağını hiç dusunmedigim biri.
    ayrıca mesleğini uluslararası yapan ender adamlardan vesselam.
hesabın var mı? giriş yap