şükela:  tümü | bugün
  • link te haberi yapılan paylaşım toplulukları. eşyaları ödünç vermek/almak, vermek, almak istiyorsan katılıp ihtiyacını görüyorsun.
  • ankara grubu da olan paylaşım hareketi.
    amerikan frecycle hareketinden esinlenme, ama sanırım telif hakkı bir nedenle türkçe isim kullanıyorlar.
  • istanbul, antalya, eskişehir, ankara, kayseri, isparta, kıbrıs, van ve mersin'de versiyonlarına rastladığım bir freecycle hareketi. en fazla üyeye sahip olan ankara'daki versiyonuyla hürriyet gazetesine de şu şekilde haber olan bu hareketin temel mantığı; maddi yetersizliği olan kişiler için eşya paylaşımını sağlamak. özellikle zor durumdaki öğrenciler açısından oldukça faydalı bir platform. buralarda yiyecek içecek ürünleri dışında aklınıza gelebilecek her şeyi gönüllü insanlar paylaşıma sunuyorlar. bazen de ihtiyacı olan kişilerin kendileri şuna ihtiyacım var diye talepte bulunuyorlar.

    genelde üçkağıtçılık mantığının işlediği, takas, satış, ikinci el pazarlarının bol olduğu sosyal medya'da bu kadar güzel insanın bir arada olduğu karşılıksız destek oluşumlarının varlığına tanık olmak az da olsa bu memlekete dair bir umut kırıntısı sızdırdı içime.
  • kendini özgur dönüşüm grubu olarak sözde tanıtan grup!!!
    hani nerede paylaşma amacı? hani nerede paylaşma gayesi?? siz bu amaçlarla kurulan bir grup değil miydiniz? ha madem bu amaçla kurulmuştunuz, neden grup üyeleriniz farklı gruplarda paylaşım yaptığında sinirleniyorsunuz??? ve hatta gruptan dışlıyorsunuz?? yoksa grubun amacı, paylaşım değil de, kafenize müşteri toplamak olmasın sakın???