şükela:  tümü | bugün
  • kadir şekere yönelik kahraman tanımlamalarından rahatsızlık duyduğumdan dolayı açma gereksinimi duyduğum başlık. birileri belki empati kurabilir.

özgür duran'ın antalya'da yaşayan babası cengiz duran, dha'ya konuştu. bir oto yıkamacıda çalışan duran, eşinden 12 yıldır ayrı yaşadığını, kopuk bir aile oldukları için oğlunun sorunlarla büyüdüğünü belirterek, “kopuk ailelerde çocuklarda sevgi eksikliği oluyor. kurtaramadık oğlumu, o yola düştü, 19 suç dosyası varmış ama buna türk milleti karar veremez. ortada bir cinayet var. kadir 3-5 sene yatıp çıkacak. ama benim oğlum nasıl geri gelecek?" dedi.

oğlunun öldüğünü telefonla haber aldığını belirten duran, “sanki kalbime bir bıçak saplandı o an. sızı oldu. kadir'i ben affetsem allah affetmeyecek. ben affetmem ama kin de gütmüyorum. adalet istiyorum, cezasını çeksin. oğlumla tartışmışlar, bıçağı neden kalbine sapladı. karnına vur. biz kopuk bir aileydik, kopuk olmasaydık belki de böyle olmazdı" diye konuştu.

ek: kan parası peşinde denmiş de adam gayet hukuka bırakmış duruyor her şeyi tazminat davası da açılacaktır kadir şeker e karşı zaten. çatır çatır da kazanılacaktır dava.

burada şu nokta rahatsızlık verici, adli tıp raporunda kadında bir darp izi yok deniliyor, kadının ifadesi de darp edilmediği yönünde. bir tartışma var ve ağlama sesine duyarsız kalmamış diyor kadir’in abisi. hal böyle iken bir çok vatandaşımızın özgür’ü emine bulut’u, münevver karabulut’u öldüren insanlarla bir tutması, kendisini öldürenin kahraman ilan edilmeye çabalanması ne kadar doğrudur! on dokuz suç dosyası olması kimseyi o cinayetleri işleyenlerle ve kendisini öldürenle bir yapmaz. tüm bunları değerlendirmek adalet kurumlarının görevi. adamın eleştirisi gayet doğru, her ne kadar aralarında pek bir bağ kalmamış gibi gözükse de adamın oğlu öldürülmüş ve birileri sağdan soldan duyma bilgilerle oğlunu kadın katili canilerle bir tutuyor. hakikaten bunun kararı o insanlara düşmez.

ek 2- kadir ve özgür’ün kavgasına gelirsek. silahlar arası eşitsizlik de dahil olmak üzere mahkemece değerlendirilir meşru müdafa mıdır değil midir. olayda bir tarafta silah yok diğer tarafta affınızla ironi yapıyorum, kalbe saplanan kütüphane meyvesi soyucusu bıçak var.

ben yaşanan olaya pek hakim değilim. ama hakim olduğum şey, kimi insanların da bu hakimiyetleri olmadığı halde, öldürüleni cani, öldüreni kahraman yapmaya çalıştıkları can sıkıcı bir durumun varlığı.
  • 19 suç dosyası olan oğluna sahip çıkamamış, e yapmasaydın o zaman, senin gibiler yüzünden ortalık it kopuktan geçilmiyor, keşke seni ve senin gibileri belediye kısırlaştırsada şu kadir gibi insanların başı belaya girmese.

ortada hayatı kararmış gül gibi bir çocuk var ve bu çocuğun hayatı 19 suçtan sabıkalı bir itle o itin neydiği belirsiz sevgilisi yüzünden karardı.
  • oğlunun badem gözlerinden bahsetmiş gördüğüm kadarıyla.

ne yapalım, baba olduğunu hatırlamış en azından.
  • oğlu 19 suç işlerken ortada olmayan "baba"nın, oğlu ölünce baba olduğunu hatırlayıp yaptığı, açıklamadır.
  • oğlunun hatalarını kopuk aile yaşantısına bağlamış, e sormazlar mı neden sahip çıkmadın o zaman diye? eşiyle ayrıldığı için çocuklarını da silen zerzevatlar yüzünden ülke bok çukuruna döndü. ayrıca her ana baba da sizin gibi değil ki! dayım ve yengem boşandığında kızları 4 oğulları da 1 yaşındaydı açıkçası baba nedir bilmeden büyüdüler zira dayımın bazı mental sorunları vardı ama bu iki çocuk da şu anda pırıl pırıl karıncayı bile incitmeyen insanlar. her boşanan çiftin çocukları böyle olmuyor, ebeveynleri sorumsuz olduğu için böyle zararlı tiplere dönüşüyorlar armut dibine düşmüş işte baba nedir ki oğlu ne olsun. şu anda sadece günah çıkarıyor.
  • buradaki yazılan entrylere göre özgür duran zaten öldürülmeyi hak etmiş. yani bazı yazarlara göre böyle birisini öldürmek topluma hizmet bile sayılır...
    kanunları boş verin, 19+ sabıkası olan kişilerin kalbine bıçağı sokun o zaman...
    devlet mahmekelerle uğraşmamak için khk çıkarsın "19 ve üzeri sabıkası olan insanları tartışma içerisinde öldürmek suç sayılmaz"
    dünya sin city mi lan?
  • 19 suça karışmış bir insanı ıslah edemezsiniz. istediğiniz cezayı, yaptırımı uygulayın fark etmez çünkü fark edecek eşiği geçeli çok olmuş.
    şahıs ölmemiş olsaydı o 19 suç, 19 ile sınırlı kalmayacaktı hele ki türkiye gibi bir ülkede. yakalanmadan işlediği suçların sayısını ise bilmiyoruz bu arada.
    bu tarz insanların hastalıklı bir gen havuzuna mensup olduğunu düşünüyorum ve bu genlerin yok edilmesi gerektiğine inanıyorum.
    bu kişilerin ömür boyu toplumdan izole edilmesi ve mümkünse kısırlaştırılması gerekiyor.
    diktatör olsam yapacağım ufak bir şımarıklık bu olurdu kesinlikle.
  • ben bu kadir denilen katilin nasıl ve ne hakla savunulduğunu hala anlayabilmiş değilim. bunu savunanların hayatı sanki şahsiyetdizisi kendileri de haluk bilginer aq. ben de gideyim o zaman cezaevlerinin karşısında pusu kurayım cezaevinden çıkan her kişiyi tek tek infaz edeyim, sonuçta onlarda 5+ sabıkalı. kardeşim o zaman mahkeme neden var ? savcı, hakim, hukuk ne den var ?
    sen! ekşi sözlük suser'i umarım aranızda iki tane silah taşıyanınız trafikte birbirlerine denk gelir bir kaza da ve umarın kendi adaletlerinizi silahlarınız ile kendiniz sağlarsınız ve umarım ikiniz de aradığınız adalet anlayışını bulabilirsiniz. o zaman burada başlık açıp "hehehehe 2 tane çomar birbirini öldürmüş" diyebilirim.
    kimse sormuyor meyve soymak dışında her şeyi yapabilecek kadar tehlikeli bir bıçağı neden üzerinde bulundurursun? ve onu tartıştığın adama neden saplarsın ? polis çağırsana amk evladı ne müdahale ediyorsun kendi başına.
  • tartismalari okuyorum da,
    yok adam zaten sucluymus, yok yasama hakki yokmus.

kadir şeker'den bir raskolnokov yaratiliyor.
    dostoyevski üstadın yillar once ele aldigi konu hala güncel sanki.
  • bozuk aile yapılarından türeyen veletler insanların başına bela olacak ama türk milleti buna sessiz kalacak öyle mi? ne anlatıyor lan bu samimiyetsiz herif? elbette bu ülke insanının sorunudur bu tipler çünkü en çok zararı onlar görmüştür.
    acısını anlamıyorum ve saygı da duymuyorum. tabi gerçekten acı çekiyorsa.