• nolur steroid kullanmayın diye videolar yapıp tüm steroidli abilerinin peşinden koşan youtuber.
  • serdar aktolga ile yaptığı vidyolar sayesinde tanıdım ben. gayet iyi içerikler hazırlıyor. yalan yok, abartı yok, polemik yok. youtubeda spor içeriği yapan en samimi, en neyse o adam kendisi.

beslenme, antrenman, özellikle sakatlıklarla ilgili çoğu lafı kulağımıza küpe oldu. camiadaki bir sürü kişiyi sayesinde tanıdık.

aha da şöyle iki muhabbet vidyosu da bırakayım kendisinden

star gym'de öğrenci kafası

hardcore bodybuilding muhabbeti ft. serdar aktolga, yusuf yılmaz
  • kendisine yapılan fitness ve vücut geliştirme ile alakalı eleştirilere "git benim spor geçmişime bak öyle konuş" diyen ama geçmişine bakıldığında su topu, yelken ve motosiklet şampiyonlukları olan adam.

tanım; bir sporda başarılı olunca diğer tüm sporlarda da uzman olunduğunu iddia eden
    ( zanneden) er kişi.
  • serdar aktolga, cenk hoca, ertuğ evrekli, mahmut ırmak gibi isimlerle videolarda boy gösterme işini sıklıkla yapan youtuber. takip ettiğim fitness kanallarını genellikle akademik bilgi için takip ederim, bu abiyi ise konuklarıyla yaptığı muhabbetlerde o peşine düştüğüm bilimin pek de benlik olmadığı tespitlerini yakalayabilmek için takip ediyorum.

misal; bir yerde okursun "günlük x ihtiyacı bu kadardır, şu işe yarar, şöyle kullanılır" diye, altında da 3 tane makale vardır. sonra x bir 'görmüş geçirmiş' abi konuk olur özgür fitness şeysine ve "ulan evladım, senin metabolizmanla makalede bahsedilen adamınki bir mi? x metabolize edilene kadar sen şu kadar y kaybediyorsun zaten. sana önce şu kadar y lazım"ın kibarca, babacancasını söyleyebilir. bu da akademik arayışlarla elde edilebilecek bir deneyim değil, bu yüzden uzun zamandır takipteyim kendisini.
  • fitness ve çoğu spor üzerine bilgilendirici ve gayet üst kalitede videolar yapan türk youtuber.özellikle serdar hocayla yaptığı videolar ders niteliğindedir.benim için youtube türkiyede ilk 5 kanal içerisinde.severek takipteyiz.
  • yine harika bir iş çıkarmış ve ifbb pro karta sahip türk vücut geliştirmeci ersin adaklı hocayla 1 saatlik bir belgesel hazırlamıştır. izleyin, çok şey öğreneceksiniz.

ilgili video: https://www.youtube.com/watch?v=nruyqf7kqes
  • canlı yayınlarla haftasonunu evde çekilebilir kılıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=mmtny4x5cx0
  • yana yakıla mr. olympia 2020 yayını aradığım gece imdadıma yetişmiş yayıncı. saatlerce canlı yayın yaptı ve müsabaka yayınını kesintisiz olarak ekrana yansıttı.

benimle aynı dertten muzdarip olanlar bilir; müsabaka organizasyonundan çok kaçak yayın engelleme organizasyonuna bütçe ve efor harcamak demekmiş joe weider ruhu. neyse ki özgür gerçel var.
  • şu an geldiği konumla mevcut en kaliteli fitness kanalı. olur da yabancı prolarla da canlı yayınlar yapabilirse kalitesini arşa çıkarır.
  • piyasayı bilenler için türkiyenin vlad yudin’idir kendisi. en büyük isimler, ilgili doktorlar ve diyetisyenlerle yaptığı tüm vidyolar her zaman hayat kurtaran bilgiler içerir.

the game changers ile ilgili vidyosu beslenme öğrenmek isteyenlerin müthiş tüyolar alacağı bir vidyo aşağı bırakıyorum.

the game changers - saklanan büyük plan

son zamanlarda youtube’da yaptığı canlı yayınlarını izliyorum çokça ama artık twitch platformunda olacak yayınlar ben buradan bildireyim. bilgehan koç (bkz: bilgehan koç) ersin adaklı (bkz: ersin adaklı) ve öykü başar (bkz: öykü başar) hanımda genelde dahil oluyor. önemli bilgiler, sohbet muhabbet için twitch’ten takip edebilirsiniz.

discord platformu da açık, canlı yayın duyuruları vs. de ordan yapılıyor. ben aşağıda twitch ve discord linkini de bırakacağım.

twitch
    discord - eyüp askerlik şubesi
hesabın var mı? giriş yap