şükela:  tümü | bugün
  • her ilişki özgürdür ve olmalıdır. ama çaba göstermeyelim, takılalım işte kafamıza göre özgürlüğü ise bahsi geçen özgürlük, ilişki kelimesinin bu isim tamlamasında yeri yok kesinlikle.
  • taraflarin some night stand'i ne du$undugunu onemsemedikleri iddiasinda olduklari toplum gozunde yasalla$tirma cabasindan ba$ka bir halt degildir.

    ha, ili$ki'den anla$ilan birbirine tasma takmaksa, o vakit ideal ili$ki ile kari$tiriliyordur ki, aman diyim..
  • her iki bireyin kendi bağımsız hayatları olması gerekliliği düşünülürse, evlilikten çok daha sağlam bir yerde duran ilişki olduğu görülecektir...yapmacık sadakat ve güven gösterileri insanlardaki aşkı tüketeceğinden, özgür ilişki çok dahah uzun ömürlü olacaktır*...
  • özgür ilişki yoktur kötü evlilik vardır.
    bu insanlar yanlış olduklarını ve birbirlerine yetemediklerini bildikleri halde, tatminsiz ve mutsuzken -ki aranırlar- birbirinden vazgeçememekte, üstelik evlilik -imzayı kastediyorum- ya da çocuk gibi sorumlulukları da/bile olmadığı halde cesaret edip hayatlarına yön verememektedir. çoğu evli çift bile boşanmayı göze alabilirken evli olmayan insanların bu korkaklıklarına ilişki adını vermesi ise ayrı bir abukluktur. -genelde bu tipler evlilik ve özgürlük gibi konularda da çok güzel atıp tutarlar çelişkili çelişkili, oysa kendileri asıl tasması olanlardır genelde, başkalarına ihtiyaç duydukları ve duyulan ilişkileri sürdürdükleri, tanımladıkları ve kendilerini layık gördükleri, belki de daha iyi bir şey olasılığını hak ettiklerine inanmadıkları için- özetle (bkz: kinder sürpriz)