şükela:  tümü | bugün
  • cerrahpaşa tıp fakültesinde en fazla öğrenci tanıyan ve en fazla öğrenci tarafından da tanınan hocadır.hala gördüğünde ismimle hitab eder.işini çok iyi yapan takdir ettiğim öğretim üyesi.
  • 100, 200 yıl önce yaşasaydı evliya filan denirdi kendisi için. çok çok iyi bir insan aynı derecede iyi bir doktordur. pratik grubundaki öğrencilerinin tek tek ismini bilmesi hepsiyle özel ilgilenmesi bizim gibi nemrut profesörlerden çok çekmiş öğrenciler için bulunmaz nimettir.
  • masal kahramanı gibidir kendisi, bir yıl önce gördüğü zatımın ismini hatırlayıp, bir de istediğim bölümü bile hatırlayıp beni dumurlardan dumurlara sürüklemiştir. özellikle cerrahpaşa gibi büyük fakültelerde çok ayırıcı özellikleriniz olmadığı sürece* hocalar adınızı sanınızı, yüzünüzü hatırlamamaktadır ne de olsa.
    yüzündeki kocaman, sıcacık gülümsemesiyle pek çok insanın "en sevdiği hoca"dır, en iyi doktor amcadır. hastasına şefkatle, öğrencisine sevgiyle ve ilgiyle yaklaşır. deniz derya bilgisini sunar önünüze, öğretmek için çabalar, öğretir ve unutturmaz da üstelik.
    dünya tatlısıdır, hiç gitmesin hep bizimle kalsındır. omzumuzu okşayıp nasihatler versin, baba gibi yanımızda dursundur.
  • öğretme stili hoşgörü ve fedakarlığa dayanır.melektir.
  • isimlerinizi unutacağım için boşuna öğrenmiyorum diyen kendi hocamdan sonra her derste kendi öğrencilerine isimleriyle seslenen, öğrencilerini kıskandığım hocadır.

pediatrist olarak gördüğüm en neşeli, en şeker hocadır, candır..
  • pediatri internlüğümü yapmakta olduğum şu günlerde bir kere daha hayran kaldığım, sevgi deposu tatlı hocam.
    bugün sabahtan beri uğraştığım sıkıntı hastanın danışılmasi gereken isleri ile uğraşırken, zamanindan ayırıp da yardım bile etmiştir. adamda ego manyaklığı yok tabi.
    tatlı tatlı dedi, cok yoruldun kızım sen digerlerini hallet bu kısmını ben halledeyim diye. böyle hocalar varken, su çekilmez nefroloji internlüğü bile çekilir oluyor.
    allah basımızdan eksik etmesin.
  • "hastasıyız".. fmf konusunda uzman (çocuk romatoloğu), hastalarına davranışı içten ve cana yakın, güler yüzlü, enerjik bir dr...
    çocuklarla iletişimi; gördüğüm bir çok dr.a göre takdire şayandır.
    tv kanallarında bolca görünmüştür.
    çobançeşme'de özel muayenahanesi vardır, cerrahpaşa tıp fakültesi hastahanesinde de çocuk romatolojisinde görev yapmaktadır.
    internet sitesi için tıkla
    not: sitesindeki fotoğrafı metin şentürk'ü andırmakta. :)
  • türkiyedeki en iyi çocuk romatoloğudur. cerrahpaşa tıp fakültesinde bütün öğrencilerin tanıdığı tek hocadır. güler yüzü, hastalara verdiği güven ve bitmek bilmeyen enerjisiyle örnek alınası insandır.
  • (bkz: fmf) hastalığı denildiği zaman ilk akla gelen kişidir. allah uzun ömürler versin kendisine.
  • yıllar evvel düşmeyen(bkz: sedim) (bkz: aso) gibi değerlerim yüzünden doktorumun yönlendirdiği dünyanın en şeker, en naif, en kibar, en düşünceli doktorlarından biri. küçükken geçirdiğim karın ağrısı atakları sebebiyle kendisi (bkz: fmf) araştırmaları yapmıştı benim için. çok şükür bir şey çıkmadı, ondan sonra da bir daha görüşmedik.

sonra çevremde öğrencisi olma şerefine nail olanlarla görüştüğümde aynı efsaneliğini muhafaza ettiğini gördüm.

tüm doktorlar onun gibi olsa keşke.