şükela:  tümü | bugün
  • "modern" yaşamlarımıza olan bağımlılıklarımız olmasaydı, şayet bu kısır döngüden çıkıp kendi gerçekliğimizle yüzleşebiliyor olsaydık, heba edilen zamanımızın yerine ne koyabilirdik diye düşündüğümdür. hakikaten seçme şansım olsaydı neyi gerçekleştirirdim diye kendime sorduğumda verecek bir cevabım olmadı. yenik düştüğümüz egolarımız uğruna harcadığımız kıymetli zamanın telafisi olmayacaktı nitekim.
  • çok uzun zamandır üzerine düşündüğüm olay. çalışmak zorunda olmayacak kadar param olsaydı zamanımı neye harcardım? bu cevabı veren yolunu çizmiş olur.
  • dünya kültürlerini çok merak ediyorum. çalışmak zorunda olmasaydım ve çok param olsaydı dünyayı gezerdim. bir de üretim malzemeleri bol olan güzel bir atölye kurmak istiyorum. son olarak akvaryum balığı yetiştireceğim yarı profesyonel bir balık çiftliği hayalim var.
  • şehirden ve insan kalabalığından uzakta, yüksek, yeşili bol bir yerde kendime yetebilecek şekilde yaşamak isterdim.

ha birde benimle beraber gelecek olan, güvenimin tam olduğu, hayatımızın büyük bir kısmını paylaştığımız ve paylaşacak olduğumuz 1 kişi daha isterdim yanımda.

yoksa çok param olsun, şurayı burayı gezeyim değil. ne kadar gezerseniz gezin, ne kadar görürseniz görün, para sizi asla bir yere veya birine ait hissettirmez. benim için önemli olan kendimi oraya ait hissetmek olurdu.
  • dünyayı gezerdim...
  • sonlandırırdım.
    arkamdan üzülecek 3-5 insanın sorumluluğu olmasa gerçekten siktirolup giderdim. ne umut bıraktılar ne huzur. şu hayatta yaşamaya değer hiç bir şey yok, ve bunun tek sorumlusu insanlar. kötü insanlar.
  • maddi imkansızlıklar nedeniyle şuan stüdyo dairede kalıyorum ve h.sonları bende kalan kızım sürekli kendi odası olsun istiyor. sınırsız maddi imkanım olsa yapacağım ilk şey standart bir daireye geçip ona istediği gibi bir çocuk odası yapmak olurdu. hayatımın geri kalanını değiştirmek istemezdim. gayet memnunum yaşadığım hayattan. ufak tefek dokunuşlar yeter bana.