şükela:  tümü | bugün
 • hökümetimizin iddialarına göre "kaçakçılara karşı mücadele ederken, yanlışlıkla suriye sınırını geçen" astsubay. kim kaçırdı, kim alıkoydu, nasıl getirildi tek bir detay bile yok. üstelik sınırda görevli bir astsubayın yanlışlıkla nasıl sınır geçebileceğini anlatan da yok.

  anlayacağınız tam bir muamma. tabii hökümetimizin iddiaları bu yönde. yoksa ortadaki olay aleni.

  suriyeli cihatçı katillere yardımı dokunur diye gönderildiğinden zerre şüphe etmiyorum. artık orada hasım bir grup tarafından kaçırıldı da milyonlarca dolar fidye ödeyip mi kurtardılar, işte bu detaylara hakim değilim.

  yazın bu adamın adını bir kenara. nasıl bir dönemin valileri, ohal döneminin kaymakamı, vali yardımcısıysa bu adamın da bahtı açık. artık general mi yapılır, mit'in başına mı atanır bilemeyeceğim. zaman gösterir elbet.
 • resen ordudan emekli edilmiş astsubay. uluslararsı terör örgütü işide teslim olduğu için tsk'nın adını kötüye çıkarmaktan uluslararası zeminde türkiyenin ve tsk'nın itibarını zedelediği için kibarca ordudan atılmış resen emekli ettirilmiştir.
  ha astsubayımın açısından bakarsanız olaya elçilik olayında esir düşenler kırmızı halıyla karşılandı şah ismail geri çekilmesi kahramanlık gibi gösterildi ama özgür astsubay tek başına teslim oldu diye resen emekli edilir yaş süresi de dolmadığından diğer emekli astsubaylarımın haklarından faydalanamıyacağından artık kendisini daha zor şartlar beklemektedir sivil hayatta.
 • bu adam ordu'dan atilabiliyorsa pkk'nin misafir edip cay icirdigi askerleri ve onlarin komutanlarini taksim'de sallandirmak lazim. yanlis anlasilmasin sakin ne ordu ne de kurt dusmaniyim. idam yanlisi da degilim. hani pkk bu ulkenin en azili dusmani ya kimi zaman agizlardan kopuklerin sacilmasina neden olan. iste ona istinaden yazdim.
 • tuhaf bir hikayesi var başından beri: http://www.radikal.com.tr/…_elinde_dort_gun-1403795
 • nazarımda bu işin içinde bit yeniği var gibi duruyor
 • çay ocağında askıcılık yapıyor sivil hayatta. ''bahtı açık'' diyen yazar'a iletin bunu.
 • (bkz: hulusi akar)
 • "1. astsubay özgür örs hudut karakolunda 'insan trafiğ' takip ederken ışid rehine aldı. 2015’in ilk günüydü.

  2. dört gün sonra mit (elden) teslim aldı.

  3. başbakan davutoğlu müjde verdi: 'milletimize, ailesine, tsk’ya geçmiş olsun. astsubayımızı başarılı operasyonla yurda getiriyoruz.'

  4. ışid elemanları ile kimi subayın içli dışlı olduğuna dair kayıtlar da vardı.

  5. başbakan’ın 'müjde'sine rağmen, tsk onu disiplin kararıyla ordudan attı.

  6. yeni doğmuş bebeği, minik bir çocuğu vardı. hepsi işsizliğe, açlığa atıldı. bir süre çay ocağında çalışıp onlara mama götürmeye çabaladı.

  7. atılma gerekçesi, çok yazdım ama şimdi daha anlamlı, şöyleydi;

  'mukavemet etmeksizin terör örgütünce alıkonulmuş olmasının ulusal ve uluslararası basında yer almasının terör örgütü propaganda malzemesi olması, tc ile tsk’nın itibarının zedelenmesi.'"
  (madem öyle, buyrun böyle!)