şükela:  tümü | bugün
  • bilkent üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünde bu dönem amerikan dış politikası ve uluslararası ilişkilerde araştırma teknikleri derslerini veren öğretim görevlisi, yardımcı doçenttir. lisansını odtü'den, doktorasını missouri üniversitesi*nden alan yardımcı doçent doktor özdamar, tobb etü'de de öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.
  • çiçeği burnunda doçenttir artık kendisi.
  • bilkent üniversitesi uluslararası ilişkiler bölümünün saygıdeğer hocalarından birisidir. foreign policy analysis,(fpa 333) dersi oldukça zevkli geçer, sunumlara çok önem verir, dersinde telefonla uğraşılmasına hiç toleransı yoktur..
  • her ne kadar profesyonel ilgi alani içinde olmasa da, klasik arkeoloji ve eskiçağ tarihi konularinda da oldukca ilgili/bilgili bir hocamizdir.
  • an itibariyle al jazeera english kanalı'nda yardırandır. kendisini tanımasam da saygı duydum.
  • geçenlerde ahmet hakan'ın tarafsız bölge programına konuk olan akademik. başlarda söyledikleri ilginç geliyordu ama bir süre sonra sürekli kendini tekrar etmeye başladı. işine geldiği zaman uluslararası ilişkileri yorumlarken "gerçekçi" ekolde takılır, boş zamanlarında liderlerin konuşmalarında kaç kere allahlı kelime geçti diye sayaraktan bilimsel olmaya çalışır. neden? çünkü akademi.

dış politikada atılan her adıma karşı ölümüne muhalif bir hali var. tamam, dış politika, cumhuriyet tarihinin en parlak döneminden geçmiyor olabilir, kabul. kabul olmasına kabul de hem realistim diye takıl, vize müzakereleri için "hökömöt çök rörörörö bö döröm höç önsönö dögöl" falan de sevimli tombiş suratın ve altındaki gıdışla. ee, nanladım ben o işten? sonra git scrabble oynar gibi kelime sayaraktan makale yaz. tey tey. akademi.
  • kendisine bok atan nato kafa nato mermer kazmaların kanımca pek bi bok bilmedikleri über eğlenceli şahıs. verdiği derslerden ir in movies'te fark ettirmeden çok şey öğretip, bayram şekeri niyetine bol keseden not dağıtırken, fpa'da işler değişir ve şov tam anlamıyla başlar. derslerine gidip bir şeyler kapmaya çalışırsanız kesinlikle sizin için çok verimli olacak hocadır. ayrıca serdar güner'le de kankadır.