şükela:  tümü | bugün
 • chp grup başkanvekili özgür özel, chp'li belediyeler tarafından işten çıkarılan işçilere, meclis konuşmasında asalak demesi üzerine yandaş medyanın bu durumdan nemalanmaya başlamış olduğunu gösteren bir kaç haber üzerine açtım bu başlığı.

  ilgili haberler:

  https://m.ahaber.com.tr/…ler-a-habere-konustu-video

  https://www.sabah.com.tr/…i-sende-hic-vicdan-yok-mu

  özgür özel’in söz konusu meclis konuşması ise şu şekildedir.

  https://m.ahaber.com.tr/…diyerek-hakaret-etti-video

  bahsi geçen konuşmayı meclis tv’den canlı takip eden biri olarak konuşmanın fazlasıyla çarpıtıldığını düşünüyorum. özgür özel bu kelimeyi işe bir gün dahi gitmeden maaş alan bankamatik işçilerine ithafen söyledi. herkesin bildiği bu durumun mecliste milletvekili tarafından dile getirilmiş olması malum kesimden bazı insanları rahatsız etmiş görünüyor. bunun üzerine yandaş medya konuya muhatap işçileri de yanına alarak olayı duygusallaştırıp vatandaşın yumuşak karnına dokunmaya çalışıyor. yandaş haberciliğin artık gözümüze gözümüze sokularak yapılması fazlasıyla rahatsız edici bir hal aldı.

  ayrıca söz konusu işçi vatandaşlara gelince belki haksız yere işten çıkarılmış olabilirler. serzenişleri haklı nedenlere dayanıyor da olabilir. o zaman yapılması gereken yetkili makamlara başvurmak olmalıdır. ki iş mahkemeleri işçinin,haklı nedenler olması durumunda işveren karşısında hakkını fazlasıyla koruyor. yani haksız yere işten çıkarıldığını düşünenler için savunma makamı a haber veya atv değildir diye düşünüyorum.

  edit: ayrıca saldırı yemeden önce ne akpli ne de chp sempatizanı bir vatandaşım. sadece doğruyu savunmaya çalışıyorum.
 • yargıya taşınacak olan iftira.
  bu zat şehit cenazesinde gülen zat değil mi?
  abdest şeysi özgür, hesap vereceksin. dokunulmazlığın var diye önüne gelen herkese iftira atamazsın. kış günü emekçi insanları kapının önüne koyup bir de ahlaksızca suçluyorsunuz yok asalak, yok bankamatikçi diye.