şükela:  tümü | bugün
 • rtuk tarafindan, toplam uc yila yakin ceza aldigi uzere, anadolunun sesi radyosu ile birlikte sindirilmis ve artik yayin yapamayan radyo, zira yayinonline bunyesinde dinlenebilir.
  (bkz: radyo baris)(bkz: radyo cumhuriyet)

  icerik sitesi icin ozgur gazete icin : http://www.ozgurradyo.com/
 • 30 temmuz 2001'den bu yana kapalı olan, zira cezasını tamamlayan ve bu gece saat 24.00'te, 95.1 frekasında, yeniden yayına başlayacak olan, anadolunun sesi radyosu ile birlikte, "iyi müzik, doğru haber" ve "farklı ses, farklı yorum"ilkesinin, uygulayıcılarından bir tanesi. (bkz: gidenlerin ardından)(bkz: ogula agit)
 • açılalı henüz 1 hafta kadar bile olmamışken rtük tarafından yeni bir cezaya daha çarptırılan ve uzun bi süre daha radyodan yayın yapamayacak olan radyo.. 6 ay yayın durdurma cezası bugece itibariyle başlanacaktır ve 5 şubat 2003 tarihinde radyo yeniden açılacaktır.

  (bkz: yazık çok yazık)
 • radio free europe la farklı misyon ların radyosu.
 • bugun 10 dakika kadar dinledigim radyo. pek zavalli geldi bana, bi o kadar da guldum. bir cumleyi bile hata yapmadan okuyamayan kizcagiz abuk subuk haberler okuyordu, bu kadar tarafli bir bulten ne duydum ne gordum. tunceli'de ne is yaptigini falan soylemedikleri birisi oldurulmus, hemen basladilar faili mechul cinayet, usta bir ekip tarafindan yapildigi bildirildi vs vs diye, butun cinayetleri devlet yaptiriyor havasina sokuyorlar belli ki. uyduruk bir partinin kapisina spreyle yazi yazmislar, yapanlarin tiplerinden milliyetci olduklari anlasiliyordu gibi haberlerde duymaya alisik olmadigimiz kaliplarla anlatiyorlar. tabi bu arada ihd ovulup adalet agaoglu'na tu kaka deniyor. ancak sasirdigim bir olay var, amerika bunlari destekledigi halde onlardan her defasinda isgalci diye bahsediyorlar.
 • 9 aralık cumartesi günü çemberlitaş fırat kültür merkezinde, "yelken açtık özgürlüğe adlı bir etkinlik gerçekleştirecek olan radyodur. katılımcıları ile göz dolduruyor.

  katılımcılar;

  kardeş türküler
  metin kahraman
  ilkay akkaya
  onur akın
  hüseyin turan
  hilmi yarayıcı
  hakan yeşilyurt
  beyhan aksoy
  rojda
  vardiya müzik grubu
 • 9 aralık gecesi düzenledikleri geceye geleceklerini duyurdukları sanatçılardan

  kardeş türküler
  ilkay akkaya
  onur akın
  hüseyin turan
  beyhan aksoy
  rojda
  vardiya müzik grubu

  katılmıştır. eğlenceli, kalabalık, anlamlı bir gece oldu. bir de konser mekanındaki koltuk sayısı kadar bilet satsalardı, bir metrekare yerde üç kişi durmaya çalışmasaydık daha hoş olacaktı.
 • bugun hayatimda ilk kez dinledigim radyo...

  istek programi vardi, dinleyicilerden biri grup yorumdan bi parca istedi. spiker kiz "malesef radyomuzda grup yorum calmiyoruz" diye diger faksi okumaya basladi...

  ilgincmis. benim birbirlerine yakin gordugum insanlar meger cok ayri uclardaymis...
 • istanbulda 95.1 frekansında yayın yapan radyo. genelde iyi türküler ve şarkılar çalar. özellikle gece ders çalışırken dinlemek için çok uygundur. ben bulaşık yıkarken de dinliyorum ve öyleyse diyorum ki bulaşık yıkarken dinlemek için de uygundur. ancak son zamanlarda haberlerde dtp yanlısı tutumu bariz şekilde anlaşılmaktadır. haberlerinde gündemin önemli haberlerinden ziyade dtpnin genel kurul toplantı ya da mitingleri gibi haberlere yer ayırmaktadır. terör eylemlerine ilişkin haberleri es geçip sınır ötesi operasyon karşıtı eylemlerin haberini yapmaktadırlar. ilginç.
  ayrıca izmir de aynı sese sahip sunucularla yayın yapan türevi için (bkz: demokrat radyo)
 • son olarak radyo çalışanlarından sinan gerçek, metin özalp ve mine özalp istanbul emniyeti terörle mücadele şubesi polislerince gözaltına alınmışlardır.özgür radyo editörü muharrem demircioğlu, insan hakları derneği istanbul şubesi'nde konuyla ilgili açıklama yapmış ve gizlilik gerekçesiyle gözaltılar hakkında bilgi edinilemediğini söylemiştir. yine izmir'de yayın yapan demokrat radyo'nun yayın koordinatörü nadiye gürbüz de izmir emniyet müdürlüğü terörle mücadele şubesi polislerince gözaltına alınmış ve istanbul'a getirilmiştir. gözaltı kararları istanbul 12. ağır ceza mahkemesi tarafından verilmiştir.