şükela:  tümü | bugün
  • kendisinden bir ders almanız ufuk açar ,konusuna epey hakimdir kitabı notu slaytı yoktur bunlar olunca herkes hoca olabilir der.akademinin onun gibilere çok ihtiyacı vardır, saatlerce ögrencisinin derdiyle ilgilenir , hararetli bir 19 . yy tartışmamız sırasında yanımızdan geçen çocuga noldu kızdan ayrıldın mı diye soracak kadarda herşeye hakim gözü açıktır.kral adam dır.
  • acik ara okulun hakimidir. tek ders yeter
  • kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır dedirten hocadır. maliye bölümü 4.sınıf öğrencilerini fanuzun içinden çıkartmıştır yaptığı take-home sınav sistemi ile.(bkz: take home sınav)

bize 10 gün önceden bir soru verdi ve dedi ki "sınavda yazın ve gelin" bölümde ki 5.yılım ve evet şu 5 yılda birbiriyle bu kadar bilgi alışverişi yapan bir dönem daha görmedim. normalde herkes kpss veya öypden birbirine düşman olmuşken şu 1 haftada herkes birşeyler paylaşır oldu. birinci teşekkürüm bundan.

ikinci teşekkürüm ise öyp isteyen bir çok insanın sadece not ortalaması kastığını ve tek yaptıklarının bu olduğunu bana gösterdi kendisi. 2-2.5 ortalama ile mezun olacağım ama eminim ki araştırma yapmayı kitap okumayı öyp isteyen kişilerden daha fazla yaptığımı düşünüyorum.

beni arayıp "ya nasıl yapıcaz" diyen insanlara sana 1-2 makale yollayacağım oku ordan kendi düşüncelerini yaz dediğim insanlar "ya okumadan yazsak" diyor, ve bu kişi öyp istiyor.. öypnin daha ne olduğunu çözememiş herhalde tek bildiği maaş konusudur. (lafım burda maliye öğrencilerine)

bunu bana gösterdiği için özgür hocaya ikinci teşekkürümü ediyorum..

ve son teşekkürüm ise bana son dönemimde üniversite öğrencisi olduğumu hatırlattığı için..ilk defa bir ders için araştırma yaparken bu kadar haz aldım.. çok değil 2-3 hoca daha bunu yapsa öğrenmeyeceğimiz konu kalmayacak..4 sene var optik dolduran bu bünye bu sınav ile kendini buldu ve dedim ki "işte bu"

sınav sorusunu merak edenler için geliyor

--- spoiler ---
    klasik iktisatın tek ünlü düşünürü jean b. say "teknolojik gelişmeler sayesinde gelecekte mal ve hizmetlerin bedelsiz sunulacak"iddasında bulunmuştur,oysa bu iddaa hiç bir zaman gerçekleşmemiş ve gerçekleşmeyecektir. bunu brecht şu dizeleri açıklar:

içimizden buharı buldu birileri
    buhar çevirdi tekerleği onunla
    fabrikalar türedi ardından bir sürü
    ama ekmek satılmadı eskisinden ucuza

bu tez ve antitezi teknolojik gelişmeler ivmelenen küreselleşme süreci açısından değerlendiriniz. kapitalist üretim sisteminde teknolojik determinizm ne derece belirleyici olduğunu ve ulusal mali politikaları yönlendirmekteki etkilerini tartışınız.

--- spoiler ---
  • ekonometri bölümüne verdiği seçmeli maliye derslerinde "herkesi geçireceğim" der fakat herkese geçirir.