şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hakkında bugüne değin hiç bir şey yazılmamış olması pek bir enteresan.

  bana göre jamie oliver'in türkiye şubesi olur kendisi. tam adı özgür özkan'dır lakin ilgili başlıkta adı geçen müzisyen şahısla alakası yoktur. hem pek bir pratik, hem de keyifli anlatımlarıyla yemek pişirmek mevzusuna ayrı bir boyut katan insandır. sıkılmadan keyifle izlenir, üstüne üstlük de yapılması pek kolay tarifler sunar.

  "http://www.ozgursef.com/" şeklinde de bir web sitesi mevcuttur.
 • gram, miktar, malzemeleri elli kere sayıp, anlatıp, cem yılmaz'ın doksanlı yıllarda dalga geçtiği gibi ''gerçi burada yapılmışı var'' demek yerine, adam akıllı bir kerede yemeği sağlıklı ve tatlı bir dille, aşırı geyiğe kaçmadan anlatan adam, şef. kimse alınmasın ama işini iyi bilen bir erkek mutfakta bir bayana göre çok daha hızlı ve pratik. kaç programını izledim bir kere not almadım. ne izlediysem hepsini tam olarak hatırlıyorum. gram da vermiyor adam ki haklı sanki evde tartıyla geziyoruz. her yemeğin ölçüsü de bilmem kaç kaşık yada bardak olmak da zorunda olmayacağına göre zevkine göre atacaksın arkadaş demeye getiriyor. robot gibi yemek yapacaksan ayşe tüter seni bekler.
 • eğer bir gün süper zengin olursam, özel aşçım olacak kişi.
 • döke saça yemek yapan eğlenceli aşçı. işi pratikten gösterip pek faideli bilgiler verir kendisi.
 • food network un rachel rayine türkiyenin cevabıdır kendisi
 • tam da benim kafamın alacağı şekilde yemek tarifi veren ve bunu çok da eğlenerek yapan bir adam kendisi. ilk kez yemek tarifinin sıkıcı olmadığına şahit oldum, mutluyum.
 • show tv deki yeni programıyla anlaşıldığı üzere yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı konseptini benimsemiş türkiyenin jamie oliverı

  porcini yerine ayı mantarı
  morel yerine tömelek mantarı
  parmesan yerine mengen peyniri diyip italyan yemekleri yapan adam

  şimdilik türkiye'nin en iyi yemek programı
 • yemek yapmaktan keyif aldığı belli olan adam, sürekli hazırladığı sosları , yemekleri, malzemeyi koklar ve nefissss kokuyor der, ekran karşısında siz de kokuyu almış gibi oluyorsunuz.

  bob ross herkesin resim yapabileceğine inandırdı beni ,özgür şef de yemek, tatlı yapabileceğime.
 • allahım gene televizyonda. biri bu adamı durdursun. bunun yüzünden geçen haftasonum porçini mantarı aramakla geçti. bulamadım tabi. dolayısıyla trüf esanslı zeytinyağını sormaya bile kalkmadım. eldeki sızmayla idare ettim. risotto pirinci? (kolay oldu. migrosta yerlisi de yabancısı da var.) allahtan bu cumartesi çok zorlanmadım. tarifini verdiği sufleyi, geçen hafta yaptığı krem brüle için aldığım kaplarda hallettim. çok fena. ya programı kaldırın, ya neyi nerden alacaz tam listesi verilsin. aha şimdi de pizza yapıyor. gauda peyniri dedi. o nerde satılıyor biliyorum. peşindeyim özgür şef! o kadar da özgür değilsin. stalkerın var!
 • dükkan istanbul ve emre mermer'e bok atarken kendi sponsorunun günaydın kasap olması akılları karıştıran, ağzı laf yaptığı için piyasadaki boşluktan yararlanan adam. değil jamie oliver, olsa olsa evin ana olur.