şükela:  tümü | bugün
 • new york times'ta yayinlanan bir makaleye gore beşir esad yonetimine karsi ayaklanan gruplarin toplandigi orgutun adi imis. bu orgutun 10000 uzerinde askeri/sempatizani varmis ve bu kisilerin cogu hatay'da bulunan multeci kampinda turkiye cumhuriyeti tarafindan korunup kollaniyorlarmis. suriye'ye karsi ayaklanmis bir grubu tc olarak destekliyorsak, mesela suriye yonetiminin pkk'ya silah, para, asker yardiminda bulunmasini hangi yuzle elestirebiliriz. biz harbiden suriye'ye savas acmisiz da en son benim haberim olmus sanirim.
 • (bkz: it sürüsü)
 • efendilerinden aldıkları talimatla suriye'yi karıştıran ve sivil katliam yapan çapulcu sürüsü. liderleri olan ve türkiye tarafından da korunup kollanan riyad el-esad denen adam bir zamanlar ülkesinin iktidarı için halk üzerinde terör estirirken şimdilerde eline verilen son model tüfeklerle batılı efendileri için karakol basıyor, pazar yeri bombalıyor, sömürgecilerin oyununa gelmeyen yurtsever aydın ve din adamlarını katlediyor. köpek her yerde köpek.
 • abd'den mali destek gören ordudur *. tıpkı libya örneğindeki gibidir.
 • kimin kurduğu belli olan ordudur.

  (bkz: blackwater)
 • ehl-i sünnet vel cemaat kavramını öğrenmek için güzel bir örnek. güç kimdeyse ona biat etmek, adalet anlayışını pragmatistce ve sermaye sahiplerinin isteklerine göre yönlendirmek, masum kanı dökmek falan. güç şimdi amerika'da, e haliyle ehl-i sünnet de amerika' ya biat ediyor. aa bi saniye ya !!! türkiye' de de ehl-i sünnetin sayılan bir din adamı amerika'da yaşıyor ve destekleniyor. hiç te haksız bir savda bulunmamışım.
 • tamami suriye ordusundan ve polis gücünden ayrilanlar kisilerden olusan ordudur.

  bu ordudaki en yüksek rütbeli asker olan riyad el-asad su anda türkiyede bulunmaktadir. ordu genellikle sünnilerin cogunlukta oldugu sehirlerde etkin durumdadir. iclerinde asker ve polis güclerden ayrilan bazi aleviler de bulunmaktadir. iclerden hava kuvvetlerinden ayrilmis askerler olsa da kendileri herhangi bir hava gücüne sahip degillerdir, ellerinde sadece zirhli personel tasiyicilar vardir. su ana kadar yaptiklari en büyük saldiri suriyenin baskenti olan samda hava kuvvetlerinin istihbarat merkezine yaptiklari saldiridir.
 • libya'da kaddafi'yi indiren güçlere bağlı 600 askerin türkiye üzerinden suriye'ye geçerek katıldığı ordu.

  [http://www.ntvmsnbc.com/id/25301600/ http://www.ntvmsnbc.com/id/25301600/]