• new york times'ta yayinlanan bir makaleye gore beşir esad yonetimine karsi ayaklanan gruplarin toplandigi orgutun adi imis. bu orgutun 10000 uzerinde askeri/sempatizani varmis ve bu kisilerin cogu hatay'da bulunan multeci kampinda turkiye cumhuriyeti tarafindan korunup kollaniyorlarmis. suriye'ye karsi ayaklanmis bir grubu tc olarak destekliyorsak, mesela suriye yonetiminin pkk'ya silah, para, asker yardiminda bulunmasini hangi yuzle elestirebiliriz. biz harbiden suriye'ye savas acmisiz da en son benim haberim olmus sanirim.
 • demokratik seçimlerin olduğu bir ülkede sivillere dahi saldıran terör örgütü ile anti-demokratik ve totaliter bir ülkedeki rejim muhaliflerini aynı safa koyan kişileri tanımamızı sağlayan ordu.

  esad kaddafi'nin son anlarının videolarını izlesin ve aklını başına devşirsin. türkiye'yi dinlesin ve iktidarı artık esas sahibine, halka devretsin. canını kurtarmasının yegane yolu bu.
 • liderliğini albay riyad el-esad'ın yaptığı beşşar esed karşıtı muhalif ordu.

  şimdiden sınırın güneyindeki suriye birliklerine karşı operasyonlar düzenlemeye başladığı ifade ediliyor.

  http://www.sabah.com.tr/…kaderi-erdoganin-ellerinde
 • türk elçiliğine saldıranlar, türk bayrağı yakanlar esad yanlısı kılığında küresel şeytanların adamları. tıpkı osmanlının paylaşılma sürecindeki gibi. bir yerde ayaklanma çıkartılıyor sonra işgalciler burda asayişi sağlamak için işgal ediyor. ulan bu kadar mı aynı tas aynı hamam olur.. yazık spikerler de saf saf anlatıyorlar.
 • işin tuhafı sözde emperyalizme ve saltanata karşı bağımsızlık savaşı kazanmış olmakla övünen kemalist ve ulusalcıların bu ve benzeri direniş hareketlerini küçümsüyor olmasıdır.

  ulan şahit bile olmadığınız bir mücadeleyi gözü kapalı övüyorsunuz da suriye halkının neredeyse canlı yayınlanan özgürlük mücadelesine niye sövüyorsunuz amk?
 • efendilerinden aldıkları talimatla suriye'yi karıştıran ve sivil katliam yapan çapulcu sürüsü. liderleri olan ve türkiye tarafından da korunup kollanan riyad el-esad denen adam bir zamanlar ülkesinin iktidarı için halk üzerinde terör estirirken şimdilerde eline verilen son model tüfeklerle batılı efendileri için karakol basıyor, pazar yeri bombalıyor, sömürgecilerin oyununa gelmeyen yurtsever aydın ve din adamlarını katlediyor. köpek her yerde köpek.
 • abd'den mali destek gören ordudur *. tıpkı libya örneğindeki gibidir.
 • ülkelerinin, kaderlerinin, kadınlarının ve bundan sonraki yaşamlarının tecavüz edilmesine yol açacak ve bazılarının kendi elleriyle allahu ekber nidalarıyla insanları öldüreceği emperyalist kukla, taşeron örgüttür.

  emperyalistlerin vereceği tek özgürlük tecavüz özgürlüğüdür çünkü, o da kendi askerlerine. buna da eğer özgürlük diyorlarsa önden analarını bacılarını göndersinler.

  (bkz: ırak)
  (bkz: afganistan)
  (bkz: libya)