şükela   tümü | bugün
 • new york times'ta yayinlanan bir makaleye gore beşir esad yonetimine karsi ayaklanan gruplarin toplandigi orgutun adi imis. bu orgutun 10000 uzerinde askeri/sempatizani varmis ve bu kisilerin cogu hatay'da bulunan multeci kampinda turkiye cumhuriyeti tarafindan korunup kollaniyorlarmis. suriye'ye karsi ayaklanmis bir grubu tc olarak destekliyorsak, mesela suriye yonetiminin pkk'ya silah, para, asker yardiminda bulunmasini hangi yuzle elestirebiliriz. biz harbiden suriye'ye savas acmisiz da en son benim haberim olmus sanirim.
 • (bkz: it sürüsü)
 • demokratik seçimlerin olduğu bir ülkede sivillere dahi saldıran terör örgütü ile anti-demokratik ve totaliter bir ülkedeki rejim muhaliflerini aynı safa koyan kişileri tanımamızı sağlayan ordu.

  esad kaddafi'nin son anlarının videolarını izlesin ve aklını başına devşirsin. türkiye'yi dinlesin ve iktidarı artık esas sahibine, halka devretsin. canını kurtarmasının yegane yolu bu.
 • liderliğini albay riyad el-esad'ın yaptığı beşşar esed karşıtı muhalif ordu.

  şimdiden sınırın güneyindeki suriye birliklerine karşı operasyonlar düzenlemeye başladığı ifade ediliyor.

  http://www.sabah.com.tr/…kaderi-erdoganin-ellerinde
 • işin tuhafı sözde emperyalizme ve saltanata karşı bağımsızlık savaşı kazanmış olmakla övünen kemalist ve ulusalcıların bu ve benzeri direniş hareketlerini küçümsüyor olmasıdır.

  ulan şahit bile olmadığınız bir mücadeleyi gözü kapalı övüyorsunuz da suriye halkının neredeyse canlı yayınlanan özgürlük mücadelesine niye sövüyorsunuz amk?
 • efendilerinden aldıkları talimatla suriye'yi karıştıran ve sivil katliam yapan çapulcu sürüsü. liderleri olan ve türkiye tarafından da korunup kollanan riyad el-esad denen adam bir zamanlar ülkesinin iktidarı için halk üzerinde terör estirirken şimdilerde eline verilen son model tüfeklerle batılı efendileri için karakol basıyor, pazar yeri bombalıyor, sömürgecilerin oyununa gelmeyen yurtsever aydın ve din adamlarını katlediyor. köpek her yerde köpek.
 • abd'den mali destek gören ordudur *. tıpkı libya örneğindeki gibidir.
 • kimin kurduğu belli olan ordudur.

  (bkz: blackwater)
 • ehl-i sünnet vel cemaat kavramını öğrenmek için güzel bir örnek. güç kimdeyse ona biat etmek, adalet anlayışını pragmatistce ve sermaye sahiplerinin isteklerine göre yönlendirmek, masum kanı dökmek falan. güç şimdi amerika'da, e haliyle ehl-i sünnet de amerika' ya biat ediyor. aa bi saniye ya !!! türkiye' de de ehl-i sünnetin sayılan bir din adamı amerika'da yaşıyor ve destekleniyor. hiç te haksız bir savda bulunmamışım.