şükela:  tümü | bugün
  • oyuncu.
  • trabzonspor'un paf takımında top koşturmuş, sakatlık sonucu futbola veda eden, new york film akademisinde eğitim görüp çeşitli dizilerde rol alan kişidir. hürriyetin haberine göre gossip girl dizisinde rol almış kendisi

* bir dönem trabzonspor paf takımında oynayan ama sakatlık sonucu futbola veda eden özgür teke, hayatının fırsatını hollywood’da yakaladı. new york film akademisi’nde sinema eğitimi alan 32 yaşındaki teke, “gossip girl” dizisinde rol kapmayı başardı. ve dizinin 19’uncu bölümünde kamera karşısına geçti.

nisanda gösterilecek

* ülkemizde nisan ayının ilk haftasında gösterilecek bölümde özgür teke, soho’daki lüks bir mağazada düzenlenen iç çamaşırı defilesine kız arkadaşıyla katılan işadamını canlandırdı. daha önce “blue bloods” ve “unforgettable” dizilerinde de rol alan oyuncu, “bir gün hollywood filmlerinde rol almayı çok istiyorum. ıstedikten sonra başaramayacağım hiçbir şey de yok” diyor.

http://www.hurriyet.com.tr/…gazinhatti/20133494.asp
  • bugun tv de hafta sonu programinda "gossip girl deki arkadaslarim dan var,blair var isterseniz gelin turkiye ye yardimci olurum size" diye konusan kamera yi dogru duzgun telaffuz edemeyen ny film akademisinde egitim almis,eski futbolcu.
    cok acayip duygular yasatti bana kendisi,ny film akademisi ve futbolcu kelimelerini bir özne uzerinden ayni cumlede kullandim.
  • "benim zamanımda sinema bu kadar gelişmiş değildi" demiş aktör(?). doğrusu figuran.
  • person of interest 2. sezon 7. bölümde oynamış eski futbolcu yeni oyuncu.
  • kurtlar vadisi'ne ozzy karakteriyle dahil olan hollywood kökenli oyuncu.
  • kurtlar vadisi adlı olmayasıca dizinin son bölümünde olanlardan sonra saldırıya uğrayan oyuncu. gerçi genel olarak da düşman rolündeymiş ama son bölümden sonra olmuş olanlar.

''sen nasıl polat'a düşman olursun'' diyerek arabasına zarar vermişler.

arabasının camına ''polat'a düşman bize düşman'' diye not falan koymuşlar.

beyin yerine saman taşıyor bu insanlar cidden bak.
  • ülkedeki eksik nüfusunun ne kadar arttığını malesef bu oyuncu sayesinde öğrendik.

ya arkadaş, bu ne lan? normalde bi dizinin fanatiği olunur, o oyunculara gerçek hayatta referans vererek `:tabi kurtlar vadisi izleyenler referans vermek nedir biliyorlarsa` tatlı şakalar yapılabilinir. ama arabasının önünü tekmelek, camına hasar vermek ve yedeği pahalı olan bi aynayı kırmak sizin %100 eksik olduğunuzun kanıtıdır. daha korkutucu olan, dünya politikasının nasıl işlediğini kurtlar vadisi ile öğrenen kalabalık bi kitle var ki sandığınızdan daha ciddi bi mesele bu.
  • hollywood'da figüran olmak çok da küçümsenecek bir şey değil. bu şekilde konuşmasız küçük roller alarak ölene kadar gayet iyi geçinebilen insanlar var. yani işe gerçekçi olarak bakacaksak, star olmayı filan bırakın, bu düzenli olarak figüran rolleri alabilen oyuncuların bile yerinde olabilmek için şeytanla el sıkışabilecek tonla işsiz "oyuncu" da var.
    sektöre yeni girmiş, kısa ve bağımsız filmlerde çoğu zaman parasız çalışan genç oyuncular için bu figüran rollerini almak önemli bir adımdır.
    bu açıdan bakınca bu arkadaşın öyle veya böyle başardığı küçümsenecek bir şey değil.

ama;

5-6 yıl önce, henüz türkiye'de yarı-ünlü olmadığı dönemde, düşük bütçeli bir filmin için yapılan seçmelerde kendisinin oyunculuğunu izleme fırsatım olmuştu, ve oyunculuğu düşük bütçeli film seviyesinde çalışan oyunculara kıyasla bile vasatın altındaydı. o günden bu yana oyunculuğunu geliştirdi mi, oyunculuk bazında bir üst seviyeye atlamak için yeteri kadar çaba sarfediyor mu bilemiyorum.

takip ettiğim kadarıyla ego seviyesi, yetenek ve başarı seviyesinin üstüne baya hızlı çıkmış. biraz ünlücülük oynuyor gibi duruyor. bol bol poz kesiyor, ünlülerle fotoğraflarını paylaşarak onlarla kankaymış izlenimi uyandırmaya çalışıyor; ama showreel diye koyduğu videoda oyunculuk namına hala pek bir şey yok.
    "aga ben öyle veya böyle buraya kadar geldim, bundan sonra da bu şekilde kurtlar vadisi murtlar vadisi ile ekmeğimi kazanmaya bakarım." gibi bir tavrı olsa eyvallah derim.
    fakat "hayalim oscar almak" gibi demeçleri filan da çıkmıştı birkaç sene önce. bunlar hep cin olmadan adam çarpmaya kalkma alametleri.

umarım elde ettiği fırsatın değerinin farkındadır, ve hakkaten iyi bir oyuncu olmak gibi bir amacı varsa, bu elde ettiği şansı iyi kullanabilmek adına kendini geliştirmek için yeterince çalışıyordur.