şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1983 yılı ankara doğumlu bilkent oyunculuk anasanat dalı mezunu oyuncu.
  bugüne kadar bir çok tiyatro oyununda oynadığı gibi, bizim evin halleri, gökkuşağı çocukları ve unutma beni dizilerinde oynamış.
 • türkan dizisinde orhan rolünü canlandıran; genç, yetenekli ve yakışıklı insan. beğenerek izliyoruz.
 • televizyonda her gördüğümde "oh be!" diyorum, sonunda olması gerektiği yerde bu adam.

  ekran dışında sahnede de mutlak suretle izlenmesi gereken, ankaralı ve bana göre mert fırat ile birlikte türk sinemasının kazandığı 2 jön adayından biri.

  ayrıca şahane sofra muhabbeti vardır, beraber nice seneler içilesi güzel insandır. aslandır aslan! *

  not: dün doğumgünüydü bu arada, bir kez daha kutlu olsun.
 • kendisini bilkent'teki mezuniyet oyunlarında izlediğimizde dahi farklı olduğunu belli eden, her oyunda muhteşem bir performans gösteren ve harikalar yaratan bir oyuncuydu. sonra ben ankara sanat tiyatrosu'nda da denk gelmiştim kendisine, ve şimdi de televizyonlarda izliyoruz, seviniyoruz.
 • 83'lü olduğunu duyunca şaşırdığım. aslında o ilk isminin arkasından gelen can ekinden anlamalıydım 1980+ olduğunu ama ben 30-35 arası tahmin etmiştim. yaşıtları liselileri oynuyor, o üniversitede hoca olmuş. umarım gerçek hayatta da kariyeri bu hızda ilerler. çok karakteristik bir yüzü var bence. kötü adamlığa da çok uygun ama o çekici mimikleri sayesinde aşık olunacak adamı da oynayabiliyor. benicio del toro gibi. ilk bakışta çirkin gözüken hasta olunası erkek diyebiliriz.
 • ankaramızın klostrofobik bozkır ortamının ne cevherler barındırdığının bir başka kanıtı olan kardeşimiz. bunlardan çok olmasa da, az da yoktur. aynı oğlan geçen sene de lions gillerden yılın hedesi ödülü almamış mıydı yahu dedirtendir.
 • türkan dizisindeki, duygularını dısa vuramayan, asi, aslında mütevazi, içi dışı bir, deli ve de dolu ve de aşık biraz seksi doktor karakterini gerçekte bir orhan varmışcasına canlandırdığı su götürmez bir gercek. oyle olmasa bu sabah uyandıgımda ruyamda asık oldugumu fark etmezdim gibi hissettiğim, türk dizilerini izlenebilir kılan nadide oyunculardan. (bkz: basarılarının devamını diliyoruz) (bkz: ailecek izliyoruz) (bkz: hastasıyız)
 • türkan dizisinde canlandırdığı orhan bey karakteriyle ergenlik dönemime döndüren, türkan-orhan sahnelerini ayy çok tatlıı gibi tepkilerle ayakta izlememe neden olan oyuncu. hayır, bana ne oluyor onu anlasam bi. ayağa kalkınca güzel şeyler olacak sanıyor bilinçaltım heralde. velhasıl, rolünün hakkını veriyor kendisi. yoksa ben dizilerden iç çeken bi tip haline gelmiş olamam. yaa yaa.