1053 entry daha
  • hiçbir yere ait olmamak, ama her yerde olabilmek. sınırların olmaması. bir dayatma altında olmamak.
    özgürlük önce zihinde başlar. zihnen özgür olmak...
    küçük bir yerde yaşasan bile, etrafinda gördüğün dünyan küçücük olsa bile, dünyanın bundan ibaret olmadığını bilmek. o küçük dünyada yaşarken içinde kocaman bir dünya taşıyabilme yeteneğidir özgürlük.
    ben de bir kuş gibi olmak istiyorum sözlük. asla, ama asla bu biricik hayatımı boşuna harcamak, dayatmalar, baskılar, küçük dünyalardan ibaret kılmak istemiyorum. uçmak, özgürce uçmak. bazen de bir dağın başında özgürce manzarayi seyretmek istiyorum.
    bu yaşayan bedenimin her bir karışı özgürlüğü hissetsin, hissetsin ki gerçekten yaşadığımı anlayayım.
    ruhum bedenimden ayrılmadan önce, şunu haykırmak istiyorum dünyaya, benim biricik aşkım özgürlüktür. şimdiye kadar belki de özgürleşmek için ortaya çıkan ideolojiler, inançlar, veya ahlak vb kurallar... onları değil, ben kendimi, yaşadığımı hissetmek istiyorum. koskoca galakside bu kadar çekişme yaşamak, birilerinin bataklığına batmak, bu mu benim hayatımın anlamı?
    özgürlük, sen benim beklediğim asıl kadınsın.
  • istediğin ve hayal ettiğin herşeyi özgürce yapabilmektir.
982 entry daha
hesabın var mı? giriş yap