şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adi cumhuriyet meydani olarak degi$tirilen, gunun buyuk bir bolumunde klasik muzik dinlenebilen, bakirkoy'un en mutluluk verici mekani
 • her ne kadar anlam verilmesi güç olsa da adı özgürlük olan mekanın bir bölümünün** sürekli olarak polis çemberiyle korunması sebebiyle adıyla tamamen zıt dü$ürülen yer.
 • meydandaki aydinlatma direginde balikgozu bir kamera vardir ve meydan oradan izlenir. ayni zamanda meydanin diger koselerindede meydana 200 m mesafede bulunan emniyet mudurlugune bagli kameralar vardir. bence komik olan butun bu guvenlik onlemlerine ragmen hala it kopuk yuvasi olmasidir.
 • tam orta yerinde durulur.. insanlar akar etrafından bedenin insanlığın ortasında bulur ruh kendini bedenle birlikte kalabalıkta dönen baş farklı şeyler gösterir ..terkerleli sandalyeden gitar sesi bastırır kolonlardan gelen cd çalar sesini.. agora meydanını andırır kameralara konuşan 2 karelik şebekler.. heykelin altında çiçekli beklene sevgililere susarak gülümsenir.. kazıdıkça kazıklanılan piyangolara kaptırılan piyonlar göze batar,80 dereceden bakılır kenan parsa filmlerdeki kötü karakterin umut tacirliği yaptığı meydan bu.. 180 dereceyi tamamladığında beden arkasını dönmüştür yola boynu tutulmuş başı dönmüş klasik müziğin tınılarıyla akar dider ruhla beden ayrı denize doğru..
  dolu insanların boşça yürüyüp geçtiği meydanda..
 • bir meydana verilebilecek en güzel isimdir zannımca.
 • genellikle tv kanallarının halkın görüşünü almak için tercih ettiği başlıca yerlerden birisidir.
 • gece vakti son derece dingin olan yer. misal gündüz bir kalabalık aşağı doğru akar, aynı şekilde aşağıdan da bi kalabalık yukarı çıkar. herkes kendi derdindedir. güzel güzel kızlar, burnu havada yürüyenler falan. hatta sık bir şekilde tanıdıkları görürsünüz. curcuna üstüne curcuna yani.

  ama gel gör ki vakit gece oldu mu öyle dingin olur ki. sanki gündüz ki kalabalık oraya hiç uğramamış gibidir. o saatlerde karnınız acıkıp evde yiyecek bir şey bulamayınca soluğu o civardaki büfelerde alırsınız (bu arada favori büfemi de söyleyebilirim isteyenlere, tavsiye ederim orayı). meydanın o saatteki dinginliğini bildiğinizden pijama-terlik atarsınız kendinizi meydana. gündüz defile alanı gibi olan yerde yataktan kalkmışçasına yürürsünüz rahat rahat. hatta yemeği yedikten sonra bir de yellenirsiniz (bkz: yellenmek) güzel kızların geçtiği yerlerde. nası olsa kimse görmeyecek sizi.

  ertesi sabah brad pitt edasıyla meydanı turlayan kişi ise, akşamki osuran kişinin ta kendisidir.
 • bakırköylülerin buluşma noktası. her türden insanın bir döneminde bir arkadaşını, sevgilisini beklediği beklerken eğer hava kışsa soğuktan titrediği sonradan adı cumhuriyet olarak değiştirlen uğrak noktası.