şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sahiplenmek)
    (bkz: #26638648)
  • -tutmamış bir espriyi tutacağını düşünerek tekrarlamak.
    -fikirlerini söyledikten sonra durduk yere kendi fikirlerine arka çıkmak.
    -sorulmadığı halde kendi ile ilgili fazlaca bilgi vermek.
    -onay beklemek. sürekli etrafına "de mi ?, hı ?" gibi sorular yöneltmek.
    -yapabilme potansiyeli varken işleri arkadaşlarına yaptırtmaya çalışmak.
    -tartışmalarda gereksiz yere sesini yükseltmek.
    -arkadaşlarına 'hayır' diyememek.

vicdani edit : yazılırken özgüven eksikliği yaşayan insanlara karşı bir art niyet düşünülmemiştir.
    özgüven eksikliği, düzeltilebilecek bir sorundur.
  • gözlerin içine bakmadan konuşmak
    düzenli diş fırçalamamak (ne alaka demeyin kesinlikle var alaka)
    aşırı önyargılı ve tüm insanlara karşı saldırgan tavır takınmak
    aşırı derecede kıskanç olmak
    cinselliğinden utanmak
    söz konusu olan şey duyguları olduğunda çok uçlarda tavır sergilemek (ya aşırı ketum ya da aşırı açık)
  • (bkz: kıskançlık)
  • bir erkek olarak, (evet erkeğim, erkekler hakkında yorum yapıyorum diye dadanmayın sonra hayalkırıklığına uğruyorsunuz üzülüyorum) tek güvenilir işaret vardır benim için.

eli normalde titremeyen bir erkeğin, kendine güvenmesi gereken bir durumda bardağı, sigarayı filan tutarken elinin titremesidir.

diğer göstergeler hep görecelidir.

vallaha bak!
  • sözlükte zamanın ötesindeki entryleri silmektir. "benim görüşüm bu beğenmiyorlarsa beğenmesinler" diyememektir.
  • bilgi sahibi olsun olmasın her konuda fikir beyan etmeye çalışmak.
  • sürekli gittiği yerlerden (çoğunlukla yurtdışı), okuduğu kitaplardan, dinlediği müziklerden, kariyer sahibi akrabalarından/arkadaşlarından, bildiği dillerden vs bahsetmesi, bir level üstteyse bu tarz bilgileri laf arasında geçiriyormuş süsü vermesi, bunların kendisini çok kaliteli yaptığına inanması. aslında hiç konuşmasa yeri geldiğinde söylese çok çok daha çekici olur.
  • arabayı aşırı hızlı kullananan erkeklerin de bu kategoride olduğunu okumuştum daha önce bir yerde. arabaya yükledikleri hızla kendilerini ifade etmeye çalışıyorlarmış. garip.