• gözlem süresi 4 koca yıl olan tespit
    (bkz: entry nick uyumu)
  • 4 koca yıl boyunca tuvaletlerde insanları gözetlemiş sapık yazar beyanı.
  • insanları ürkütmenin alemi yok demiştir.

(bkz: bir ihtimal daha var)
  • pisuvarda iseyebilmem icin geriden yapmam lazim, bu da diger erkeklerde korkuya neden oluyor. kusura bakmayin ozguvensiz oldugum icin
  • doğru tarafları olan tespit. kendimden örnek vereceğim.

ben de pek tercih etmem pisuvarı. öncelikle "son damla problemini" sevmediğimden tuvalet kağıdı arıyorum. bu bir. ama asıl neden bu değil. bende ingilizcede shy bladder denilen problem var. insanlar etrafımdayken pek işeyemiyorum. ortaokul ve lise çağındaki acımasız tuvalet şakaları yüzünden. kafamıza su mu dökmediler, kapıyı kırıp üzerimize mi çullanmadılar, pisuvarı kullanırken kafayı tutup duvara mı gömmediler. tabi sonra karşılığını veriyordum ama yine de tedirgin olmaya başladım.
    travma desem fazla ağır kaçar o yüzden anksiyete diyelim. etrafımda insanlar varken tedirgin oluyorum. anksiyete böyle bir şey işte, farkında olmak bile fayda etmiyor.

ama benim durumum oldukça hafif. başkasının evinde de, avm'de de hiç çekinmeden tuvaleti kullanabiliyorum. sadece biraz tedirgin oluyorum. internette shy bladder'dan muzdarip diğer insanların hikayelerini okudum. kesinlikle ve kesinlikle evlerinin dışında tuvalet kullanamayanlar var. hatta ve hatta durumu çok ağır bir adam vardı, her çişi geldiğinde karısını ve kızını sokak kapısının dışına yolluyormuş tuvaleti kullanmak için. illa kendi evinde ve yalnız olacak yani.
    tedavisi de pee buddy denilen bir yöntemle yapılıyor. sizin gibi shy bladder'dan muzdarip bir arkadaş buluyorsunuz. ondan sonra beraber yapmaya çalışıyorsunuz. hani fobilerin en iyi tedavisi fobinizin olduğu nesneye / hayvana adım adım maruz bırakılmanızdır ya, işte o mantık.

ama gördüğüm kadarıyla bir çok insanda var bu. bomboş bir sürü pisuvar varken insanlar genelde kapalı tuvalete yöneliyor. yoksa herkes mi sıçıyor lan :)

not: şimdi google'dan baktım, paruresis deniyormuş. vay amk uluslararası organizasyonu bile varmış lan: https://paruresis.org/ bence bu konuyla alakalı sıkıntınız varsa bir göz atın derim. ama ingiliççe.
  • pisuvara sıçanın özgüvenini düşün bi de.
  • ne öyle yarış atı gibi dizilip işiyoruz. birazdan start verilecek ve sikimiz elimizde koşmaya başlayacakmışız gibi hissediyorum.
  • bu başlığı açan heralde pisuvarda işi bitince fermuarı açık dal daş.k geziyor ortalıkta

pisuvar ile özgüven ne alaka amk
  • aklıma üniversitedeyken bir arkadaşın anlattığı anı geldi. şehirlerarası terminalde bu, pisuvarda işerken, ufak tefek, şalvarlı, ihtiyar bir dayı gelmiş yan tarafa. ben artık son damlaları göndermek için titremeye başlamışken, dayı bildiğin içerden birşeyi çıkarıp resmen pisuvara koydu. en son fermuarı çekerken bir dayıya, bir de pisuvara koyduğu kütleye baktım, o gün bugündür pisuvara tövbe ettim dedi. hayatta karşılaşılan bazı durumlar da özgüvensizliğe neden olabiliyor demekki.
  • kimsenin sikini görmek istememe ihtimalini, başka bir hemcinsinine sikini göstermeme ihtimalini hiç düşündün mü?

tanım: zırva bir tespit.
hesabın var mı? giriş yap