şükela:  tümü | bugün
 • cumartesi gunleri bornova ozkanlarda kurulan pazar. bostanli pazarindan daha ucuzdur ve kiyafet olarak daha cok ce$it bulabilirsiniz.
  ayrica (bkz: ulus pazari)
 • sebze meyve sergilerinden daha fazla giyecek, ise yarar seyden daha cok ivir zivir barindiran cumartesi kurulan pazarimsi kesmekes...
 • cocukluk yıllarımda içinde koşturarak oyun oynadığım pazar olmakla kalmayıp, bazı zamanlar gaza gelip elde büyük bir şişe soğuk su ile bütün gün "soğuk suuuuuu" diye bağırıp, su satıp gün sonunda kazanca sadece üç tane sakız aldığımı asla unutamayacağım senelerin pazarıdır.
 • duyumlarıma göre bu hafta cumartesi günü itibariyle kapanacak olan pazardır. sebebi de çevre sakinlerinin gürültüden rahatsız olmasıymış.anlamadığım iki nokta var:
  1)kendimi bildim bileli-22seneye tekabül ediyor- açık olan pazarın gürültüsü şimdi mi dokundu? ki pazar dediğin kütüphane değil elbette gürültülü olacak.

  2)pazarcılara yeni yer gösterilmeden,sorgusuz sualsiz kapatıyoruz denmesi nedendir? birilerinin tekerine mi dokunmuştur bu iş?

  burnuma pis kokular geliyor. bilgisi olan varsa yeşil ışık yaksın
 • oldum olası vakit geçirmeyi çok sevdiğim pazar. bir şeyler almam gerekli değil, müşterilere attıkları laflar çok güldürüyor beni. çok yaratıcılar. mesela bugün bir çorapçı "hanımlar alacak gibi yapın, soru sorun, ne kadar diyin." diye bağırmaktaydı. tabii sosyetik çorapçısını da unutmamak lazım.
 • bostanlı pazarı gibi izmir’in en büyük sosyete pazarıyla kıyaslayanları görünce totomla güldüğüm başlık. bi de pazaryeri görmesek...

  tanım: bildiğimiz sıradan bir pazaryeri işte. elit falan da değil.
 • izmirin en elit semtlerinden birinin pazarıdır.çok büyük ünlü ve popülerdir.içinde yok yoktur.bildiğin alışveriş merkezi gibidir.ulaşımı çok kolaydır hemen dibinde bölge metro durağı vardır.haşim işcan caddesin (eski adı final caddesi) den başlar.cumartesi günü iğne atsanız hem pazarda hem final caddesinde tüm gün boyunca yere düşmez aşırı kalabalıktır.

  tüm izmirden akın edilir.ayrıca çük kadar bostanlı pazarınıda hatay pazarınıda donunda sallar.metronun dibinde olması tüm izmirin izbanla ve izmir metroyla ulaşılabilirliği ayrıca ankara caddesinin yanında olması vede ünlü haşim işcan caddesinin üstünde olması bile yeterdir.bornova ve bayraklının sınırında yer alır.iki ilçenin en güzel semti özkanlar ile diğerlerini karşılaştırmak salak ve gevşek olmayı gerektirir.
  yukarda boklamaya çalışan zavallılar gelsin bir güzel gezdireyim elit neymiş kanlı canlı göstereyim.

  (çük kadar bostanlı pazarını öven şu sonradan görme beyaz yakalı istanbul bedevileri yokmu birde.sen pazar yeri görme zaten hıyar anca böyle bol elitistlik taslarsın.)
 • 40 yıllık pazarı bu hafta kaldıracaklarmış. biz ordaki her pazarcının huyunu suyunu malını bilirdik.
  http://www.gundemotuzbes.com/…unda-kapanacak/22735/
 • an itibariyle cumartesi günleri kurulan pazaryerinde zabıta, polis araçları kol gezmekte. pazaryerine giren yollar kapatılmış. bir adet toma geziyor ortalıkta.
 • artık kurulmayacak olan izmir'in en eski pazarlarından biri.