şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bünyesinde 12 adet mağaza barındıran marketler zinciri. incelediğim marketleri gayet temizdi.(özellikle sarıgazi şubesi takdire şayan) evime uzak olması ve arabam olmaması, servis kalitesinin kötü olması nedeniyle yüklü alışveriş yapamıyorum ancak manav ve kasap reyonuna güvenilebilir. fiyatları ortalamanın biraz üstünde olsa da, gerek insort, gerekse kampanyaları üzerinde kafa patlatıldığını düşünüyorum. o anki ihtiyaçlara göre süpersonik kampanyalar yapıyorlar. (okulların açılması, yaz tatili, sömestr, karne hediyeleri dönemleri, yılbaşı, kurban bayramı, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü vs.) ayrıca 2 yeni şubesi de kısa bir süre sonra hizmete açılacakmış.
  • sloganı 'kaliteyi takip edin, bize ulaşacaksınız''dır. istanbul-anadolu yakası'nın muhtelif semtlerinde şubeleri vardır.
  • evime en uzak olan market olmasına rağmen bu güzel havada biraz yürüyeyim diyerekten bugün ilk kez kapısından içeri girdiğim market. herşey iyi hoştu ta ki içeri girmemle duyduğum apaçi müziğine kadar. neden bilmiyorum ama apaçi müziğini duyduğumda yüzüme istemsizce aptal bir gülüş geliyor. ayıp olmasın diyerekten marketten boş çıkmamak için kaptığım bir kaç parça ürünle kasadan hızlıca uzaklaştıktan sonra alt kattaki bim'e sığındım. bim'in huzurlu ortamında sessizce devam ettim alışverişime.
  • teyzelerin tiesto müziği eşliğinde domates, biber seçtiği güzel market. marketim.. iş çıkışları küçük kaçamağım. herkesten sakladığım kirli ve haz dolu sırrım. evet kabul ediyorum, ben yaramaz bir çocuğum. yaramazlığı seviyorum.
  • selamiçeşme'de var bir tane. anneannem üçkuruşlar diyor. henüz teşrif etmedim. ne ürünlerini ne fiyatlarını bilirim lakin adı hayli fiyasko.
  • evimi 2 km lik çevreleyen alanda farklı büyüklüklerde 3 tane olan marketler zinciri.
    manavı da kasabı da güzel. ama manava gelen ürün sirkülasyonu düşük. migrosa her salı ürün geliyorsa buraya 10-12 gün aralığında taze ürünler geliyor. bunu dışında migrosta bulabildiğim ürünleri 80% oranında burda da bulabiliyorum. hemen hemen aynı ürünleri alarak migrosa 80 lira ödüyorsam buraya 60 lira ödüyorum. maalesef. ha neden migrosla kıyasladım dersen; bu bahsettiğim 2 km lik çevre içinde yine farklı büyüklüklerde iki migros daha var. bir de güzel kasa-başı kampanyaları oluyor. onlar öyle diyor mu bilmiyorum ama ben kasa-başı kampanyası diyorum. kasadayken şunu alırsan bunu da hediye ederizlerinde şimdiye kadar rastladığım markalar: finish-pervol-yudum-sensodyn..
    tabi şöyle bir gerçekte var: migros her zaman daha düzenli, daha taze ve müşteri ilişkileri/hizmetleri daha iyi. insanlar nelere göre neleri tercih ediyorlar bilemiyorum. ama ben aynı şeye fazla para vermek istemiyorum. istemesem de hizmete önem vermeden de geçemiyorum.
    bunlar dışında dikkat çekenler nerdeyse tüm kasiyerleri türbanlı ve evet cidden sürekli tiesto vb. çalıyorlar.tüm çalışanların türbanlı olması hayır beni rahatsız etmiyor ama evet dediğim gibi dikkatimi çekiyor. ülkemin gerçeği bu. ülkemin diğer gerçeği de adaletsiz bir rekabet olması ve cemiyet ayrımcılığı. bu yazdıklarıma bir bakın. aynı ürün ayrı market ayrı fiyat. bu durumda herkes daha ucuzunu seçmiyorsa hadi diyelim hizmet de onlar için önemli değilse, bilin bakalım seçimlerini nelere göre yapıyorlar. para kazanılması bu kadar güç birşeyken böyle şeylere yenik düşürülüyor olmamız sıkıntı. sadece bir market yazısından şu an derin sosyolojik ve toplumsal şeyler irdeliyorum aklımda. altıüstü market la! ama işte memleket bizimki gibi olunca market bile sadece market olamıyor anasını satayım...
  • koşuyolu şubesinden evlere sipariş verebiliyorsunuz. getiren elemanlar da çok iyi, saygılı insanlar. ama sipariş kısmı berbat geçiyor genelde. telefon numaranızı bırakmanıza rağmen istediğiniz ürün yoksa sizi arayıp, "şunu getirelim mi?" diye sormak yerine kendi kafalarına göre bir ürün gönderiyorlar. hala nasıl olduğunu anlamış değilim, siparişleri yazmalarına rağmen yanlış ürün de gönderiyorlar. örneğin tam buğday galeta istedim bugün, yerine aynı markanın tam buğday ekmeğini göndermişler. iki paket sigara istedim, tek paket göndermişler. salatalara konan limon suyu istedim, limonata göndermişler. her siparişte en azından birşey yanlış.
  • madenlerde ki şubesinden çıktım şimdi. " merhaba alkol reyonu nerde göremedim" dedim.
    " neee alkolmu, aslaaa" dedi.
    ve oyle bir bakis atti ki burdan git seni keserim dedi resmen.
    ben gayet samimi yaklasip sordum ama böyle yaptikca ben size yobaz derim ki :)

ulan bizde muslumaniz da kimsenin gunahina sevabina karismiyoruz. hayret edersin yaaaa
  • açılın çok pis gömücem bunu ben.
    her şubesi böyle mi bilmem, bizim sitenin altındaki bayağı bildiğin kötü.
    bir sürü aldığımız şey bozuk çıktı, skt uzak olmasına rağmen. artık ne şartlarda saklıyorlarsa..

bugün de ilk defa "eve sipariş" işim düştü. normalde servis saatleri oluyor, komşudan duyduğum kadarıyla. saatleri bilmiyorum gerçi, aradım. sadece bir ekmek isteyeceğim, hazır yukarı gelen servis varsa getirsinler diye. (tek ekmek için servis çıkartma derdinde değilim)

neyse abus bi karı açtı telefonu.
    -merhaba x blok'a gelen servisiniz var mı yakın?
    +15 dakka içinde var buyrun?
    -bir ekmek rica ediyorum.
    +evet?
    -sadece bir ekmek.
    +öyle ekmek yollayamam yalnız. (yemin ederim aynen bu cümleyi kurdu. önce ekmek açık ürün olduğu için servise veremem anlamında söylüyo sandım, hani tozlanır pislenir vs. diye..)
    -nasıl anlamadım?
    +tek ekmek yollayamam ben size. (nasıl bi tavırsa. sanki kişisel olarak kadından bişey istemişim. neyse..)
    -sebep?
    +30tl.. eöö 50tl altı yollayamam. (hala "alamıyoruz" değil, "yollayamam" diyo. neyse konu o değil zaten)
    -e bloğa zaten sipariş getiriyoruz şu an dediniz, kenara bi ekmek koymanızın ne zararı var belli ki acil bi durum var?
    +fark etmez, yollayamam.
    -e iyi bok yiyin o zaman.

mankafa olunca insan, "ben bilmem, yollayamam" gibi takılmış plağa dönüyor işte. bi sebep göster, bi birine sor ordan, veya bana en baştan "kusura bakmayın şu meblağ altına sipariş alamıyoruz" gibi beni adamdan sayan kibar bi cümle kur.
    "öyle ekmek yollayamam ben size" nasıl bi laf yahu? zaten anlaşılmıyor, bi de kabasın, nobransın.

yeminle bıktım bu ülke insanının kütüklüğünden, fırsatçılığından ben ya.
    ha, ne oldu? getir'den söyledim 9 dakikada geldi. sen böyle götün havalarda gez, kendi ayağına sık daha.