şükela:  tümü | bugün
  • karsiliginda "ben de seni ozledim." cevabinin alinamayacagi bilindiginde ortaya cikan eyleyememe durumu.
  • zaten aynı gün içinde söylemiş olmak, söylense de onunla görüşülecek güne daha bir kaç gün olması, sürekli söylemekten korkmak, daha çok özleyen taraf olup aynı karşılığı alamamaktan korkmak, özlediğinizi söylerken duyacağı buruk sesinizden dolayı onun üzüleceğini düşünüp vazgeçmektendir. özleyipte söyleyememek acıtır, özledim ulan diye bağırmak istetir daha çok, daha çok..
  • bazı şeyleri içinde tutmanın çok daha hayırlı olduğunu geç olsa da anlamış kişinin eylemi-daha dogrusu eylemsizliği-dir...
  • bir kere dili yanmış insan davranışıdır.
    seni çok özledim dediğin gerzek, ‘’ama daha iki gün oldu’’ demiştir zamanında. iki gün olmuşmuş*
  • bazen bunu söylemeye hakkın olmadığından susarsın.
  • bu yapamamak edememek olayını, bu "ability" den yoksunluk numaralarını, bu "çok hassasım ben ühühühü" ayaklarını anlamıyorum ben.

sevdiğini söyleyememek,
    özlediğini söyleyememek,
    gidip de dönememek,
    dönüp de söyleyememek
    söyleyip de duyuramamak vs.

hepsi aynı fabrikanın malları sanki? şimdi kardeşim bir insanı özlemek nedir önce bakalım. biriyle kaliteli vakit geçirdiysen zamanın birinde ve artık bir şekilde birlikte olamıyorsanız onu özlersin değil mi? peki o zaman özlemek samimi bir duygudur diyebilir miyiz? eet diyebiliriz bence. peki özleyecek kadar samimi bir insansın da, bunu söyleyecek büzüğün niye yok? ne kaybedeceksin ki? yapma allah aşkına, özlediğini söylediğinde öküzlük yapacak insanı özleme sen de. yapacağın şey çok basit:öz-le-me-mek. bunu söyleyememek değil kesinlikle. şu koduğumun dünyasında hiç ama hiç kimse senin bu hüzünbaz tedirginliğini hak etmiyor ki.

o zaman özetleyelim; özlediğini söyleyememek kendi "öz" hayatında bırak baş rol oynayacak cesareti göstermek, figüranlık yapacak büzüğe bile sahip olamadığının en büyük göstergelerinden biridir.
  • zamanında soylemiş, karşı tarafta bunun bir güzel ağzına sıçmış o zamandan beri de korkmuş insan davranışıdır. ya da o kadar çok özlersiniz ki, o kadar çok dokunmak istersiniz ki ama o kadar, o kadar, o kadar çok onunla olasınız gelir ki artık özledim seni demek gerçekten duyguların tarifi için yeterli değildir.
  • (bkz: geç kalmak)

özlenilen kişinin hayatta olmaması da en acı sebeplerden biridir.
  • hüzünbaz olmasının yanında biraz da "sinsi" bir eylemmiş gibi geliyor sanki bu özlediğini söy-le-ye-me-mek. böyle sinsi, böyle ezik büzük insanların yapacağı bir işmiş gibi...

yapmayın canlar! gelin bir olalım. eziklerin kölesi olacağımıza büzüklerin efendisi olalım!
  • söylenildiğinde elinde veya yüreğinde patlayacaksa yapılması mantıklı iştir. özlem kişiye özeldir nede olsa.