şükela:  tümü | bugün
628 entry daha
  • bir kadın adı.

gözlemlerime göre bunların %89.7'si ağır sorunlu. uzak durun. size bir dünür tavsiyesi.
  • "benim kelime hazinem çok geniştir, derdim. senin bir kelimene yetemedim ; git, ne demekti sevgilim?"

- nazım hikmet
  • bacaklarından akan şey kan değil. gecenin bir yarısı su içerken, boğazına takılan söyleyemediğin kelimelerin.
    insan olmak günden güne zorlaşıyor benim için. kalbimi kullanmadığımdan mı cama döndü yoksa hep böyleydi de ben mi korudum? beni mi korudular? şimdi ne olsa kendimde arıyorum cevapları. allahım buna yaş almak mı deniyor? dilerim değildir.
    her güne ayrı uyanıyorum. yeni bir ölüm seçiyorum gibi, bugün nasıl tükensem.. birini seçmiyorum, akışında kayboluş. zaten sürekli hengame sürekli ses sürekli süreklilik... özlem duyuyorum. bunu bazen kulağımda bağıra çağıra bazen çayırda bazen çağırmasa da. duyuyorum. bu kalbimden gelen. kalbimden ne kaldıysa bana.
    acı çekiyorum, yas içindeyim. kaybettiğim birçok şeyin ardından. insanlar var. görebiliyorum. kapıyorum gözlerimi. biliyorum bir gülüş tekrar çelecek beni, ben yine çiçek açacağım. ama ya istemiyorsam? ya bunca zaman kendimi tutmama sebep başka bişeyse... içimizdeki bağa inanan yok. insan her boku rasyonel kılmaya çalışıyor. her boka inancına göre kulp buluyor.. ya öyle değilse. gerçekten her körü körüne sorgulamadan inandığımız şeyler yalansa. en kötüsü bu hayat gerçekten de boşsa?
    ellerini dola sevgilim. her parmak ucunun ayrı bir dokusu kalsın tenimde. saatlerce öp mesela. kusana kadar öpüşelim. ben ağlarken çirkinim. ben çirkinken öpüşelim. içine sokar gibi sarıl. nolur koru. beni önce kendimden uzakta tut. kendimden çok uzağa gidiyorum. ben yalnız gidiyorum. nolur biraz yanıma otur. biraz saçımı sev. bir kere gül.
    sadece bir kere gül.
1 entry daha