şükela:  tümü | bugün
  • bugün izlediğim programında seyirciler tarafından sorulan en gerzekçe sorulara bile kibarca cevap veren, tencere tava ile yatırım anlatan, sempatik ve hoş bayan.
    takip etmek isteyenler için http://twitter.com/ozlem_denizmen
  • yerli robin scherbatsky, çok da tatlı sunuyor, aynı robin gibi. idealimdeki kadın: güzel, zarif, eğitimli, güleryüzlü, yatırımdan anlıyor.
  • biraz fazla güleryüzlü sunucu, programa içip kafası güzel çıktığını düşünmeden edemedim. sürekli olarak kendi kendine gülerek birşeyler anlatıyor, eli kolu hiç durmuyor. ama kendisini bu haliyle seviyoruz.
  • karadeniz teknik üniversitesi'nde bir arkadaşım kendisine el yapımı bileklik armağan edecekti ama işi çıktığı için konferansına gelememiş. kendisi adına özlem hanımdan özür diliyorum.
  • bugün cnbc-e'de yayınlanan programına basketbol topu ile gelmiş.
    paranın yerinde saydığını göstermek için topu masaya vuruyor.
    çok top sektirme gördüm ama bu kadar sempatik olanını ilk defa..
  • suya sabuna dokunmayan programlar yapıyor, sosyal medya üzerinden görüşlerini paylaşıyor.

şöyle bir yazısı vardı bir süre önce ;

http://blog.paradurumu.tv/…i-aileleri-zorluyor.html

-'' lüks ile ihtiyaç arasinda ayrim kalmadi. kişilerin sürekli alışveriş eğiliminde olması ve bunu yaparken de kredi kartı kullanmaları, artık lüks ile ihtiyaç arasındaki ayrımı yapamaz hale geldikleri belirtiliyor'' .

falan filan...

demem o ki, plaza insanlarının asgari ve oldukça düşük ücretle 3 kuruş paraya geçinmeye çalışan standart vatandaşların halini anlamalarını zaten beklemiyorum da, bari bunu programlarınızda çok menem bir keşif, yol gösterici çözüm gibi göstermekten vazgeçin.

-sen gider bir restoranda çok normal bir şekilde 130 lira hesap ödeyebilirsin ama 3 otuz paraya bütün gün canı çıkarılırcasına çalıştırılan o adam ve ailesi bunu hayatı boyunca yapmamıştır / yapamayacaktır.

4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırının 2 bin 861 tl olduğu bir ülkede milyonlarca çalışana 711 tl asgari ücret dağıtan bir devlet var ve siz hala insanlar lüks tüketmesin diyebiliyorsunuz...

orta ve yüksek gelir gurubu için temel ihtiyaç, alt gelir gurubu için lüks...

başarılarınızın devamını dileriz.
  • twitter'dan takip ederek sayesinde aydınlanmaya çalıştığım insan. bakayım dedim ne tavsiyeleri var diye. şöyle bir twitini okudum;

"lokantalarda yarım porsiyon istemekten çekinme. onceden sor ve ona göre yarı öde."

sonra direk bastım unfollow butonuna. sloan school olunca bir beklenti oluşmuştu oysa. yarım porsiyon istemekten korkmayaymışım. bahsettiği şey de dondurma. yarım porsiyon dondurma istemiş. allahım yarabbim.

(bkz: adam einstein beyler)
  • müthiş bir uzman kendisi.

az önce cüneyt özdemir'in programında kredi kartları ile ilgili olarak türk halkını aydınlattı:

"kredi kartı kullanırken gelirinize dikkat etmeniz lazım. gelirinizden az harcamanız gerekir"

(bkz: şerefsizim aklıma geldiydi)