111 entry daha
  • kendisine, sen yine de ak parti bakiyesi insanlara fazla prim verme özlem hanım demek istediğim tecrübeli gazeteci. bu ülkede siyasal islamcılar yanılır(!) ve rabbim de milletim de bizi affetsin deyip işin içinden sıyrılırlar ama solcuların bırakın yanılmayı yanlış ata oynama şansları bile yoktur. bu konuda en acı tecrübeyi 17-25 aralık ertesinde zaman gazetesine verilen destekten sonra chp kanadı bizzat yaşadı diye düşünüyorum.

sözleriniz, röportajlarınız, bakış açınız falan aslında gayet tutarlı ve demokrat ama ben yine de naçizane yaşadığınız ülkeyi hatırlatayım özlem hanım.
  • youtube’da gündem videoları koymaya başlayan gazeteci

öncelikle videosunu izleyince cüneyt özdemir’in amerikada çektiği videolar aklıma geldi. sanki onun izlediği yoldan gidiyormuş gibi geldi (dijitalleşme konuşuyor ve onu uyguluyor doğru adım) ayrıca kendisinin diksiyonu, bilgi birikimi ve gündem takibini oldukça beğendim. umarım gün aşırı devam eder bu çalışmalarına.

ancak taksimde yürüdüğü sırasında maske takmamasını tamamen estetik kaygılarla aldığı bir karar olarak düşünüyorum. bu da eleştiridir.
  • ovvv muhalif çizgide isen solcu etiketi hemen yapıştırılıyor. özlem hanım da sol cu olmuş bazı arkadaşlara göre. şu kavram karmaşalarından tez vakit sıyrılmak lazım. doğru bildiğimiz nice şey yanlış çıkınca pirincin taşını ayıklamak zor oluyor.
    nasıl bir dünya ki neoliberal politikalar "sol" kavramını da yuttu. acı bir tablo
766 entry daha
hesabın var mı? giriş yap