şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu sıralar devlet tiyatroları kapsamında sahne alan elektra adlı oyunda, elektra karakterini canlandıran 1989 doğumlu, pek bi' güzel oyuncu. geçenlerde izledim oyunu. rolü itibarı ile, sophokles'in bu meşhur oyunun neredeyse tüm yükü onun üstünde. epey yorucu da bi' rol; yerlerden yere atıyor kendini. bu zor rolün altından 1-2 ufacık hata dışında çok iyi kalktı bana kalırsa. elektra'yı olabilecek en üst perde duygu yoğunluğuyla oynamış. bir alt perdeden oynasa nasıl olurdu diye düşünüyor insan ama bu düşünce oyunun yönetmeni ışıl kasapoğlu gibi bir isim olunca hemen akıldan uçuveriyor.
  • 11 şubat'a kadar devlet tiyatrolarında sahne alacak olan elektra adlı oyunda elekta karakterini canlandıran oyuncu. kendisini çok başarılı buldum umarım sahnede daha sık görürüz.
  • elektra oyununda aynı isimli karakteri müthiş oynayan, hatta yaşayan oyuncu. sadece mimikleri ve ses tonu bile karakteri ortaya çıkarmaya yetmiş; ellerini çok az kullandığı dikkatimi çekti ama tabii bu rejiyle de alakalı. umarım başka oyunlarda da izleriz.
  • bugün cevahir'deki (sanırım şimdilik) son elektra oyunlarına gittim:
    bu nasıl bir kendini adayıştır. bayıldım. iyi oyuncu diyecek kadar kendimi bir sıfatta görmüyorum fakat, yüz on dakikalık oyunda yüz dakika sahnede kalıp "şurası da şöyle kötüydü" diyebileceğim hiçbir şey sezmedim. oyun tek perde ha.
    kız bir tek çamurun içine batmadı, ki onu bile yapmış sayabiliriz aslında. enerjisine, kuvvetine, emeğine sağlık güzel kadın. devamını dilerim.