• “elektra” oyununun butun yukunu ustlenmis, guzel oyuncu. yakindan daha da guzel.
  • şu sıralar devlet tiyatroları kapsamında sahne alan elektra adlı oyunda, elektra karakterini canlandıran 1989 doğumlu, pek bi' güzel oyuncu. geçenlerde izledim oyunu. rolü itibarı ile, sophokles'in bu meşhur oyunun neredeyse tüm yükü onun üstünde. epey yorucu da bi' rol; yerlerden yere atıyor kendini. bu zor rolün altından 1-2 ufacık hata dışında çok iyi kalktı bana kalırsa. elektra'yı olabilecek en üst perde duygu yoğunluğuyla oynamış. bir alt perdeden oynasa nasıl olurdu diye düşünüyor insan ama bu düşünce oyunun yönetmeni ışıl kasapoğlu gibi bir isim olunca hemen akıldan uçuveriyor.
  • elektra oyununda aynı isimli karakteri müthiş oynayan, hatta yaşayan oyuncu. sadece mimikleri ve ses tonu bile karakteri ortaya çıkarmaya yetmiş; ellerini çok az kullandığı dikkatimi çekti ama tabii bu rejiyle de alakalı. umarım başka oyunlarda da izleriz.
  • bugün cevahir'deki (sanırım şimdilik) son elektra oyunlarına gittim:
    bu nasıl bir kendini adayıştır. bayıldım. iyi oyuncu diyecek kadar kendimi bir sıfatta görmüyorum fakat, yüz on dakikalık oyunda yüz dakika sahnede kalıp "şurası da şöyle kötüydü" diyebileceğim hiçbir şey sezmedim. oyun tek perde ha.
    kız bir tek çamurun içine batmadı, ki onu bile yapmış sayabiliriz aslında. enerjisine, kuvvetine, emeğine sağlık güzel kadın. devamını dilerim.
  • 11 şubat'a kadar devlet tiyatrolarında sahne alacak olan elektra adlı oyunda elekta karakterini canlandıran oyuncu. kendisini çok başarılı buldum umarım sahnede daha sık görürüz.
  • dün akşamki oyunda enerjisi ve ışığı müthiş olan devlet tiyatrosu oyuncusu.

oyun sonrası hissettiğim şey; elektra'nın adeta kendisi için yazılmış gibi olmasıydı. hatta oyun tek kişilik olsaydı yine aynı şekilde etkilenirdim. o kadar büyük ve iyi oynuyor ki; diğer oyuncular olmasa da olurmuş diyorsun. tiratları oldukça etkileyici. hasta olmasına rağmen çok başarılı bir performans sergiledi. kimi zaman öksürük tuttu, kimi zaman midesi bulandı ancak, performansı ve oyun zerre etkilenmedi nazarımda.

fakat dünkü oyunu izlerken "s", "z", "c" ve "ş" harflerinin vurgu ve tonlamalarında serenay sarıkaya tarzı telaffuzu dikkatimi ayrıca çekti. kendisini daha önce izlemediğim için bunun kronik mi yoksa düne özgü bir durum mu olduğu konusunda fikir sahibi değilim ama oyun içerisinde özellikle sesini yükselterek konuştuğu anlarda bu telaffuzu daha dikkat çekici hale gelip oyunculuğunu aşağı çektiğini düşünmekteyim.

kendisini sinemada görmeyi çok isterim. genç, güzel, uzun boylu ve gerçekten iyi oyuncu. henüz keşfedilememiş olması inanılır gibi değil.
  • geçen yıl izlediğim elektra oyunundaki performansı tek kelimeyle harikaydı. doğal bir güzelliği ve farklı bir aurası var.
  • elektra'da izlemistim kendisini. neredeyse seffaf beyaz tenli, zarafetten olusan bir hanim; ama sadece guzelliginden bahsetmek yetenegine bir hakaret olur bence.

korona oncesi gittigim tum oyunlari bir bir aklima getirdim de en cok ozlem hanim'in elektra performansi kalmis aklimda. o aglarken onunla beraber ben de aglamistim. oyun sonu alkislari kabul ederkenki mutlulugunu gormek beni de mutlu etmisti. oynamadi, yasadi diyebilirim. basarilarinin devamini diliyorum.
  • aile şirketi dizisinde yer almaktadır.
  • daha bu hafta bir yerde denk gelip sohbet ettik , bana kalırsa gerçekten kaliteli birisi ve şu ölü insan ordularıyla dolu olan günümüz dünyasındaki son enerjik insanlardan skdkdk
hesabın var mı? giriş yap