şükela:  tümü | bugün
  • cine5'te her pazar günü saat 15:20'de türkiye özlemi adlı programı sunan 23 ocak 1985 doğumlu izmirli sunucu.
  • kamera karşısındaki yapmacık hareketleri ve yetersiz ingilizcesiyle, değil bir gezi programı sunuculuğu, dizi oyunculuğu için bile yeterli görünmeyen tv insanı.
  • sadece; eat, do, first, i, you, may kelimelerini kullanarak yurt dışı gezi programı yapabilen yetenek.
  • izgara muzun nasıl yapıldığını sormak için sadece "how" kelimesini yeterli gören, neredeyse sadece ok, thank you, hello kelimelerini kullanan, konuşurken yerli yersiz vurgular yapan, hem acun'u hem aydan önder'i mumla aratan sunucu(msu) insan.
  • sunduğu gezi programını olmayan ingilizcesi ve iletişim kurma yeteneğini ile birlikte, iğrenç ses tonu ve vurgulaması ile dayanılmaz kılan sunucumsu. bir kere yazma diliyle konuşuyor kendisi. şöyle: göç yolunda filler yürüyoooğğğr, bu meyve şu ağaçta yetişiyoğğğğrr. buna ek olarak yerli yersiz ses tonu iniyor çıkıyor, kısacası beyni uyuşturuyor. umarım tez vakitte programı yayından kalkar ve bir şekilde sunuculuk kariyeri son bulur.
  • masai kabilesinden bir amcayla, yaşadıkları evler hakkındaki diyaloğundan inciler

ö: this is your traditional? (geleneğiniz bu şekilde mi)
    a: yes
    ö: this is all family? (bütün aile bu evde mi yaşıyor)
    a: one family lives in this house, my brothers, sisters..
    ö: oo, sayın seyirciler, abisi ablası teyzesi amcası hepsi bu evde yaşıyormuş..
  • bugün kanaltürkte tesadüfen rastladım. panda modeli göz altı makyajıyla zanzibarı gezerken baharat ağaçlarını tanıtıyordu .nutmeg'i (küçük hindistan cevizi)" ne değişik bir meyve , ay rengarenk çekirdeği de varmış" şeklinde çeviren sunucu dakikalar sonra baharatları tanıttığını ancak sıra karabibere gelince idrak edebildi. ingilizce'yi ve hatta türkçe'yi sınırlı kelimelerle konuştuğu yetmiyormuş gibi sanırım hiç aktara da gitmemiş hayatında. bugüne kadar kavanozda yaşamış gibi bir izlenim veriyor.
    ayrıca zanzibarlı genç çiftçinin ingilizcesi de anlatımı da kendisininkinden çok daha iyiydi.sunucu o olsaymış keşke.
  • olmayan ingilizcesiyle beleşten dünyayı gezdiğine göre, hayli yüksek yerden torpili var belli ki. giyimi, makyajı, aksesuarları berbat. o 20 cm'lik küpelerini kaldırıp atsın bence.

bugün izlediğim yılbaşı programında letonya'daydı. hanım kızımız sokakta noel baba'ya rastladı. adama dediği laf şu:
    - ho ho ho, hello, ho ho ho!

ben utandım izlerken lan, yeminlen.
  • 15 ocak 2012 tarihli programında afrika'da masai kabilesini ziyaret eden sunucu. yerlilerin ingilizcesi daha iyi yeminlen. ayrica ses tonu da cok itici.
    bana kalirsa bu kız ingilizce oğrenmek için dünyayı geziyor; arada da program çekiyor işte. başka türlüsü mimkin değil.
  • güzel bir ismi varmış, aferin.

tunc'a özlem gibi olmuş, başarılı.